sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dwa miesiące więzienia dla Mariusza K. za... próbę uduszenia świadka

Dwa miesiące więzienia dla Mariusza K. za... próbę uduszenia świadka

Dwa miesiące więzienia dla Mariusza K. za... próbę uduszenia świadka
Data publikacji: 2019-05-17 18:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1889 391662

Na dwa miesiące bezwzględnego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Szczecinie Mariusza K. za próbę uduszenia na komisariacie policji świadka w trakcie konfrontacji. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, od którego K. się odwoływał.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku przypomniał, że Mariusz K. działał w warunkach recydywy, gdyż ciąży na nim dziewięć różnych wyroków dotyczących m.in. spłacania należności, zasądzonych nawiązek, fałszowania dokumentów i oświadczenia majątkowego. Wynajmował się jako likwidator spółek, windykator lub pomocnik komornika. Przejmował m.in. ośrodki wypoczynkowe nad morzem, wspólnie ze swoim kompanem – ściganym dziś międzynarodowym listem gończym Zbigniewem D.

K. jest rekordzistą w naszym regionie jeżeli chodzi o zaległości alimentacyjne w stosunku do swojej córki. Dług razem z odsetkami wynosi ok. 200 tys. zł i K. nadal go nie płaci. Skazany za to został prawomocnym wyrokiem sądowym na 10 miesięcy więzienia. Sąd dołożył mu jeszcze dwa miesiące za inne przestępstwo i skazał na 12 miesięcy odsiadki. Po 8 miesiącach pobytu za kratkami K. wyszedł warunkowo na wolność, ale nadal nie spłaca zaległości wobec córki. 

Mariusz K. był „bohaterem” wielu naszych artykułów poświęconych m.in. działalności spółek „Polger” i Perfekt Dom. Firmy te w przeszłości oszukały wiele osób obiecując, że wybudują im mieszkania, ale tego nie uczyniły. Pobrały zaliczki, których do dziś nie oddały. Ich właściciel, były radny Szczecina Jerzy Kobylański zniknął, a K. je przejął i został ich prokurentem. Założył nową - Perfekt Dom Koszewski. Zaczął domagać się od oszukanych ludzi zwrotu pieniędzy, których nie wpłacili, chociaż w umowie zobowiązali się, że to uczynią. K. działał w oparciu o artykuł 777 paragraf 4 Kodeksu Postępowania Cywilnego, który brzmi: „Tytułem egzekucyjnym jest akt notarialny, w którym dłużnik poddał się egzekucji i który obejmuje obowiązek zapłaty sumy pieniężnej (...) gdy termin zapłaty, uiszczenia lub wydania jest w akcie wskazany”. Mówiąc krótko: jeżeli ktoś potrafił udokumentować, że wpłacił całą kwotę, to ma szczęście. 

Wielu jest takich, co dowody wpłaty wyrzuciło i teraz K. żąda od nich pieniędzy, na co „trzy siódemki” zezwalają. Niektórzy wpłacali pieniądze do ręki K., a nie na żadne konto spółki, które zablokował komornik. Tyle tylko, że kilka osób wygrało sprawy z tymi spółkami, ale należnych im milionów nie otrzymali, gdyż K. jedynie potrafił kasować, a nie wykonywać prawomocne wyroki sądowe.

(emka)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Jacek M.
ten ćwok nęka ludzi latami... mnie dopiero 13 (trzynaście) ale znam bardziej "doświadczone" osoby; przykład krystalicznej patologii, przy czym mało skuteczny; jedyne jego osiągnięcia to zatruwanie życia... tuzin wyroków, brak jakiegokolwiek dorobku, który mógłby nazwać swoim, znienawidzony, wyszydzany przez wszystkich, których znam psychopata, biedny, zagubiony w życiu, nic nie warty deblu mający się za nie wiem sam kogo...
2019-05-18 17:34:53
aaaaaaaaa
i co Panstwo Polskie nie moze sobie poradzic? czemu nie skonfikowano mu majatku na rzecz alimentow? czemu osobnie karanej zezwolono na taka dzialnosc?
2019-05-18 09:18:11
URBAN FIGHTER NIGHTERRO
Bić po łbie pałą aż dotrze do pecyny choć odrobina,uczciwośći.Takiego pomiota belzebuba powinni od razu na krzesło elektyczne wrzucic zamiast utrzymywać z podatków.Pijawę nieroba.Cwaniaczka.jak by regulamin pozwalał przeklinać to bym mu cisnął.Mogę komuś na meila albo sms wysłać co o takich ludziach myślę jak ktoś chcę to może podać @.ściera babilońska.
2019-05-18 01:14:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie