Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Druga próba świateł

Data publikacji: 08 lipca 2016 r. 22:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Druga próba świateł
 

Jutro (9 lipca) ponownie uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Walecznych, Pszennej, Mącznej i Poczdamskej. Szczecin będzie kolejny raz testował mobilną sygnalizację o pełnej akomodacji (dostosowującą się do realnej sytuacji na skrzyżowaniu). 5 nowych programów ma poprawić sytuację i nie powodować korków.

– Pierwsze testy sygnalizacji pokazały, że urządzenia działają sprawnie, ale pierwotny program sygnalizacji nie zapewnił wystarczającej przepustowości skrzyżowania w ciągu głównych potoków ruchu w godzinach szczytu popołudniowego – tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM-u. – Teraz sytuacja ma się poprawić dzięki nowym programom, opracowanym na podstawie analizy natężenia ruchu. Dodatkowo, aby uwzględnić ewentualny wpływ zamknięcia mostu Cłowego na rozkład ruchu w Zdrojach, prowadzony był ciągły pomiar w rejonie ulicy Walecznych. Okazało się, że całkowite zamknięcie obiektu dla ruchu samochodowego nie wpłynęło w sposób znaczący na ilość aut poruszających się na tym skrzyżowaniu.

Sygnalizacja zostanie ponownie uruchomiona w sobotę 9 lipca o g. 10. Na miejscu przez cały weekend sytuacji będą się wnikliwie przyglądali pracownicy WGKiOŚ i wykonawca. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, światła włączone będą także w poniedziałek. Wyłączenie nastąpi w przypadku negatywnych skutków.

Problemy z wjazdem z ul. Mącznej w ul. Walecznych i ul. Pszenną najczęściej występują rano. Jest to związane z dużym natężeniem ruchu na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Dodatkowo, szczególnie po południu, zdarzają się przypadki, że kierowcy chcąc skręcić w lewo z ul. Pszennej w ul. Mączną, tamują ruch. W związku z tym rozpatrywane są dwie możliwości poprawy tej sytuacji: budowa ronda lub sygnalizacji świetlnej.

(isz)

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Muchomor
2016-07-11 00:51:15
Dziś miałem okazję przetestować te cudne światełka które przepuszczają po 4 do 5 aut. Krótko ujmując wakacyjna Niedziela godz. 15 - przejazd przez skrzyżowanie 2 do 3 minut (stałem 9 - aż 2 cykle świateł). BRAWO BIJMY DLA GŁUPOTY LUDZKIEJ Jestem ciekaw ca będzie w poniedziałek rano i po południu.
demolek
2016-07-09 12:34:18
hahaha kocham takie rozwiązania. mam nadzieję że przez ten cały czas sygnalizacja mimo wyłączonych sygnalizatorów uczyła się (takie było jej zadanie chyba) panującego natężenia ruchu w ciągu 24 godzin 7 dni w tygodniu. Jeśli jednak nie i jak czytam taką "naukę" odbędzie w ten weekend to ja kulturalnie napisze - dziękuję. W poniedziałek pewnie będę stał tu kilkukrotnie (z racji pracy) w ciągu dnia w korkach :(. Zobaczy się. A wystarczyło by aby kierowcy poruszali się tu z przepisową 40 i posiadali trochę kultury a żadna zmiana nie byłaby potrzebna. No ale na coś kasę trzeba wydać. Do redakcji - zmieńcie zabezpieczenie antyspamowe - obecne sa słabo widoczne na smartfonach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proszę
2016-07-09 08:40:24
Ulica Walecznych tylko dla rowerów.
bezSENS
2016-07-09 06:57:35
testowanie sygnalizacji w tym miejscu w wakacyjny weekend da z pewnością wyniki po myśli uezędników/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA