Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Dziady w Puszczy Bukowej

Data publikacji: 27 października 2016 r. 14:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Dziady w Puszczy Bukowej
 

Wszyscy znamy Halloween, lecz nie każdy pamięta lub zna Dziady, przedchrześcijański obrzęd zaduszny, którego istotą było „obcowanie żywych z umarłymi". Celem działań obrzędowych było pozyskanie przychylności zmarłych, których uważano za opiekunów w sferze płodności i urodzaju.

W piątek, 28 października, o godz. 18 Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej przy jeziorze Szmaragdowym (ul. Kopalniana) zaprasza do wspólnej zabawy, gdzie podczas spaceru, w świetle własnoręcznie zrobionych lampionów i pochodni, złożony zostanie dary żywym mieszkańcom lasu oraz poznamy tajniki słowiańskiego obrządku. W arkana Dziadów Mirosław Wacewicz.

Organizatorzy zapewniają gorący napój, słodki poczęstunek, ognisko i niesamowite przeżycia. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, należy się zapisać na e-mail citszmaragdowe@op.pl podając nazwisko, liczbę i wiek niepełnoletnich uczestników. 

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ania
2016-10-28 09:02:11
O fajnie, że ktoś pomyślał o takiej zabawie!!!! DZIADY TO JEST TO!!!! Brawo!
Dziady
2016-10-27 17:04:50
Odwrotnie, właśnie wszyscy znamy i uznajemy Dziady, ale nie akceptujemy amerykanizacji słowiańskich obyczajów. Gloryfikowanie kultu śmierci pod przykrywką dziecięcych zabaw jest co najmniej zdumiewające. Oczywiście, nie dla osób ślepo podążających za zachodnim stylem życia, bez choćby cienia zadumy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA