czwartek, 21 stycznia 2021r.

Dzieci a dopalacze i narkotyki

Data publikacji: 2019-11-22 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-22 11:44
Dzieci a dopalacze i narkotyki
 

O substancjach psychoaktywnych, które grożą dzieciom i młodzieży odbędzie się wykład i dyskusja w Akademii Skutecznego Rodzica. Spotkanie dla rodziców, nauczycieli, pedagogów odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Grodzkiej 23 w Szczecinie.

Organizatorzy podkreślają, że problemu powszechnie dostępnych i bardszo szkodliwych substancji psychoaktywnych nie można bagatelizować i zapraszają na spotkanie z ekspertem: psycholog, specjalistą psychoterapii uzależnień Darią Suchecką, dyrektor Stowarzyszenia MONAR - Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Babigoszczy. Podczas wykładu merytorycznego opowie ona jak uchronić dziecko przed tego rodzaju zagrożeniem oraz pomóc przezwyciężyć trudności, jeśli doszło już do ryzykownych zachowań lub uzależnienia. Następnie przewidziano spotkanie przy kawie i ciastu oraz pytania do eksperta. Patronat nad wydarzeniem objął zachodniopomorski kurator oświaty, a mecenatem objął je prezydent Szczecina. Akademia Skutecznego rodzica to wydarzenie cykliczne, spotkania odbywają się co miesiąc i są poświęcone innemu problemowi z zakresu wychowania. ©℗

(el)

Fot. Grzegorz SIWA

 

Komentarze

8
2019-11-22 11:31:00
Jeżeli w radiu mówi się o pozytywnym wpływie leczniczej marihuany, teledyski i teksty piosenek aż kipią od narkotyków, tak samo jak wzory na młodzieżowej odzieży, to tylko rolą rodziców jest tłumaczenie, jak śmiertelny, zagrożeniem są substancje psychoaktywne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ