piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dwa dni i 4 wypadki. Zachodniopomorska policja o akcji „Znicz 2019”

Dwa dni i 4 wypadki. Zachodniopomorska policja o akcji „Znicz 2019”

Dwa dni i 4 wypadki. Zachodniopomorska policja o akcji „Znicz 2019”
Data publikacji: 2019-11-02 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 18:55
Wywietleń: 922 425638

Policyjna akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się 31 października i potrwa do niedzieli 3 listopada. Przez dwa pierwsze dni doszło do 4 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 6 zostało rannych.

Funkcjonariusze udzielają pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu, dbają o płynność ruchu na drogach i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Eliminują z dróg piratów drogowych i nietrzeźwych kierujących, reagują na wszelkie naruszenia przepisów prawa.

Od początku policyjnej akcji Znicz 2019 do dzisiejszych (2 listopada) godzin porannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 6 zostało rannych. To mniej niż przed rokiem w analogicznym czasie - wtedy odnotowano 9 wypadków, w których 10 osób zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 31 października  w powiecie drawskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w miejscowości Złocieniec 82-letnia piesza została potrącona przez kierującego Fordem Transit. Seniorka odniosła obrażenia ciała i przewieziona została do szpitala. Następnego dnia lekarz ze szpitala poinformował o jej śmierci. Policjanci z Komendy w Drawsku Pomorskim ustalają świadków tego zdarzenia oraz okoliczności wypadku

Niestety, pomimo apeli, podczas dwóch pierwszych dni policyjnej akcji "Znicz" na naszych drogach zatrzymano ponad 16 nietrzeźwych kierujących i 4 po użyciu alkoholu. 

Za nami półmetek tegorocznej policyjne akcji. Jutro wielu z odwiedzających nasz region będzie wracało do domów, część osób zrobi to już dzisiaj. Policjanci apelują o bezpieczeństwo i rozwagę.

Na głównych ciągach komunikacyjnych jest więcej patroli. Mundurowi będą kontrolować prędkość pojazdów, sprawdzać stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci apelują także do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominają także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

(isz)

Fot. policja

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie