Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Droga (nie)zgody

Data publikacji: 25 listopada 2016 r. 08:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Droga (nie)zgody
 

Rozpoczęty kilka dni temu remont uliczki łączącej ul. Zaściankową w Szczecinie z ul. Bukszpanową w Dobrej Szczecińskiej zakończy trwający od lat konflikt pomiędzy mieszkańcami obu gmin. A poza tym będzie ładniej i wygodniej. Same plusy.

Chodzi o zaledwie kilka metrów drogi. Fragmencik, który podzielił sąsiadów. Jak podało Radio Szczecin, wiele lat temu ktoś zdemontował barierę oddzielającą obie gminy i nielegalnie połączył ul. Bukszpanową w Dobrej z ul. Zaściankową w Szczecinie. Mieszkańcy Zaściankowej natychmiast zaprotestowali. Chcieli zamknięcia przejazdu, bo z chwilą jego udrożnienia na ich ulicy zwiększył się ruch. Z kolei ci z Dobrej przejazdu bronili. Bez niego mieliby kłopot z dostaniem się do domów.

Ostatecznie gminy doszły do porozumienia. Szczecin zobowiązał się, że nie zamknie ulicy, a Dobra, że ją wyremontuje a potem zalegalizuje przejazd.

Prace naprawcze już trwają. Mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Droga będzie wyrównana, powstaną nowe zjazdy do posesji i będą wytyczone pasy ruchu. Kiedy roboty się skończą, gmina Dobra natychmiast dostanie zgodę na użytkowanie.

(wl)

Na zdjęciu: Prace mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2016-11-25 22:29:38
Droga powinna być zamknieta. Jeżeli ktoś chciał mieszkać na wsi zamiast w mieście to wiedział na co się decyduje i jaki ma dojazd do domów. Dlaczego mieszkańcy zasciankowej maja mieć pod swoimi oknami zwiększony ruch kosztem wygody innych. Miasto nie powinno się ma to zgodzić.
NieDobre
2016-11-25 12:03:06
Nic szczecińskie nie jest dobre - wszystko jest niedobre :)
jhdsifj
2016-11-25 09:41:32
Po raz setny piszę NIE MA DOBREJ SZCZECIŃSKIEJ, tylko DOBRA!- "dziennikarzu"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA