Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Doraźne fastrygi torowe

Data publikacji: 22 listopada 2019 r. 13:17
Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2019 r. 18:11
Doraźne fastrygi torowe
Fot. Mirosław Winconek  

Rejon pl. Rodła należy do tych, który dość często odwiedzają ekipy Pogotowia Torowego spółki Tramwaje Szczecińskie. A to z powodu stanu technicznego torów, rozjazdów i krzyżownic tramwajowych zarówno w obrębie samego ronda, jak i na odcinkach przyległych do niego w al. Wyzwolenia oraz ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego i dalej do jej skrzyżowania z ul. Jana Matejki. Te nadają się do generalnej przebudowy, ale dopóki nie doczekają w całości wymian na nowe, to muszą wystarczyć doraźne fastrygi.

W piątek była tam konieczna kolejna interwencja. Tym razem od rana pracownicy Pogotowia Torowego TS przygotowywali grunt pod wymianę jednej z szyn w torze w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, na wysokości przejścia dla pieszych przy przystanku dla tramwajów linii 2, 3 i 10 w kierunku Niebuszewa.

W takich sytuacjach za dnia, by nie powodować przerw w kursowaniu składów, wykonywane są właśnie tylko takie prace, jak rozbiórka części przytorza i międzytorza i wykuwanie części podłoża podbudowy toru. Nowe wstawki szyn robione są w porze nocnej. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś
2019-11-22 17:42:25
A mówią, że nikt już nie gra Barei... Łubudubu... łubudubu! Niebawem świętujemy Dzień Pieszego Pasażera!
Kompletnie nie rozumiem
2019-11-22 17:03:06
niechęci do stosowania rozwiązań modularnych, rozbieranych...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA