środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ciepłą zupą nakarmili głodnych

Ciepłą zupą nakarmili głodnych [FILM]

Ciepłą zupą nakarmili głodnych
Data publikacji: 2016-12-10 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Wywietleń: 912 182982

Po raz drugi w tym roku na pl. Lotników w Szczecinie ruch społeczny Help Fest rozdawał  ciepłą zupę i pieczywo wszystkim, którzy byli głodni. Akcja w to miejsce powraca zawsze zimą, od czterech lat. I zawsze czeka kolejka chętnych. 

Po pomidorową z makaronem ustawiło się w sobotę kilkadziesiąt osób. Byli to głównie starsi ludzie. Niektórzy po zjedzeniu posiłku prosili, by nalać im zupy także do słoika i zabierali ją do domu. 

- Pracuję w ochronie, zarabiam 4,80 na godzinę, żyje się ciężko - mówił 63-letni Jan. - Jest możliwość zjedzenia tutaj czegoś ciepłego, więc korzystam. Szkoda, że zupa jest rozdawana co dwa tygodnie, a nie co tydzień. Ale bardzo dobrze, że w ogóle jest... 

Grupa osób zaangażowanych w organizację tych posiłków chciałaby je wydawać jak najczęściej, ale brakuje im możliwości. Środków wystarczy jeszcze na jedną lub dwie takie akcje. 
- Wspierają nas dwie hurtownie - mówi Wojtek Czajkowski z Help Fest. - Ale możliwości się kończą, dlatego wszystkim, którzy chcieliby nam pomóc w tym, co robimy, serdecznie do tego namawiamy. 

Więcej informacji o akcji na stronie helpfest.pl. 

(gan) 

Ciepłą zupą nakarmili głodnych Ciepłą zupą nakarmili głodnych

Komentarze

PO-dstwiony...
Do PO-znizszego robotnika... co "placzesz" i czyz bys PO-mylil kierunki (?) przeciez Borusewicz stoi jeszcze dzisiaj PO waszej PO-litycznej stronie !!
2016-12-12 22:58:44
Wtedy Duze Wiadra... a dzisiaj tylko male sloiki,
Do Sromotnika Bezwstydnego... wypisujesz TAKIE GLU-PO-TY, ze tylko male dzieci w Przedszkolu byc moze jeszcze w to "uwierza" ? A PO 2-gie, za Twoich Komunistycznych czasow... to PO-przychodzili by i z Duzymi Wiadrami ! A Kto wie, czy w tej kolejce nie bylo juz UB-kow i SB-kow czy starych Towarzyszy z PZPR-u... gdzie PO-zostanie im teraz dalej zyc - tylko na srednich emeryturach !!
2016-12-12 22:52:02
do SromotnikBezwstydny
To ciekawe za czym stały te kolejki za komuny? Tak dla spotkania towarzyskiego? No ale skąd mają to wiedzieć ludzie korzystający wówczas z partyjnych bądź milicyjnych dodatków...
2016-12-12 14:23:18
robotnik
Solidaruchy walczyli przede wszystkim o stołki. Wystarczy spojrzeć na Borusewicza. Przespał się kilka dni na styropianie - a przez 25 lat opływa w dostatki. Helikopterem leci do domu. A świat widzi przez szyby luksusowego samochodu z kierowcą oczywiście. Trzeba było pogonić komuchów i solidaruchów !
2016-12-11 18:10:24
SromotnikBezwstydny
W PRL nie było głodnych ani zupek- kuroniówek!Pracy było pod dostatkiem a w hotelach robotniczych byłóy stołówki z niezłą kuchnią - za pół darmo... Emeryt to był gość. Leki miał za darmo, przejazdy też. Wswzystko zaczęli psuć "doradcy Wałęsy" czyli obaj Kaczyńscy,Geremek,Mazowiecki, Kuroń,Maciarewicz i reszta.Miał być "Socjalizm z ludzką twarzą" a wyszedł dziki, złodziejski kapitalizm z kaczyzmem na czele! I oto widzimy: "Po pomidorową z makaronem ustawiło się w sobotę kilkadziesiąt osób. Byli to głównie starsi ludzie. Niektórzy po zjedzeniu posiłku prosili, by nalać im zupy także do słoika i zabierali ją do domu."
2016-12-11 17:19:09
radni
A my na bankiecie. Też jemy... no i popijamy :-)
2016-12-11 16:14:39
miki
Miało być najmniej 12 zł na godzine....
2016-12-11 15:52:13
Z Politycznej diety ...
A wszyscy Politycy, Radni i bez-Radni oraz Swiat Biznesu - nie moga choc troche dorzucic...??
2016-12-10 23:43:54
Ciepla zupka...
... i cieple Podziekowanie !!
2016-12-10 22:30:52