Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Podsumowali Akcję Znicz 2019. Spokojniej niż przed rokiem

Data publikacji: 2019-11-04 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 18:54
Podsumowali Akcję Znicz 2019. Spokojniej niż przed rokiem
 

Zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. Na Pomorzu Zachodnim było spokojniej niż w ubiegłym roku pomimo, że doszło do kilku wypadków, w tym śmiertelnego potrącenia pieszej w powiecie drawskim. Policja nie odnotowała też długotrwałych, poważniejszych utrudnień w ruchu na głównych trasach naszego regionu.

Tegoroczna akcja "Znicz" trwała cztery dni. W tym czasie zwiększona liczba policyjnych patroli pełniła służbę w okolicach cmentarzy. W trakcie działań na drogach województwa, policjanci zachodniopomorskiej drogówki zwracali uwagę na kierujących, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzali czy przejeżdżali na ciągłej linii.

- Od czwartku do niedzieli w naszym województwie doszło do 9 wypadków, w których 12 osób zostało rannych a jedna zginęła. W ubiegłym roku podczas akcji Znicz odnotowano w województwie zachodniopomorskim 16 wypadków, w których 18 osób odniosło obrażenia ciała a jedna zginęła - podsumowuje asp. szt. Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło 31 października w powiecie drawskim. W Złocieńcu 82-letnia piesza została potrącona przez kierującego fordem transit. Kobieta odniosła obrażenia ciała i została przewieziona do szpitala. Następnego dnia lekarz ze szpitala poinformował o jej śmierci. Policjanci z Komendy w Drawsku Pomorskim ustalają świadków tego zdarzenia oraz okoliczności wypadku

Policjanci zatrzymali łącznie 67 osób prowadzących auta zarówno w stanie nietrzeźwości, pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Ci kierowcy usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat.

W rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń kryminalnych czy też zakłócenia porządku.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ