Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dwa dni i 4 wypadki. Zachodniopomorska policja o akcji „Znicz 2019”

Data publikacji: 02 listopada 2019 r. 10:53
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2019 r. 18:55
Dwa dni i 4 wypadki. Zachodniopomorska policja o akcji „Znicz 2019”
 

Policyjna akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się 31 października i potrwa do niedzieli 3 listopada. Przez dwa pierwsze dni doszło do 4 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 6 zostało rannych.

Funkcjonariusze udzielają pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu, dbają o płynność ruchu na drogach i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Eliminują z dróg piratów drogowych i nietrzeźwych kierujących, reagują na wszelkie naruszenia przepisów prawa.

Od początku policyjnej akcji Znicz 2019 do dzisiejszych (2 listopada) godzin porannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 6 zostało rannych. To mniej niż przed rokiem w analogicznym czasie - wtedy odnotowano 9 wypadków, w których 10 osób zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 31 października  w powiecie drawskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w miejscowości Złocieniec 82-letnia piesza została potrącona przez kierującego Fordem Transit. Seniorka odniosła obrażenia ciała i przewieziona została do szpitala. Następnego dnia lekarz ze szpitala poinformował o jej śmierci. Policjanci z Komendy w Drawsku Pomorskim ustalają świadków tego zdarzenia oraz okoliczności wypadku

Niestety, pomimo apeli, podczas dwóch pierwszych dni policyjnej akcji "Znicz" na naszych drogach zatrzymano ponad 16 nietrzeźwych kierujących i 4 po użyciu alkoholu. 

Za nami półmetek tegorocznej policyjne akcji. Jutro wielu z odwiedzających nasz region będzie wracało do domów, część osób zrobi to już dzisiaj. Policjanci apelują o bezpieczeństwo i rozwagę.

Na głównych ciągach komunikacyjnych jest więcej patroli. Mundurowi będą kontrolować prędkość pojazdów, sprawdzać stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci apelują także do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominają także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

(isz)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA