wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dworzec nadal tymczasowy

Dworzec nadal tymczasowy

Dworzec nadal tymczasowy
Data publikacji: 2015-12-23 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1027 69661

 „Niewielkim przesunięciem" prac PKP SA tłumaczy nieoddanie do użytku w tym miesiącu pasażerom  modernizowanego dworca Szczecin Główny.  Do końca roku - jak twierdzi -  będzie ich obsługiwał tymczasowy. Zapewnia przy tym, że poślizg nie grozi utratą unijnego dofinansowania inwestycji.


Kolejowy dworzec tymczasowy w Szczecinie zaczął działać 22 listopada 2014 roku. Umiejscowiono go w budynku Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego przy ul. Kolumba 86. Jak podało wtedy PKP: „Będzie obsługiwał podróżnych podczas kompleksowej przebudowy dotychczasowego obiektu. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego roku."

- PKP SA informuje, że dokłada starań, aby zmodernizowany dworzec Szczecin Główny zaczął jak najszybciej obsługiwać podróżnych. Trwają ostatnie prace związane z uruchomieniem części pasażerskiej. Ulegają one jednak niewielkiemu przesunięciu, co jest częste w przypadku tak dużych inwestycji. W trosce o komfort podróżnych, w związku ze wzmożonym ruchem w okresie świątecznym i noworocznym, PKP SA zdecydowała, że do końca roku 2015 pasażerów będzie obsługiwał dworzec tymczasowy - przekazała nam Paulina Jankowska, rzecznik spółki.

Z tego, co wiemy, PKP umowę najmu pomieszczeń w budynku ZSRG ma do końca roku, ale …chce ją przedłużyć. Negocjacje trwają.

(mag)

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Ryszard PAKIESER

Dworzec nadal tymczasowy

Komentarze

podatnik
Były z matki PKP odszedł do smarowania poduszek w rozjazdach i plan oddania upadł. NIE szanuja "wybitnych" bankooszołomów w tym Świrolandzie
2015-12-23 20:22:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie