Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Na pomoc Arkowi i innym

Data publikacji: 2016-11-20 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Na pomoc Arkowi i innym
 

W Policach trwa akcja pomocy dla 29-letniego Arka i innych chorych na nowotwory krwi. Potrzebują dawców szpiku. Im więcej chętnych do podzielenia się swoimi komórkami macierzystymi, tym większa szansa na znalezienie potrzebnego bliźniaka genetycznego. W bazie dawców można się rejestrować dziś (20 listopada) do godz. 16 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Piaskowej w Policach. Kandydatem na dawcę szpiku może zostać każda zdrowa osoba między 18 a 55 rokiem życia.

– U Arka w styczniu tego roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną – opowiada Patrycja Pawełkiewicz, szwagierka Arka. – Od tego czasu szpital stał się jego drugim domem. Teraz marzy wyłącznie o wyzdrowieniu. Ale podchodzi do tego bardzo optymistycznie. Wie, że się uda i że będzie mógł spełniać swoje wcześniejsze marzenia. Obecnie jest w domu i jego stan się poprawia. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ta akcja i towarzysząca jej edukacja ludzi przyniosą dużo dobrego. Jeśli nawet nie znajdziemy tutaj dawcy dla niego, to może wśród tych nowych zarejestrowanych znajdzie się dawca dla innych chorych.

Fundacja DKMS od ośmiu lat „rekrutuje” potencjalnych dawców szpiku. Także w Policach. Jest ich tutaj niemal 1250. A osiem osób z tej gminy oddało już szpik chorym. Systematyczna praca nad powiększaniem bazy zwiększyła znacząco szansę chorych na nowotwory krwi.

(sag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA