Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Pomidorowa, czyli albańska [GALERIA]

Data publikacji: 2017-06-30 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Pomidorowa, czyli albańska
 

W piątek (30 czerwca) w Albanii było gorąco, bo aż 37 stopni Celsjusza, w Hiszpanii również była przepiękna pogoda. Kilkulatki ze szczecińskiego Przedszkola Publicznego nr 27 „Żagielek" dokładnie to sprawdziły, bo od kiedy są u nich wolontariusze ze wspomnianych krajów, przedszkolaków ciekawi wszystko co dotyczy ich gości. Niestety, wkrótce czas się rozstać. 

Erinda, Pablo i Wiktor byli obecni w przedszkolu od początku roku szkolnego. Za tydzień zakończy się jednak ich wolontariat w przedszkolu. Dlatego w piątek zorganizowano uroczyste pożegnanie z zabawami, tańcem, śpiewem i niespodziankami.

Erinda przyjechała do Szczecina z Albanii, a Wiktor i Pablo z Hiszpanii - wszyscy w ramach programu wolontariatu europejskiego „Erasmus + Młodzież", koordynowanego przez stowarzyszenie Polites.

- Cała trójka jest u nas na zasadzie „pomiędzy gościem a pracownikiem" - opowiada dyr. placówki, Gabriela Poleszak. - Codzienne są z dziećmi przez sześć godzin, wspomagając nauczycieli. Mają prawo do zwolnień i urlopu. W tej chwili Erinda, Pablo i Wiktor sporo już rozumieją w polskim języku.

Pablo, zapytany o ulubione przedszkolne jedzenie, bez namysłu mówi - po polsku! - kanapki, dla Wiktora wszystko było pyszne, z kolei Erinda pokochała zupę ... albańską. Wyjaśnijmy, że tak nazwano w „Żagielku" zupę pomidorową z ryżem, bowiem wolontariuszka szczególnie polubiła to danie.

Po wakacjach na dzieci czeka niespodzianka - aż czterech nowych wolontariuszy z różnych krajów. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jedziemy!
2017-06-30 23:19:46
rampampampampampampampapam pam
geo
2017-06-30 21:48:23
Szkoda, że Albania, oprócz Gangu Albanii, jest tak mało znana w Polsce ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA