Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pokazali, że potrafią pomagać

Data publikacji: 23 sierpnia 2016 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Pokazali, że potrafią pomagać
Koszalinianie znowu pokazali, że chcą i umieją pomagać – mówili członkowie stowarzyszenia na tle zgromadzonych darów. Od lewej stoją: Mariusz Krajczyński, Aleksandra Sławińska i jej ciocia Elżbieta Sławińska.  

– Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. Codziennie zgłaszali się darczyńcy albo umawiali się telefonicznie – mówi Mariusz Krajczyński, radny i szef Stowarzyszenia Lepszy Koszalin. Akcja „Pieluszka i szminka” została przedłużona do połowy września br.

To już druga edycja zbiórki, której beneficjentami są podopieczne Domu Samotnej Matki „Dar Serca” w Koszalinie, przy Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

– Chcemy pomóc mamom, które samotnie wychowują dzieci, aby czuły się piękne i żyły komfortowo, bo w przeszłości bywały ofiarami przemocy domowej – podkreślała Aleksandra Sławińska, koordynator akcji i wolontariuszka w placówce opiekuńczej.

Wsparcie zbiórki przyniosło większy efekt niż przed rokiem. Z siedziby stowarzyszenia do „Daru Serca” m.in. trafią: 2257 sztuk pieluszek, 3231 zestawów chusteczek higienicznych, 220 kosmetyków dla pań i ponad 100 dla dzieci, a także odzież, pościel, artykuły spożywcze dla maluchów i mnóstwo zabawek. Zestaw pluszaków to prezenty od nowożeńców, którzy o to prosili gości weselnych.

Stowarzyszenie przedłużyło doroczną sierpniową akcję „Pieluszka i szminka” do połowy września br. Dyżur członkowie Lepszego Koszalina pełnić będą w kolejne wtorki, w g. 17–20, w swej siedzibie w byłym Związkowcu przy ul. Zwycięstwa 137–139. ©℗

Tekst i fot. (m)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mniam
2016-08-23 10:48:05
Niezła ta Ola :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA