niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Domek dopełni dzieła

Domek dopełni dzieła

Domek dopełni dzieła
Data publikacji: 2016-02-01 19:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1944 115501

Przy przebudowanej i oddanej do użytku w minionym roku zajezdni Pogodno ponownie pojawiły się ekipy budowlane. Tym razem jednak nie chodzi o poprawki w pachnącej jeszcze nowością bazie, ale o roboty związane z odrestaurowaniem i adaptacją drugiego z parterowych domków od frontu kompleksu, będącego częścią starej, jeszcze przedwojennej jej zabudowy wzdłuż al. Wojska Polskiego.

Charakterystyczny z elewacją frontową niemal bliźniaczo podobną do drugiego większego, ceglany budynek, którego przebudowa właśnie się rozpoczęła, to ostatni element – niejako dopełnienie zakończonej nieco wcześniej inwestycji, która polegała na generalnym remoncie i częściowej rozbudowie leciwej, bo 80-letniej już tramwajowej bazy wraz z unowocześnieniem i komputeryzacją jej technicznego zaplecza.

- Pomieszczenia będą zupełnie nowe i zaadaptowane do obecnych standardów i potrzeb bazy. Zaprojektowaliśmy wykonanie zupełnie czegoś kompletnie odmiennego niż było dotąd wewnątrz, pozostawiając oczywiście stare, historyczne opakowanie, które przejdzie również renowację – wyjaśnia Grzegorz Stasiński, kierownik zajezdni Pogodno. – Jesteśmy teraz na etapie wyburzeń w środku.

Renowacji i zabiegom konserwatorskim poddane zostaną mury wyłożone cegłą, tak samo jak w odrestaurowanych już wcześNiej budce nastawniczego i w budynku administracyjnym, gdzie znajdują się nowy punkt dyspozytorski z centrum zarządzania zajezdnią wraz z serwerownią oraz zaplecze socjalne dla motorniczych. Budynek zyska nowy dach, izolacje.

Spółka Tramwaje Szczecińskie zleciła w przetargu przebudowę domku krakowskiej spółce ZUE, tej samej, która była generalnym wykonawcą przebudowy i modernizacji całego kompleksu. Powinien być gotowy i oddany do użytku z końcem tego roku. Jak informuje Krystyna Gawrońska, zastępca dyrektora ds. inwestycji, koszt odrestaurowania i przystosowania jego wnętrz do potrzeb związanych z poszerzeniem zaplecza ma się zamknąć w kwocie 984 tys. zł brutto. ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdj.: Rozpoczęły się prace renowacyjne i przebudowa wewnątrz parterowego domku frontowego przy zajezdni Pogodno, do którego podczas modernizacji bazy przeniesona była tymczasowo część biur administracji. Prace dla TS wykonuje ZUE S.A. z Krakowa. Budynek ma być gotowy o użytku z końcem 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Domek dopełni dzieła Domek dopełni dzieła Domek dopełni dzieła Domek dopełni dzieła Domek dopełni dzieła

Komentarze

Koval
Pamiętam,jak w latach '80 w okolicach tego domku parkował Citroen Ami, żółty. To było auto!
2016-02-01 23:36:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie