wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Drzewa w centrum Szczecina usychają

Drzewa w centrum Szczecina usychają

Drzewa w centrum Szczecina usychają
Data publikacji: 2019-08-21 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-27 23:27
Wywietleń: 1933 409210

– Drzewa w Szczecinie usychają! – alarmują nasi Czytelnicy. – Trzeba im pilnie pomóc. Bo pomagając im, pomagamy sobie – przypominają.

Niedawno posadzony, choć już wcale nie taki mały czerwonolistny buk rośnie przy przystanku tramwajowym na pl. Rodła w Szczecinie. Rośnie to zbyt wiele powiedziane. Raczej wegetuje. Usycha, choć, jak twierdzi nasza Czytelniczka, jest jeszcze do uratowania. Trzeba go jednak jak najszybciej podlać.

Niestety posadzonemu mniej więcej w tym samym czasie kilkaset metrów dalej (przed gmachem Polskiej Żeglugi Morskiej) bukowi płaczącemu czerwonolistnemu najprawdopodobniej już nic nie pomoże. Wygląda tak, jakby już całkiem wysechł.

– Mówi się, że drzewa w centrum to skarb. I trzeba o nie dbać. Ale w Szczecinie to pusty frazes – denerwuje się pani Janina. – Miasto ogranicza się niestety jedynie do wsadzania sadzonek do ziemi, a potem o nich zapomina.

Nasza Czytelniczka przypomina ludziom odpowiedzialnym za zieleń w mieście, że trzeba się troszczyć o młode drzewka. Żeby rosły, muszą być podlewane! Wiedzą o tym już dzieci w przedszkolu, ale najwyraźniej potem niektóre z nich, po dorośnięciu, zapominają.

(lw)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

MK
Ważne, że ktoś na tym zarobil, reszta..., a reszta jest milczeniem..Najgorsze jest to, że cały czas Ludzie o tym mówią do władzy, ale... kepiej wyrżnąć, zapłacić za nowe, a później się tłumaczyć "...na pięć nowoposadzonych drzew, trzy niestety się nie przyjmują..." Może to prawda, tylko jeśli się posadzi nowe drzewko, to nie wystarczy podlać przy sadzeniu - trzeba je pielęgnować kilka misiecy lub nawet lat, aby później sobie samo poradziło. Ale, czy tam "na górze" o tym wie???
2019-08-27 23:27:09
J39
Posadzenie drzew w donicach na bulwarach nad Odrą to na pewno zły pomysł. Prawie wszystkie wysychają. I pewnie wyschną wszystkie. Nie można było posadzić ich do ziemi?
2019-08-22 13:53:53
Ewrzyn
Kasztanów nie sadzić bo panuje wśród nich zaraza.
2019-08-22 07:09:39
sztuka dla sztuki
nasadzą , nasadzą i w d.pie to później mają. może 2 z 10 przeżyje.
2019-08-21 23:59:55
Prawda o zielonych
Czy to nie opodal tego miejsca regularnie swoje akcje przeprowadzają ekologiści z Basty? Pianę bić? Zawsze chętnie! Wziąć wiadro i podlać drzewko? Nigdy!
2019-08-21 23:38:08
Filip
A gdzie jest zastępca Szotkowska odpowiedzialna za te tematy?
2019-08-21 22:54:51
dr Pietruszka
Zły to znak dla rządzącej koalicji gdy usychają drzewa i wyginają się szyny szybkiego tramwaju
2019-08-21 18:44:57
@Grześ
Od tego są odpowiednie służby miejskie, a nie okoliczni handlowcy. Potwierdza się stara, żelazna reguła prezia - ZRÓB I ZAPOMNIJ. Dotyczy to wszystkich miejskich inwestycji.
2019-08-21 16:04:20
Grześ
Co za problem podlać go przez okolicznych handlowców, to im też on służy.Ludzie miejcie trochę wyobraźni.
2019-08-21 14:48:45
Ogrodnik
Wiedza,intuicja,talent obserwatorski,srodki i czas.
2019-08-21 14:02:21
Pan Witek
Szczecin jest brzydkim, rozjeżdżanym przez tiry miastem, w którym panuje chaos urbanistyczny. Jakość ulic i chodników woła o pomstę do nieba. Brak mostów, centrów przesiadkowych i logistycznych. Brak gospodarza.
2019-08-21 13:51:21
Szczecinianka
Suche drzewa ,wszelkiego rodzaju krzewny to efekt bezmyślnego koszenia traw i nie pozostawienia ściółki .Czy w końcu tzw Ogrodnik Miejski się opamięnta
2019-08-21 13:34:27
Waldek
co z tego że są drzewa, jak reklamy firmy Stroer nadal mają się dobrze, bo dyrekcja ZDiTM jest dogadana z szefostwem tej firmy i maja swoje układziki, nigdy to miasto się nie zmieni pod względem estetycznym....
2019-08-21 12:24:24
ala66
Usychają także na Cmentarzu Centralnym...
2019-08-21 11:53:10
A co na to... Z. Z. M.
Usychaja... bo moze za czesto i psy na nie Sikaja...? A wiec pozakladac wokol drzew i utrudnienia dla psow !!
2019-08-21 11:38:14
j23
Na drodze dojazdowej do zdrim na Wernychory cały szereg uschniętych drzewek,ale to chyba efekt sadzenia ich w lutym...
2019-08-21 11:14:56
Miś
Nie można tam zasadzić normalnych drzew tylko musza być "egzotyczne" i "bajeranckie" bo takie córeczka radnego widziała na zagranicznej wycieczce i tez chce? Lipa, klon,kasztanowiec, platan świetnie sie trzymają w warunkach miejskich a te badylki zdechna za każdym razem. Wszystkim podobaja się egzotyczne parki na Lazurowym Wybrzeżu. Przerażają też zdziczałe miejskie klomby przypominające chaszcze dziko rosnące na ruinach w Kabulu czy Aleppo. Podobno ktoś otrzymuje regularne wypłaty z podatków za opiekę nad zielenią miejską. Jeden zadbany klombik przed urzedem pana prezydenta to jeszcze nie całe miasto.
2019-08-21 10:58:40