wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg

Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg [FILM]

Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg
Data publikacji: 2020-07-27 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-22 22:56
Wywietleń: 12254 466887

Specjalnego dźwigu oraz platformy użyto do przeniesienia chorego człowieka z czwartego piętra jednego z bloków w Świnoujściu na skwer. Mężczyzna ważył dużo ponad 200 kg i zespół ratownictwa medycznego nie był w stanie przenieść go do karetki w tradycyjny sposób. 

Do wydarzenia doszło w poniedziałek (27 lipca). Jak powiedział „Kurierowi” st. kpt. Marcin Kubas o g. 8.37 straż pożarna otrzymała informację o konieczności pomocy dla zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna będący w stanie zagrożenia życia musiał zostać przeniesiony do karetki, ale niestety okazało się to niemożliwe.

Od rana mieszkańcy bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja obserwowali akcję. Ze skweru usunięto drzewka, a na balkonie spiłowano barierki, a także wycięto drzwi i okna, bo potrzeba było miejsca, żeby mężczyznę wynieść z mieszkania. Do transportu z czwartego piętra trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu. Mijały kolejne godziny, bo trzeba było zadbać o wszelkie środki bezpieczeństwa. 

W akcji uczestniczyła m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego. Na miejsce przybył także Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego. Do g. 13 trwały przygotowania do operacji. Później udało się przenieść mężczyznę na dół. Trafił do karetki, a następnie do szpitala. 

Tekst, film i fot. BaT

Na zdjęciu: W poniedziałek rano w Świnoujściu rozpoczęła się akcja ewakuacji mieszkańca ważącego ponad 200 kg. Mężczyzny nie można było znieść klatką schodową więc zdecydowano się na ściągnięcie go na dół przez balkon.  

Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg Ewakuowali z 4 piętra mężczyznę ważącego ponad 200 kg

Komentarze

alfredka1
.... bardzo okrutne komentarze :( nigdy nie wiadomo kiedy i jAKA CHOROBA nas dopadnie . proszę chociażby w Wikipedii poczytać o chorobliwej otylości .
2020-08-22 22:17:34
Hejka to ja
To nie jest żaden rekord. W USA żyją setki kobiet i mężczyzn co ważą po 300 kg. Wystarczy obejrzeć historie wielkiej wagi na TLC.
2020-07-29 19:37:34
rekord Świnoujścia
chyba nie do pobicia przez nadbałtyckich mieszkańców.
2020-07-28 21:08:52
Są takie choroby
Guzek na przysadce mózgowej i człowiek tyje. Dieta nie ma nic do rzeczy.
2020-07-28 17:43:19
Usunięto drzewka bo ktoś żarł za dużo
Ja rozumiem utyć 10 kg. Kurcze niech będzie 20. Ale 120 ponad miarę? I co te drzewa winne że się facet zapasł?
2020-07-28 10:44:34
cdn
Jak można się tak zaspaść?
2020-07-28 10:10:26
1948
A tam chlopina kapkę za dużo zjadł:) już odrazu chory:)
2020-07-28 10:05:23
do @ Tak.
Takich "chorób" za komuny nie było, był jeden taki, na oko 150 kilo "żywej wagi" i występował w "pierwszymprogramie" TV. Reszta Polaków odżywiała się "krylem" co Gierek do kiełbasy wciskał i wstrentnym mielonym, który w Mielcu na stołówce zakładowej "obalił komunę". Od tego czasu zaczęło się "demokratyczne żarcie zdrową żywnością".... Murzyn w Afryce ważący 200 kg to faktycznie choroba.
2020-07-28 09:46:17
Tom.
Zdrowia życzę.