Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Dwie osoby potrącone na przejściu dla pieszych w Policach

Data publikacji: 2022-02-17 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-20 09:36
Dwie osoby potrącone na przejściu dla pieszych w Policach
Foto: (arch.) Robert WOJCIECHOWSKI  

Dwie osoby zostały potrącone w czwartek (17 lutego) na ul. Wyszyńskiego w Policach. Trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło około godz. 18, na przejściu dla pieszych (na wysokości kościoła). 

- Kierowca volvo nie zauważył pieszych - kobiety i mężczyzny - relacjonuje Katarzyna Leśnicka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Doszło do potrącenia obojga. Kobieta z urazem głowy została zabrana do szpitala, mężczyzna nie miał widocznych obrażeń, ale uskarżał się na ból w klatce piersiowej, został zabrany na badania. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, był trzeźwy.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A
2022-02-19 23:59:52
W tym miejscu po zmroku widoczność jest fatalna. Oświetlenie beznadziejne, a piesi w czarnych płaszczach bez odblasków. Ci którzy tamtędy jeżdżą to wiedzą.
Wizawi
2022-02-18 23:04:21
"Cmentarze też pełne są osób co uważali że mieli pierwszeństwo" Uwielbiam to powiedzonko. Mówi ono, że albo trzeba też wysyłać tam winnych zdarzenia, albo trzeba natychmiast znieść wszelkie przepisy i znaki, bo obowiązywać ma wszystkich prawo dżungli. a nie kultura czy cywilizacja. Gratulacje! A później tacy mądrale, z tak napakowanymi hasłami do łba, wjeżdżają pod pociąg i nagle wielki szok, że ten co miał tam pierwszeństwo, właśnie wysłał ich na cmentarz. No i jak to tak...?!
Krzysztof
2022-02-18 21:50:31
Cmentarze też pełne są osób co uważali że mieli pierwszeństwo. A prawda jest taka że od strony żabki i solarium rosną przy pasach drzewa i tam naprawdę słabo widać pieszych tym bardziej że często gęsto ubrani na czarno . Q oni często gęsto nie rozglądając się na boki wchodzą na zebrę . Noszenie odblasku pomaga a nie szkodzi.
mexen
2022-02-18 15:25:40
@Gunia: Ale że co? Nie ma przy przejściach znaków drogowych informujących o takowych? Czy one może tam wiszą sobie dla ozdoby, a kierowcy mają po prostu na nie całkowicie wywalone? Bo jeżeli to pierwsze, to rzeczywiście karygodny błąd zarządcy. A jeżeli to drugie, to nie ma nawet o czym dyskutować - zabierać prawo jazdy, karać tak, żeby szło w pięty i podawać informacje do mediów, żeby później nie było zdziwienia za co i dlaczego. Od spania jest łóżko, a nie fotel za kierownicą.
mexen
2022-02-18 15:17:18
@Przepisy: Ty się tak znasz na przepisach, że aż nie wiadomo od czego odkręcać te twoje bzdury. Po pierwsze - bezapelacyjne pierwszeństwo pieszych jest praktycznie wszędzie w zachodniej Europie. Nie masz prawa wjechać tam na pasy, mając nawet choćby cień wątpliwości, czy zaraz się na nich piesi nie znajdą. A przed szalonymi kierowcami nie uchronią żadne przepisy czy środki ostrożności. Po drugie znaki odblaskowe w terenie zabudowanym są zalecalne, a nie przymusowe. Rowerzystów w to nie mieszaj.
Gunia
2022-02-18 14:46:22
To kolejny wypadek w tym miejscu w przeciągu kilku tygodni. Trzy przejścia dla pieszych w tym miejscu na bardzo ruchliwym odcinku, słabo oznakowane i oświetlone. Władze Gminy powinny się zainteresować tym miejscem pod względem bezpieczeństwa dla pieszych.
Przepisy
2022-02-18 02:01:23
Polska to jedyny kraj gdzie sa najglupsze przepisy, które narażają ludzi na smierc i kalectwo a dotyczy to pieszych i rowerzystów.Bo po pierwsze mowia tylko o pierwszeństwie pieszych na przejsciu dla pieszych co jest chyba normalne ale nic nie mówią o ograniczonym zaufaniu pieszych w stosunku do szalonych kierowcow w czasie przechodzeniu przez pasy. A po drugie piesi muszą posiadac elementy odblaskowe czy kamizelki odblas w godz wieczornych lub noca. To samo dotyczy rowerzystów przez 24 godz
w
2022-02-17 19:31:47
brawo jak widać nowe mandaty wiele dają...zwiększenie liczebności służb także.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA