Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Okrzei od środy bez przejazdu

Data publikacji: 22 listopada 2016 r. 13:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Okrzei od środy bez przejazdu
 

Mieszkańcy ul. Okrzei w Szczecinie w skrzynkach na listy znaleźli w poniedziałek (21 listopada) informację o zamknięciu ulicy z powodu remontu. Utrudnienia w ruchu mają potrwać od środy (23 listopada) do końca roku.

Ta lakoniczna informacja wielu lokatorów sprowokowała do telefonu do redakcji „Kuriera”. Mieszkańcy nie wiedzą bowiem, co będzie remontowane i jak długo ulica ma być nieprzejezdna. Przypomnijmy, że ul. Okrzei jest jedynym dojazdem do Szkoły Podstawowej nr 53. Jeśli zostanie zamknięta, musi być wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

W szczecińskim Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego dowiedzieliśmy się, że nieplanowana jest naprawa nawierzchni ulicy. Remont, o którym mowa w ulotce, dotyczy sieci kanalizacyjnej.

– Tak, prace będą prowadzone przez nas – przyznaje Piotr Landowski, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. – Budowana jest w tym rejonie sieć kanalizacyjna i – w mniejszym wymiarze – wodociągowa.

Jak przyznał Piotr Landowski, ul. Okrzei już w środę zostanie zamknięta. Niestety będzie nieprzejezdna aż do 31 grudnia.

– Prace są bardzo skomplikowane, dlatego trochę się przeciągną – tłumaczy rzecznik ZWiK.

Jak ustaliliśmy, wykopy powstaną na łuku przy szkole, czyli u zbiegu ulic Okrzei z Budzysza Wosia. To sprawi, że rodzice podwożący dzieci do szkoły będą musieli (jadąc od strony ul. Mickiewicza) skręcić z ul. Okrzei w ul. Paderewskiego i potem odbić w lewo w ul. Libelta. Tędy dojadą do ul. Budzysza Wosia.

Natomiast mieszkańcy zamkniętych fragmentów ul. Okrzei i ul. Budzysza Wosia będą mogli wjeżdżać poza ogrodzenie i dojeżdżać do swoich posesji. Muszą jednak uważać. Na tych odcinkach obowiązywać ma ruch dwukierunkowy.

(lw)

Fot. Czytelnik, Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2016-11-22 14:05:16
No to mieszkańców ZWiK urządził-czysta jak zwykle partyzantka i jedna wielka prowizorka.Zryją,przeryją betonową nawierzchnię i starym zwyczajem"się zmyją" pozostawiając ulice przeoraną.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA