Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

„DoNuta” u małych pacjentów szpitala „Zdroje”. Wypieki przy muzyce [FILM]

Data publikacji: 2019-12-03 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 12:57
„DoNuta” u małych pacjentów szpitala „Zdroje”. Wypieki przy muzyce
 

W wtorek (3 grudnia) oddziały pediatryczne szpitala "Zdroje" wypełniły dźwięki muzyki. A wszystko to za sprawą gości z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Odwiedzili oni dzieci w ramach cyklu "DoNuta w trasie”.

W placówce odbyły się dwa koncerty dla blisko setki najmłodszych pacjentów. Prowadząca je Fermata (w tej roli Grażyna Szyszko) wraz z instrumentalistami porwała maluchy do krainy muzyki, prezentując jej klasyczne, jak i rozrywkowe oblicza. W rytm muzyki Mozarta dzieci wykonywały śmieszne ćwiczenia, do bajkowej melodii z "Bolka i Lolka” wypiekały świąteczne pierniczki, w skupieniu wysłuchały instrumentalnej wersji piosenki z „Krainy Lodu”. Wykorzystując mimikę i gestykulację ćwiczyły wyrażanie szerokiej gamy uczuć, takich jak radość, smutek, zamyślenie, znudzenie czy zaskoczenie.  

- Dla każdego coś miłego – żartowała mama małej Asi. – Dla mojej córeczki taki koncert to duże wydarzenie, a dla mnie chwila wytchnienia. Każdy powód do tego, by choć na chwilę opuścić salę i zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości jest dobry, a gdy w połączeniu z nim pojawiają się tak fajne emocje, jakie towarzyszyły małej podczas tej muzycznej zabawy, to mogę stwierdzić, że naprawdę sympatycznie zaczął nam się ten mikołajkowy tydzień. Córka była zachwycona koncertem! Jej najbardziej spodobało się wykonanie utworu z  "Krainy Lodu", a ja z przyjemnością wysłuchałam piosenki o szczecińskim paszteciku. Gdyby nie nasz pobyt w szpitalu, to nie wiedziałabym, że w ogóle powstał cykl piosenek o naszym pięknym mieście.

Oprócz walorów artystycznych koncert miał też charakter edukacyjny. Jego uczestnicy dowiedzieli się m.in., co to jest klucz wiolinowy, pięciolinia czy fermata. Mogli też pogłębić wiedzę o instrumentach.

W szpitalu wystąpił kwartet smyczkowy w składzie: Paweł Maślanka – I skrzypce, Zoja Piankowska – II skrzypce, Izabela Joniec – altówka, Klara Świdrów – wiolonczela. Każdy z artystów zaprezentował instrument, na którym gra. Maluchy się dowiedziały, jaka jest różnica między skrzypcami, altówką i wiolonczelą.

(g)

Fot. i film: szpital "Zdroje"

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ