wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dora i jej przewodnik najlepsi w województwie

Dora i jej przewodnik najlepsi w województwie

Dora i jej przewodnik najlepsi w województwie
Data publikacji: 2019-06-27 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Wywietleń: 1187 399412

Żaden inny pies w garnizonie zachodniopomorskim nie umie tak skutecznie szukać narkotyków i współpracować z człowiekiem jak Dora, czworonożny „funkcjonariusz” z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Razem ze swoim przewodnikiem st. asp. Tomaszem Betlerem, Dora zwyciężyła w wojewódzkim etapie Kynologicznych Mistrzostw Policji.
 
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Polski przewodników psów służbowych. W dwudniowych zawodach uczestniczyli najlepsi przewodnicy z każdej komendy. Policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi rywalizowali w takich konkurencjach jak: praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, ogólne posłuszeństwo psa z pokonywaniem przeszkód, szukanie zapachu narkotyków w bagażu, pomieszczeniu, w środkach komunikacji masowej, transportu towarowego oraz w samochodach osobowych. Policjanci musieli wykazać się także wiedzą rozwiązując skomplikowany test wiedzy.

Najlepiej z tymi zadaniami poradził sobie duet pies i jego przewodnik ze stargardzkiej komendy policji. St. asp. Tomasz Betler to przewodnik z wieloletnim doświadczeniem. Dodajmy, że razem z Dorą już po raz drugi zajął w zawodach tak zaszczytne miejsce. Teraz oboje będą reprezentować zachodniopomorski garnizon na XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

Dora jest wyszkolona do wyszukiwania narkotyków i już wielokrotnie pomagała policji swoim doskonałym węchem ująć przestępców.

(żan)

Fot. policja

Na zdjęciu: Komendant powiatowy policji w Stargardzie insp. Robert Nowak pogratulował st. asp. Tomaszowi Betlerowi zwycięstwa w wojewódzkim etapie konkursu. Duży udział w sukcesie ma Dora, która musiała się wykazać posłuszeństwem, sprawnością i doskonałym węchem.

 

Dora i jej przewodnik najlepsi w województwie

Komentarze

Pyt. do... Emeryta z wyboru
A ile Insp. Robet N. ma lat... ze juz mial by pojsc na Emeryture ? A moze Facet lubi i Dobrze wykonuje swoja prace i chce pociagnac jak Sedziowie "z Kasty" czyli az do 70-ki !! A Dora powinna tez dostac... chocby Duzego Schabowego !
2019-06-27 22:10:04
Luz
To zdjęcie psiaka robiliście Nokią z XXw?
2019-06-27 21:43:06
Emeryt z wyboru
Roberciku-czas na e-mkę.Nie czekaj aż "dobra zmiana" będzie robiła kolejne porządki.Czas już wypocząć ;-)
2019-06-27 20:07:28
Brawa dla Pana Tomasza i Dory
Brawo dla was dwojga
2019-06-27 20:05:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie