Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Dora i jej przewodnik najlepsi w województwie

Data publikacji: 2019-06-27 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Dora i jej przewodnik najlepsi w województwie
 

Żaden inny pies w garnizonie zachodniopomorskim nie umie tak skutecznie szukać narkotyków i współpracować z człowiekiem jak Dora, czworonożny „funkcjonariusz” z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Razem ze swoim przewodnikiem st. asp. Tomaszem Betlerem, Dora zwyciężyła w wojewódzkim etapie Kynologicznych Mistrzostw Policji.
 
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Polski przewodników psów służbowych. W dwudniowych zawodach uczestniczyli najlepsi przewodnicy z każdej komendy. Policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi rywalizowali w takich konkurencjach jak: praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, ogólne posłuszeństwo psa z pokonywaniem przeszkód, szukanie zapachu narkotyków w bagażu, pomieszczeniu, w środkach komunikacji masowej, transportu towarowego oraz w samochodach osobowych. Policjanci musieli wykazać się także wiedzą rozwiązując skomplikowany test wiedzy.

Najlepiej z tymi zadaniami poradził sobie duet pies i jego przewodnik ze stargardzkiej komendy policji. St. asp. Tomasz Betler to przewodnik z wieloletnim doświadczeniem. Dodajmy, że razem z Dorą już po raz drugi zajął w zawodach tak zaszczytne miejsce. Teraz oboje będą reprezentować zachodniopomorski garnizon na XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

Dora jest wyszkolona do wyszukiwania narkotyków i już wielokrotnie pomagała policji swoim doskonałym węchem ująć przestępców.

(żan)

Fot. policja

Na zdjęciu: Komendant powiatowy policji w Stargardzie insp. Robert Nowak pogratulował st. asp. Tomaszowi Betlerowi zwycięstwa w wojewódzkim etapie konkursu. Duży udział w sukcesie ma Dora, która musiała się wykazać posłuszeństwem, sprawnością i doskonałym węchem.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pyt. do... Emeryta z wyboru
2019-06-27 22:10:04
A ile Insp. Robet N. ma lat... ze juz mial by pojsc na Emeryture ? A moze Facet lubi i Dobrze wykonuje swoja prace i chce pociagnac jak Sedziowie "z Kasty" czyli az do 70-ki !! A Dora powinna tez dostac... chocby Duzego Schabowego !
Luz
2019-06-27 21:43:06
To zdjęcie psiaka robiliście Nokią z XXw?
Emeryt z wyboru
2019-06-27 20:07:28
Roberciku-czas na e-mkę.Nie czekaj aż "dobra zmiana" będzie robiła kolejne porządki.Czas już wypocząć ;-)
Brawa dla Pana Tomasza i Dory
2019-06-27 20:05:28
Brawo dla was dwojga

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ