sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dom Samotnej Matki w Koszalinie całkiem nowy

Dom Samotnej Matki w Koszalinie całkiem nowy

Dom Samotnej Matki w Koszalinie całkiem nowy
Data publikacji: 2019-05-20 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 446 392296

- Wszystko będzie nowe, aby służyło przez następne 30 lat – powiedział w poniedziałek (20 maja) ksiądz Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiego Caritas. Trwa remont Domu Samotnej Matki i zbiórka pieniędzy na wyposażenie obiektu, który ma służyć osiemnastu kobietom z dziećmi.

Przypomnijmy, że 16 listopada 2018 roku podpisana została umowa na dofinansowanie ze środków unijnych projektu pt. „Przebudowy budynku Domu Samotnej Matki w Koszalinie celem świadczenia wysokiej jakości usług społecznych". Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, która jest wnioskodawcą projektu, otrzyma wsparcie w kwocie blisko 1,9 miliona złotych z budżetu województwa. Koszt odnowy to 2,5 mln zł. Wykonawcą prac jest miejscowe Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Inchem.

- Możemy się cieszyć, że wszystko idzie zgodnie z planem i jesteśmy na półmetku prac – nie kryje ks. Tomasz Roda.

Od lutego tego roku trwa przebudowa budynku, która zmieni sposób użytkowania poddasza i obiektu gospodarczego. Nadto wzbogacona o elementy zewnętrzne: windę i schody. Przede wszystkim, w ramach realizacji projektu, rozszerzona zostanie część mieszkalna dla matek samotnie wychowujących dzieci oraz sióstr prowadzących placówkę. Docelowo będzie osiem dwuosobowych pokojów, cztery pomieszczenia na poddaszu i dwa dla obsługi. Nadto wyodrębniony zostanie pokój dla matek ze starszymi dziećmi.

- Roboty wewnętrzne są zaawansowane, trwają prace wykończeniowe, w tym poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego – powiedział Romuald Wanowicz, prezes zarządu firmy Inchem. - Przed nami budowa windy przy bocznej części budynku, która ruszy po pracach elewacyjnych.

Wykonawca ma czas do końca listopada br. Jednak z uwagi na cele społeczne chce odnowiony obiekt oddać wcześniej. Warto podać, że Dom Samotnej Matki w tym miejscu działał 28 lat. Przyjął blisko 600 matek z dziećmi oraz Gabrysia i Marysię/Zosię w swym Oknie Życia.

Potrzeb jest znacznie więcej. Chodzi o niezbędne wyposażenie, od tapczanów do pralek i sztućców w kuchni. Siostra Barbara Wilkowska, dyrektor placówki, zaprasza do zbiórki datków na rzecz Domu Samotnej Matki. W niedzielę (2 czerwca) o g. 18 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznej wystawiony zostanie spektakl pt. „Dulscy” na motywach tragifarsy Gabrieli Zapolskiej. Wykonawcami będą uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka. Bilety-cegiełki w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie Caritas. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Pracownicy firmy Inchem pracują wewnątrz i na zewnątrz przebudowywanego Domu Samotnej Matki przy ulicy Wojska Polskiego w Koszalinie.

Komentarze

wciśnie się wszędzie.
Następne źródło finansowania Partii Watykańskiej z Skarbu Państwa. Mafia wciśnie się wszędzie.
2019-05-21 09:49:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie