Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Szybciej i łatwiej?

Data publikacji: 07 marca 2016 r. 11:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Szybciej i łatwiej?
 

Najpierw zaparkujemy na nowym parkingu, następnie tunelem dojdziemy do dworca PKP w Dąbiu? Tak może wyglądać w przyszłości infrastruktura wokół stacji w Dąbiu.

Parking, do którego można by dojechać ulicami Wiosenną, Pomorską i Jesienną oraz tunel prowadzący do hali dworca miałyby ułatwić dostęp do kolei mieszkańcom dojeżdżającym od strony ul. Struga, czyli osiedla Słonecznego, Majowego, czy Bukowego. Dziś, aby dojechać do hali stacji, trzeba przekroczyć (często zamknięty) przejazd kolejowy na Wiosennej lub Pomorskiej, albo robić objazd przez ul. Gryfińską.   

Ten pomysł jest związany z planowaną budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Stworzenie placu postojowego i bezpiecznego przejścia może być łatwiejszym i bardziej optymalnym rozwiązaniem, niż np. wybudowanie wiaduktu nad torami.

To oczywiście, podobnie jak SKM, wizja odległa w czasie. W zeszłym roku przygotowano studium wykonalności przedsięwzięcia, czyli analizę finansową, prawną, lokalizacyjną, wraz z planem pozyskiwania funduszy, prognozą przychodów i zysków. SKM może połączyć ze Szczecinem: Police, Goleniów, Stargard, Gryfino, a także uzupełnić szczecińską komunikację komunalną o system kolei miejskiej. Szacuje się, że koszty uruchomienia SKM wyniosą od 580 do 780 mln zł.   ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz Gorajski

Fot. Czy w przyszłości do dworca w Dąbiu będzie można dojść tunelem? 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

a ja polecam redaktorowi (szymw)...
2016-03-07 19:27:35
aby spróbował przejechać ul. Jesienną. Wie pan gdzie jest ta ulica i jak wygląda?????209
Szczególnie polecam...
2016-03-07 17:37:57
...przejażdżkę ul Wiosenną... teraz...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA