niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Król alimentów” w końcu siedzi

„Król alimentów” w końcu siedzi

„Król alimentów” w końcu siedzi
Data publikacji: 2018-02-17 18:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:35
Wywietleń: 4833 314691

Mariusz K., szczeciński „król alimentów”, trafił w końcu za kratki. Przypomnę, że zalega on swojej nieletniej córce przeszło 300 tys. zł (razem z odsetkami), których nie płaci od lat.

Na razie K. przebywa w areszcie przy ul. Kaszubskiej, gdzie czeka na przewóz do więzienia. Tam odbędzie karę 12 miesięcy pozbawienia wolności. Dziesięć miesięcy odsiedzi za alimenty, a dwa za grzywnę, której nie uregulował.

Sprawa o alimenty toczyła się w wielu sądach od kilku lat. Mariusz K. był klasycznym przykładem człowieka, który czynił wszystko, by nie zapłacić swojej córce alimentów, które zasądził mu sąd. Ba, był nawet na tyle bezczelny, że skierował do sądu wniosek, by to 14-letnia wówczas dziewczynka jemu płaciła alimenty, gdyż – jak twierdził – nie miał środków do życia, chociaż jeździł mercedesem ML.

Przypomnę, że K. znany jest również z innych dokonań. Od wielu lat zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy od ludzi, którzy w przeszłości zapłacili za mieszkania spółce Polger, ale ich nie otrzymali.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 16 lutego 2018 r.

Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: W areszcie przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie „król alimentów” czeka na przewóz do więzienia.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

śledzik
dlaczego prosta sprawa o pieniądze trwa kilka lat - czy śedziowie nie mogli by sie postarać i wymyślić coś lepszego? jak jest w krajach, gdzie "dyktatura demokracji" ma większe tradycje?
2018-02-18 23:44:10
@obser
Może walnie coś o tobie, jego wiernym czytelniku
2018-02-18 18:56:31
Bronisława
Przykro się czyta o takich ludziach, którzy krzywdzą swoje dzieci poprzez wymigiwanie się od płacenia za ich utrzymanie. Trzeba zwiększyć ściągalnosc alimentów.
2018-02-18 14:54:40
szkoda chłopa
walczył o naszą wolność i nic
2018-02-18 13:16:15
obserwator
i co teraz miruś bedzie pisał?????????? miał 5 stałych tematów i ubył jeden....tragedia dla niego. mierny dziennikarzyna
2018-02-18 08:04:30
obserwator
do jasnej k;;;; 12miesiecy utrzymywac cwaniaka a do kamieniolomow znim moze to brat PObratancow wstyd tyle trudua on sie i tak bedzie smial
2018-02-18 05:10:32
.............
@to się nawyrabiało: widac biedaku nie wiesz jakie koneksje rodzinne miał Mateusz i kto byl ojciem chrzestym kogos w jego rodzinie i na odwrot ... widocznie to wszystko bylo zaplanowane, to wiele wyjasnia na to co sie dzieje od 2 lat, jak to biedne kibolstwo mawia prowokacja na cokolwiek by sie nie stalo zawsze biedoki poszodowane.
2018-02-17 21:43:20
to się nawyrabiało...
Mógł się poradzić króla Polski w alimentach, to być może by nie siedział. A swoją drogą brak wsparcia ze strony szczecińskiego KOD-u dla lokalnego króla i kumpla po fachu Mateuszka zasługuje na potępienie.
2018-02-17 20:10:37
krul
PO-patrz się pan co to się PO_robiło; "Sprawa o alimenty toczyła się w wielu sądach od kilku lat. Mariusz K. był klasycznym przykładem człowieka, który czynił wszystko, by nie zapłacić swojej córce alimentów, które zasądził mu sąd.", ale przyszedł do mwładzy PiS, stało się to co nie mogło stać i zamknęli takiego co "nie miał środków do życia, chociaż jeździł mercedesem ML".....Jeśli przymkną jeszcze kilku takich jak pan Mateusz z KOD-u to inni będą lepszymi tatusiami....."Kaczyści" bądą potrzebować elektoratu wyborczego PO z więzień do przekopania Mierzei Wiślanaj.
2018-02-17 19:26:17
człowiek , obywatel
I będziemy jaś nie wielmożnego utrzymywać w więżniu - leczenie mu fundować , siłownię , obiadki i TV ?
2018-02-17 19:10:26