środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dom Samotnej Matki w Koszalinie całkiem nowy

Dom Samotnej Matki w Koszalinie całkiem nowy

Dom Samotnej Matki w Koszalinie całkiem nowy
Data publikacji: 2019-05-20 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 806 392296

- Wszystko będzie nowe, aby służyło przez następne 30 lat – powiedział w poniedziałek (20 maja) ksiądz Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiego Caritas. Trwa remont Domu Samotnej Matki i zbiórka pieniędzy na wyposażenie obiektu, który ma służyć osiemnastu kobietom z dziećmi.

Przypomnijmy, że 16 listopada 2018 roku podpisana została umowa na dofinansowanie ze środków unijnych projektu pt. „Przebudowy budynku Domu Samotnej Matki w Koszalinie celem świadczenia wysokiej jakości usług społecznych". Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, która jest wnioskodawcą projektu, otrzyma wsparcie w kwocie blisko 1,9 miliona złotych z budżetu województwa. Koszt odnowy to 2,5 mln zł. Wykonawcą prac jest miejscowe Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Inchem.

- Możemy się cieszyć, że wszystko idzie zgodnie z planem i jesteśmy na półmetku prac – nie kryje ks. Tomasz Roda.

Od lutego tego roku trwa przebudowa budynku, która zmieni sposób użytkowania poddasza i obiektu gospodarczego. Nadto wzbogacona o elementy zewnętrzne: windę i schody. Przede wszystkim, w ramach realizacji projektu, rozszerzona zostanie część mieszkalna dla matek samotnie wychowujących dzieci oraz sióstr prowadzących placówkę. Docelowo będzie osiem dwuosobowych pokojów, cztery pomieszczenia na poddaszu i dwa dla obsługi. Nadto wyodrębniony zostanie pokój dla matek ze starszymi dziećmi.

- Roboty wewnętrzne są zaawansowane, trwają prace wykończeniowe, w tym poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego – powiedział Romuald Wanowicz, prezes zarządu firmy Inchem. - Przed nami budowa windy przy bocznej części budynku, która ruszy po pracach elewacyjnych.

Wykonawca ma czas do końca listopada br. Jednak z uwagi na cele społeczne chce odnowiony obiekt oddać wcześniej. Warto podać, że Dom Samotnej Matki w tym miejscu działał 28 lat. Przyjął blisko 600 matek z dziećmi oraz Gabrysia i Marysię/Zosię w swym Oknie Życia.

Potrzeb jest znacznie więcej. Chodzi o niezbędne wyposażenie, od tapczanów do pralek i sztućców w kuchni. Siostra Barbara Wilkowska, dyrektor placówki, zaprasza do zbiórki datków na rzecz Domu Samotnej Matki. W niedzielę (2 czerwca) o g. 18 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznej wystawiony zostanie spektakl pt. „Dulscy” na motywach tragifarsy Gabrieli Zapolskiej. Wykonawcami będą uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka. Bilety-cegiełki w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie Caritas. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Pracownicy firmy Inchem pracują wewnątrz i na zewnątrz przebudowywanego Domu Samotnej Matki przy ulicy Wojska Polskiego w Koszalinie.

Komentarze

wciśnie się wszędzie.
Następne źródło finansowania Partii Watykańskiej z Skarbu Państwa. Mafia wciśnie się wszędzie.
2019-05-21 09:49:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie