Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Dzieci są głodne!

Data publikacji: 2017-09-15 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:50
Dzieci są głodne!
 

Na zbyt małe porcje posiłków dla maluchów z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu skarżą się ich rodzice. Zdaniem dyrekcji placówki, uwagi są bezpodstawne i nieprawdziwe. Aby jednak wyjaśnić wszelkie niedomówienia, wkrótce zorganizowane zostanie spotkanie z dostawcą gotowych potraw.

Z naszą redakcją skontaktowali się rodzice dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu oburzeni jakością i ilością posiłków, jakie otrzymują ich pociechy. Opinię na ten temat zamieszczono również na forum społecznościowym.

– Posiłek podany przedszkolakom na podwieczorek składał się z jednej trzeciej części banana, a wedle menu powinno być sto gramów części jadalnej – denerwuje się jedna z matek (dane do wiadomości redakcji). – Zważyłam otrzymany kawałek i ze skórką ważył sześćdziesiąt jeden gramów, a sama część jadalna ważyła czterdzieści dwa gramy! (...) Ziemniaki są okrajane do minimum, choć i tak są bardzo małe. O kawalątku mięsa nawet nie wspomnę.

Rodzice podkreślają, że wielokrotnie zgłaszali dyrekcji placówki problem jakości i ilości posiłków, ale nic z tym nie zrobiono. O 2 zł podniesiono za to stawkę żywieniową. Dyrektorka Irena Kapłun uważa, że "zaprezentowane na forum społecznościowym informacje są niezasadne i nieprawdziwe".

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 15 września 2017 r.

(gra)

Fot. MP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bolo
2017-09-16 12:20:16
Masakra. Niech sama pani dyrektor naje się taką porcją
def
2017-09-16 09:28:27
Inna rzecz, że rodzicom się wydaje, że jak napchają dzieci, to one będą zdrowe. Gruby nie znaczy zdrowy. Jeżeli dziecko ma w domu rozepchany żołądek, to w domu należy nad tym popracować. Inaczej, dostając normalne porcje, będzie głodne. A mięsa dobrze, że nie dają, bo to trucizna akurat.
abc
2017-09-16 08:11:34
Dobrze ze jeszcze w ogole daja cos do jedzenia za pare lat przy tym bezzasadnym rozdawnictwie to juz nic nie zostanie ale kogo to obchodzi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA