poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dwa włamania i rozbój na niepełnosprawnym

Dwa włamania i rozbój na niepełnosprawnym

Dwa włamania i rozbój na niepełnosprawnym
Data publikacji: 2016-05-18 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1726 134138

Kryminalni ze szczecińskiego Niebuszewa zatrzymali 16-latka oraz 34- latka, którzy są sprawcami dwóch włamań oraz rozboju na niepełnosprawnym mężczyźnie.

Policjanci z Niebuszewa zajmowali się ostatnio sprawami dotyczącymi włamań do różnych obiektów. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania dwóch osób: nieletniego oraz 34- latka, którzy jak się okazało w kwietniu włamali się do kiosku oraz sklepu z narzędziami. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że osoby te są także sprawcami rozboju na niepełnosprawnym mężczyźnie.

- Kryminalni ustalili, że to przestępstwo nie jest jeszcze zgłoszone na Policję, zatem sami dotarli do pokrzywdzonego, który faktycznie potwierdził, że kilkanaście dni temu dwie nieznane osoby zaczepiły go na ulicy. Jeden z mężczyzn uderzył go w twarz i zabrał telefon. Ku zdziwieniu 21-latka sprawcy oddali mu komórkę, dlatego też nie powiadomił o tym Policji - informuje asp.szt. Anna Gembala.

Zabrany przez policjantów z Niebuszewa materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przesłuchanie 16- latka jako sprawcy czynów karalnych. Chłopak przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. O jego losie zdecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich. Nieletni był już wcześniej notowany i znany jest funkcjonariuszom z problemów wychowawczych jakie sprawia. 34-latek był nietrzeźwy. W środę ma usłyszeć zarzuty dotyczące włamań oraz rozboju. Nie przyznaje się do popełnienia tych czynów. Za te przestępstwa może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie