piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla biosfery?

Dla biosfery?

Dla biosfery?
Data publikacji: 2019-08-12 15:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13 10:55
Wywietleń: 1203 407332

W Szczecinie wciąż się utrzymuje fatalna statystyka dotycząca zieleni: więcej drzew jest wycinanych niż sadzonych. Podobnie w miejskich lasach i Puszczy Bukowej, gdzie ostatnio nawet w obszarze szczególnej ochrony „Natura 2000" - jak alarmuje „Puszcza Bukowa - Klub Kniejołaza" - giną wycinane jedne z ostatnich dobrze zachowanych enklaw starodrzewów liściastych (rejon Widuchowej). Tymczasem…

W Afryce wolontariusze z całego świata zamierzają zadrzewić 11 milionów hektarów. Co ciekawe, właśnie w tym odległym projekcie pn. „Wielka Zielona ściana" weźmie udział delegacja leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Fake news? Przeciwnie.

- Będą sadzić drzewa w Senegalu. Po raz drugi wśród sadzących znajdzie się Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie - potwierdzają służby prasowe tejże instytucji.

Jednocześnie wyjaśniając, że udział w „Wielkiej zielonej Ścianie" dyrektor Szelążek zamierza dedykować pamięci ofiar tragedii w Hiroszimie. Aby przez niego tam sadzone drzewa - jak przekazuje RD LP - „stanowiły przesłanie dla kolejnych pokoleń ludzi na całym świecie, jak ważny jest pokój między narodami".

Komentarz w sprawie pozostawiamy naszym Czytelnikom.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Komentarze

teść pasierba do PO_j..ów;123, Pomorzanin, rerik i inni
- zrobię sobie z was ludzi z demencją (PiS ukradł leki?) "nabiał"......Cyt z dnia 24 marca 2017 (http://www.tvn24.pl); "We wtorek Platforma Obywatelska zorganizowała akcję na terenie szpitala w szczecińskich Zdrojach. Był między innymi marszałek Olgierd Geblewicz, poseł Norbert Obrycki i senator Tomasz Grodzki. Politycy w proteście przeciw "lex Szyszko" sadzili drzewa. Jednym z nich był Jan Posłuszny, radny Szczecina. Sadził w proteście dąb, nazwany Janem (na "cześć" ministra Jana Szyszki - red.). Zanim jednak radny w ten sposób skrytykował ustawę, która - jak mówi - pozwala na "niekontrolowaną wycinkę drzew", sam z niej skorzystał. Wyciął drzewa na swojej działce pod Puszczą Wkrzańską."........Gdybyście PO_j..by PO_sadzili tygodniowo od tamtego PO_litycznego wydarzenia (min ło dwa lata) PO jednym "Jan-dębie" to rosła by już duża "puszcza". ......... Przecież to wy "wyp...ście" pisiorów ze Szczecina i nikt wam już nie bruździ, nawet "Bruździński"....... Za łopaty i do sadzenia dębów zamiast pitolenia na forum.
2019-08-13 10:31:02
Batman
Szczecin był zielony w czasach zbrodniczego systemu PRL, teraz nie ma już zbrodniarzy u władzy to i nie potrzeba drzew i zieleni w mieście, większa umieraloność mieszkańców zwiększy dochody z pogrzebów i może o to tu chodzi :AFERA POGRZEBOWA I LOBBY SZYBSZEGO UMIERANIA MIESZKAŃCÓW I MIASTA - przygotowywanie Szczecina na czasy panowania okrutnego Jokera księcia Ciemności, kontrolującego wszystkie dochody z pogrzebów
2019-08-13 07:00:57
Pirat
Przypominam wszystkim że w szczecinie rządzi koalicja bezpapartyjnych i PO a nie jak ktoś napisał dobra zmiana
2019-08-13 06:58:27
rerik
Upadłych do rzeki Płoni drzew nie można wyciągać ani przycinać bo obszar Natura 2000 ! Natomiast Puszcza Bukowa po obu stronach rzeki jest rżnięta niemiłosiernie. Prawie ma tam już drzew starszych niż 50 lat. Oto hipokryzja!
2019-08-13 05:36:19
Zaraz, zaraz
A co Wazniejsze ? Dostac starym 70-letnim... konarem w Leb (?) czy lepiej posadzic mlode i Zdrowe !!
2019-08-12 21:21:34
A co na to...
Tak Prezydent jak i Marszalek miasta Szczecina... czyzby daaaleki Senegal byl wpierw dla Nas "naj-Wazniejszy" ?? Niech z Senegalu nie uciekaja... tylko wezma sie juz tam do pracy i se rowniez drzewa po-po-sadzaja !! Gdyz Wojewoda musi martwic sie glownie i o cale Wojewodztwo...!!
2019-08-12 21:15:59
kaszel
Wycieczka do afryki na koszt podatnika, jaki marszałek taki dyrektor rdlp..
2019-08-12 19:38:02
czerwony Szczecin
Piszecie głupoty - do puki będzie mafia kominkowa rządzić w Szczecinie tak będzie
2019-08-12 17:43:04
szczecinianka
To co wyprawia Ogrodnik Miejski we wsztstkich parkach i skwerach zielonch w naszym miescie to zbrodnia na źywym organizmie,koszenie trawy suchèj do golej gleby ,wywòz lisci i drobnych galezi co stanowi naturalna ochrone i nawòz dla drzewostanu jest totalnie zniszczone. Czy w koñcu nastapi opamietanie z ta nadgorliwa pielegnacjà.A Waly Chrobrego zostaly wygolone do lysej paly.
2019-08-12 17:14:04
Proponuję
sprawdzić ile drzew trzeba posadzić i ile czekać aby uzupełnić np. wycinkę JEDNEGO drzewa, takiego np.70letniego, coś takiego jak w parku rośnie - każdy w parku chyba był i widział. Żeby uzupełnić ilość tlenu jakie to JEDNO drzewo produkuje. Zdziwicie się bardzo!!!! Na Łęknie wycieli mnóstwo drzew.. i jakiś "jełop" wmawia nam że będą nasadzenia, coś kilkaset czy dobrze ponad tysiąc mają posadzić. Pierwsze - gdieś, w mieście. Drugie.. to tyle ile to JEDNO drzewo produkuje tlenu zostanie uzupełnione.. a reszta? A reszta to kogo obchodzi. Nas juz nie będzie, a kogo to.
2019-08-12 16:49:05
123
chcieliscie dobra zmiane to macie a niedlugo bedzie tu pustynia, kradno ale ludzio dajo !!!!!!
2019-08-12 16:24:03
Pomorzanin
Lasy Państwowe to grabarz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody... Lasy np. wokół Szczecina to jedna wielka ruina (jednowiekowe drzewostany jak na plantacji, koleiny na leśnych drogach, plamy substancji ropopochodnych, zniszczone ścieżki i szlaki). Wesoła twórczość pod patronatem Państwa Polskiego...
2019-08-12 15:55:10
zieloni
Każda aktywność dla Planety jest godna pochwały.Może gdyby uciekinierzy z Afryki sadzili więcej drzew ich kontynent byłby lepszym miejscem do życia?Ocieplenie klimatu postępuje dlatego każde drzewo jest cenne.Przesłanie o zachowanie pokoju jest czymś co popiera postępowy świat.Dobrze że to się przebiło do urzędników
2019-08-12 15:34:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie