Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dworzec nadal tymczasowy

Data publikacji: 23 grudnia 2015 r. 18:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Dworzec nadal tymczasowy
 

 „Niewielkim przesunięciem" prac PKP SA tłumaczy nieoddanie do użytku w tym miesiącu pasażerom  modernizowanego dworca Szczecin Główny.  Do końca roku - jak twierdzi -  będzie ich obsługiwał tymczasowy. Zapewnia przy tym, że poślizg nie grozi utratą unijnego dofinansowania inwestycji.


Kolejowy dworzec tymczasowy w Szczecinie zaczął działać 22 listopada 2014 roku. Umiejscowiono go w budynku Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego przy ul. Kolumba 86. Jak podało wtedy PKP: „Będzie obsługiwał podróżnych podczas kompleksowej przebudowy dotychczasowego obiektu. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego roku."

- PKP SA informuje, że dokłada starań, aby zmodernizowany dworzec Szczecin Główny zaczął jak najszybciej obsługiwać podróżnych. Trwają ostatnie prace związane z uruchomieniem części pasażerskiej. Ulegają one jednak niewielkiemu przesunięciu, co jest częste w przypadku tak dużych inwestycji. W trosce o komfort podróżnych, w związku ze wzmożonym ruchem w okresie świątecznym i noworocznym, PKP SA zdecydowała, że do końca roku 2015 pasażerów będzie obsługiwał dworzec tymczasowy - przekazała nam Paulina Jankowska, rzecznik spółki.

Z tego, co wiemy, PKP umowę najmu pomieszczeń w budynku ZSRG ma do końca roku, ale …chce ją przedłużyć. Negocjacje trwają.

(mag)

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

podatnik
2015-12-23 20:22:51
Były z matki PKP odszedł do smarowania poduszek w rozjazdach i plan oddania upadł. NIE szanuja "wybitnych" bankooszołomów w tym Świrolandzie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA