Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dwa miesiące więzienia dla Mariusza K. za... próbę uduszenia świadka

Data publikacji: 17 maja 2019 r. 18:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Dwa miesiące więzienia dla Mariusza K. za... próbę uduszenia świadka
 

Na dwa miesiące bezwzględnego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Szczecinie Mariusza K. za próbę uduszenia na komisariacie policji świadka w trakcie konfrontacji. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, od którego K. się odwoływał.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku przypomniał, że Mariusz K. działał w warunkach recydywy, gdyż ciąży na nim dziewięć różnych wyroków dotyczących m.in. spłacania należności, zasądzonych nawiązek, fałszowania dokumentów i oświadczenia majątkowego. Wynajmował się jako likwidator spółek, windykator lub pomocnik komornika. Przejmował m.in. ośrodki wypoczynkowe nad morzem, wspólnie ze swoim kompanem – ściganym dziś międzynarodowym listem gończym Zbigniewem D.

K. jest rekordzistą w naszym regionie jeżeli chodzi o zaległości alimentacyjne w stosunku do swojej córki. Dług razem z odsetkami wynosi ok. 200 tys. zł i K. nadal go nie płaci. Skazany za to został prawomocnym wyrokiem sądowym na 10 miesięcy więzienia. Sąd dołożył mu jeszcze dwa miesiące za inne przestępstwo i skazał na 12 miesięcy odsiadki. Po 8 miesiącach pobytu za kratkami K. wyszedł warunkowo na wolność, ale nadal nie spłaca zaległości wobec córki. 

Mariusz K. był „bohaterem” wielu naszych artykułów poświęconych m.in. działalności spółek „Polger” i Perfekt Dom. Firmy te w przeszłości oszukały wiele osób obiecując, że wybudują im mieszkania, ale tego nie uczyniły. Pobrały zaliczki, których do dziś nie oddały. Ich właściciel, były radny Szczecina Jerzy Kobylański zniknął, a K. je przejął i został ich prokurentem. Założył nową - Perfekt Dom Koszewski. Zaczął domagać się od oszukanych ludzi zwrotu pieniędzy, których nie wpłacili, chociaż w umowie zobowiązali się, że to uczynią. K. działał w oparciu o artykuł 777 paragraf 4 Kodeksu Postępowania Cywilnego, który brzmi: „Tytułem egzekucyjnym jest akt notarialny, w którym dłużnik poddał się egzekucji i który obejmuje obowiązek zapłaty sumy pieniężnej (...) gdy termin zapłaty, uiszczenia lub wydania jest w akcie wskazany”. Mówiąc krótko: jeżeli ktoś potrafił udokumentować, że wpłacił całą kwotę, to ma szczęście. 

Wielu jest takich, co dowody wpłaty wyrzuciło i teraz K. żąda od nich pieniędzy, na co „trzy siódemki” zezwalają. Niektórzy wpłacali pieniądze do ręki K., a nie na żadne konto spółki, które zablokował komornik. Tyle tylko, że kilka osób wygrało sprawy z tymi spółkami, ale należnych im milionów nie otrzymali, gdyż K. jedynie potrafił kasować, a nie wykonywać prawomocne wyroki sądowe.

(emka)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jacek M.
2019-05-18 17:34:53
ten ćwok nęka ludzi latami... mnie dopiero 13 (trzynaście) ale znam bardziej "doświadczone" osoby; przykład krystalicznej patologii, przy czym mało skuteczny; jedyne jego osiągnięcia to zatruwanie życia... tuzin wyroków, brak jakiegokolwiek dorobku, który mógłby nazwać swoim, znienawidzony, wyszydzany przez wszystkich, których znam psychopata, biedny, zagubiony w życiu, nic nie warty deblu mający się za nie wiem sam kogo...
aaaaaaaaa
2019-05-18 09:18:11
i co Panstwo Polskie nie moze sobie poradzic? czemu nie skonfikowano mu majatku na rzecz alimentow? czemu osobnie karanej zezwolono na taka dzialnosc?
URBAN FIGHTER NIGHTERRO
2019-05-18 01:14:57
Bić po łbie pałą aż dotrze do pecyny choć odrobina,uczciwośći.Takiego pomiota belzebuba powinni od razu na krzesło elektyczne wrzucic zamiast utrzymywać z podatków.Pijawę nieroba.Cwaniaczka.jak by regulamin pozwalał przeklinać to bym mu cisnął.Mogę komuś na meila albo sms wysłać co o takich ludziach myślę jak ktoś chcę to może podać @.ściera babilońska.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA