Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Dwa miliony złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zachodniopomorskiem

Data publikacji: 2020-10-16 17:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-17 18:22
Dwa miliony złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zachodniopomorskiem
 

Strażacy z regionu zostaną doposażeni w kombinezony, rękawice i gogle ochronne, aparaty oddechowe, ozonatory, namioty pneumatyczne, agregaty prądotwórcze, opryskiwacze spalinowe.

Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do 104 jednostek OSP, które zostały wyznaczone do walki z COVID-19. To kolejna forma wsparcia służb w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Dofinansowanie, które pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu, pochodzi z nadzwyczajnego naboru przeprowadzonego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach VII osi priorytetowej Włączenie społeczne. Umowa została podpisana w piątek (16 października).

- Dzisiejsze podpisanie umowy jest najlepszym dowodem na to, że nie daliśmy się zaskoczyć drugiej fali pandemii - mówił marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Zarząd Województwa odpowiednio wcześniej zadbał o zabezpieczenie służb, za które jako samorządowcy czujemy się odpowiedzialni. Ochotnicza Straż Pożarna była już wcześniej wspierana przez województwo, a obecnie widzimy konieczność kontynuacji tego wsparcia w obliczu zagrożenia koronawirusem - mówił marszałek.

Nowy sprzęt dla OSP w Zachodniopomorskiem

W pierwszej kolejności doposażone zostaną jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Krajowego Systemu Ratownictwa-Gaśniczego na terenie powiatów: Szczecin, Białogard, Choszczno, Drawsko Pomorskie, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Koszalin, Myślibórz, Police, Pyrzyce, Sławno, Stargard, Szczecinek, Świdwin, Świnoujście, Wałcz i Łobez.

Za dystrybucję sprzętu odpowiadać będzie Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Zachodniopomorskiego.

(k)

Fot. UMWZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Józiek
2020-10-17 12:21:12
A na szczujnie 2 miliardy...
gosc
2020-10-17 10:13:48
ten pan ochotnik to niech pamieta jak polikwidował jrg na posterunki w psp....
antypisior
2020-10-16 20:04:55
Grunt to propaganda , a czego nie dotktnąć to ZONK!! SŁUŻBA ZDROWIA , EDUKACJA ,SĄDOWNICTWO ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA