poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dwa kwadranse nadzwyczajne

Dwa kwadranse nadzwyczajne

Dwa kwadranse nadzwyczajne
Data publikacji: 2015-12-29 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1886 77350

Niespełna dwa kwadranse z 10-minutową przerwą trwała pierwsza nadzwyczajna w tej kadencji, a zarazem ostatnia w tym roku, sesja radnych Szczecina. Zwołana została w trybie nagłym na wtorek tylko po to, by jeszcze przed sylwestrem zmienić jedną z dat w uchwale dotyczącej czasu obiwązywania Lokalnego Programu Rewitalizacji, a przy okazji uzupełnić składy osobowe komisji.

- Nasz dotychczasowy lokalny program rewiltalizacji, uchwalony, w 2010 r., miał zakreśloną perspektywę czasową do 2015 roku. Nie wiem, jak to się stało, tym bardziej, że jednocześnie w samym wykazie przedsięwzięć, zakładanych do realizacji z unijnym dofinansowaniem, znadują się także projekty wykraczające poza ten kończący się właśnie 2015 rok - stwierdził Piotr Mync, zastępca prezydenta, tłumacząc radnym skąd pośpiech i nadprogramowa w kalendarzu sesja.

Jak dodał Mync, wprawdzie ustawa o rewitalizacji pozwala na posługiwanie się starymi dokumentami strategicznymi w tym zakresie do 2023 r., ale - jak zaznaczył - z ostrożności i z uwagi na zamiar rychłego wejścia w procedury składania wniosków o środki z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, najprostszym z rozwiązań, dających podstawę do zabiegania o takie dofinansowanie planowanych inwestycji, była poprawka sprowadzająca się do korekty daty obowiązywania szczecińskiego Lokalnego Programu Rewitalizacji i wydłużenia jej do 2020 roku.

Marszałek zachodniopomorski ogłosił harmonogram naboru wniosków do konkursu, który dotyczy finansowego wsparcia projektów z puli zapisanej w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację fizyczną, gospodarczą i społeczną ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich, wyznaczając termin na 3 października 2016 roku. O środki będą mogły starać m.in. wspólnoty
mieszkaniowe, stowarzyszenia i inne organizacje społeczne, przedsiębiorcy, tbs-y, instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego na inwestycje chociażby w obszarach starej, przedwojennej zabudowy w kwartałach śródmiejskich, czy na zedgradowanych terenach poprzemysłowych.

Podczas ekspresowej sesji wtorkowej radni uzupełnili również składy komisji po personalnych roszadach, jakie wymusiły ostatnie wybory parlamentarne i nominacje na rządowe stanowiska. Do komisji budżetu i finansów powołani zostali Urszula Pańka i Krzysztof Piotrowski. Ten ostatni zasilił ponadto szeregi komisji: rozwoju, promocji i gospodarki morskiej oraz budownictwa i mieszkalnictwa. Natomiast Joanna Bródka w komisji rewizyjnej zastąpiła klubową koleżankę Grażynę Zielińsk, która - według statutu - w niej zasiadać nie może po wyborze na wiceprzewodniczącą rady. Najliczniejsze aktualnie są w radzie komisje ds. kultury i ds. edukacji, w których zasiada przeszło połowa radnych z pełnego jej 31-osobowego składu - w tej pierszej jest ich aż 18, a w drugiej 17.©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Robert STACHNIK

 

Komentarze

Mieszkaniec
Przerwa musi być aby każdy zapamiętał że to PiS pracuje :) ps.przerwa była podyktowana brakiem zrozumienia treści, który jeden z radnych PiS czytał :)
2015-12-29 16:51:36
Dandi
Nad tą kultura to już od dawna unoszą się jakieś opary? Z czego to?Ktoś może wie?
2015-12-29 16:40:52
jojo
Załatwiacze swoich spraw , radni i prezydent
2015-12-29 16:14:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie