Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dwa włamania i rozbój na niepełnosprawnym

Data publikacji: 18 maja 2016 r. 11:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Dwa włamania i rozbój na niepełnosprawnym
 

Kryminalni ze szczecińskiego Niebuszewa zatrzymali 16-latka oraz 34- latka, którzy są sprawcami dwóch włamań oraz rozboju na niepełnosprawnym mężczyźnie.

Policjanci z Niebuszewa zajmowali się ostatnio sprawami dotyczącymi włamań do różnych obiektów. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania dwóch osób: nieletniego oraz 34- latka, którzy jak się okazało w kwietniu włamali się do kiosku oraz sklepu z narzędziami. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że osoby te są także sprawcami rozboju na niepełnosprawnym mężczyźnie.

- Kryminalni ustalili, że to przestępstwo nie jest jeszcze zgłoszone na Policję, zatem sami dotarli do pokrzywdzonego, który faktycznie potwierdził, że kilkanaście dni temu dwie nieznane osoby zaczepiły go na ulicy. Jeden z mężczyzn uderzył go w twarz i zabrał telefon. Ku zdziwieniu 21-latka sprawcy oddali mu komórkę, dlatego też nie powiadomił o tym Policji - informuje asp.szt. Anna Gembala.

Zabrany przez policjantów z Niebuszewa materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przesłuchanie 16- latka jako sprawcy czynów karalnych. Chłopak przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. O jego losie zdecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich. Nieletni był już wcześniej notowany i znany jest funkcjonariuszom z problemów wychowawczych jakie sprawia. 34-latek był nietrzeźwy. W środę ma usłyszeć zarzuty dotyczące włamań oraz rozboju. Nie przyznaje się do popełnienia tych czynów. Za te przestępstwa może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA