Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Dom dla licznej rodziny z puli gminy. Wnioski można składać tylko do 29 lipca

Data publikacji: 23 lipca 2022 r. 23:18
Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2022 r. 07:54
Dom dla licznej rodziny z puli gminy. Wnioski można składać tylko do 29 lipca
Lipcowe odwiedziny u licznej rodziny. Prezydent Piotr Krzystek (z prawej) z wizytą u p. Iwanicz, którzy wynajęli pierwsze mieszkanie w ramach komunalnego programu „Dom dla Rodziny", położone w jednej z kamienic przy ul. 5 Lipca. Fot. ZBiLK  

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie ogłosił nowy nabór wniosków na kolejne mieszkania komunalne, które zamierza wynająć w ramach programu „Dom dla Rodziny”. Zainteresowani mogą składać dokumenty do 29 lipca.

- Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata, z zamiarem stałego pobytu i wychowują co najmniej pięcioro dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 25. roku życia (pod warunkiem, że uczą się lub studiują). Program ma pomóc dużym rodzinom, które z różnych powodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków mieszkaniowych we własnym zakresie - przypomina Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Warunki przyznania mieszkania komunalnego

Zainteresowani wynajęciem mieszkania w ramach Programu „Dom dla Rodziny”, powinni spełniać łącznie poniższe warunki: nie posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania, domu lub jego części na terenie Szczecina lub w innej miejscowości (co najmniej 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku). Co ważne, za tytuł prawny do lokalu nie jest uważana umowa najmu mieszkania wynajętego na warunkach rynkowych, w tym umowa najmu okazjonalnego. Należy też spełniać ustalone kryteria dochodowe. Przynajmniej jedna z osób w rodzinie musi posiadać stałe, niezależne od systemu pomocy i świadczeń – źródło dochodu. Program kierowany jest do tych rodzin, które dotąd wynajmują lokal nieodpowiedni do ich potrzeb pod względem wielkości i układu funkcjonalnego oraz o niskim standardzie technicznym (brak łazienki, wc, ogrzewania miejskiego lub gazowego), a nie ma możliwości technicznych wykonania ulepszenia go w celu poprawy tych warunków.

Wśród branych pod uwagę wymogów jest i ten, że w rodzinie nie może występować problem uzależnienia (alkohol, narkotyki itp.). Równie istotny czynnik przy kwalifikacji to brak zadłużenia dotychczas zajmowanego lokalu. Ten ostatni warunek będzie spełniony w sytuacji, gdy zawarta jest ugoda w sprawie spłaty zaległości w ratach i jest ona realizowana co najmniej przez 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Nadto aktualnie zajmowany lokal musi być utrzymany we właściwym stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym.

Pomoc społeczna i wsparcie rodzin

- W tym naborze ZBiLK w ramach programu „Dom dla Rodziny” oferuje cztery mieszkania, kompleksowo wyremontowane. Oferta na powyższych warunkach jest skierowana również do obecnych najemców lokali komunalnych, którzy mogą z niej skorzystać w ramach zamiany - zaznacza T. Klek.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie ZBiLK, ul. Mariacka 25 pok. 7. Więcej informacji pod numerem telefonu: 91 43-45-455 lub stronie www.zbilk.szczecin.pl.

- Aktualnie ogłaszane nabory wniosków to efekt zmian, wprowadzonych uchwałą Rady Miasta w ubiegłym roku. Zgodnie z jej intencją, miasto chce przeznaczać więcej lokali na realizację programów mieszkaniowych związanych z pomocą społeczną i wsparciem rodzin. Chodzi o cztery programy: Dom dla Dziecka, Dom na Start, Dom dla Rodziny i Dom dla Seniora - wyjaśnia T. Klek. - Do tej były one realizowane przede wszystkim w oparciu o lokale Szczecińskiego TBS. Teraz mieszkania na ten cel mają pochodzić również z zasobu gminy, zarządzanego przez ZBiLK.

(M)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tomesz Iwanicz
2022-08-01 17:14:43
Do wiadomości te mieszkanie nie jest za darmo ,obowiązuje tu czynsz komunalny nie jest niski . Proszę o sprawdzenie takich informacji przed komentowaniem. Program i jego zasady są podane do publicznej wiadomości.
Tomasz Iwanicz
2022-08-01 17:11:18
Witam serdecznie wszystkich tych przychylnie nastawionych i tych nie... Pracuję na etacie w tramwajach szczecińskich na wydziale torowo-sieciowym. Nie zarabiam dużo jak to w budżetówce. Dorabiam w wolnym czasie jak tylko pozwala mi na to czas ,nigdy nie byłem na urlopie z rodziną (taka jest cena takiej gromadki) robię co mogę żeby w domu niczego nie zabrakło. Moja żona Beata nie siedzi i nie kombinuje jak wyrwać kasę z MOPR-U tylko na pół etatu sprząta Netto Arenę. Wszystko jest do weryfikacji.
Anna
2022-07-26 00:41:38
Żenada, bezmyślność i bezczelność wyciągać łapy do państwa po mieszkanie za darmo. Jak takie chętne miasto do dawania mieszkań to niech pomyślą o wszystkich a nie sponsorują cwaniactwo, patologię i bezmyślność tych ludzi. Dlaczego kobieta z jednym dzieckiem ma się tułać a tu tylko dlatego że jest ich więcej to mieszkanie za free? To co ślepi byli że mają mało miejsca, dom z gumy mają. W żadnym razie nic bym nie dawała, do roboty i na kredyt dom czy mieszkanie. Płacić jak to wszyscy normalni obyw
odważni ludzie
2022-07-25 11:23:55
tyle dzieci - to naród się rozrasta.
Alicja
2022-07-25 09:19:23
To jest chore. Tylko dlatego, że mają gromadkę dzieci, na utrzymanie których ich nie stać dostają mieszkanie. A gdzie był rozum? Jesteśmy z mężem tylko ludźmi wykształconymi, obydwoje pracujemy i stać nas było jedynie na 2 dzieci. Urodzić to nie wszystko. Co ci ludzie zapewnią tym dzieciom? No właśnie...Nasze dzieci wykształciliśmy i też pracują. Ja należę do cwaniaków wg obecnie rządzących, bo od tych cwaniaków i oszustów właśnie jest kasa na socjal... Moi musieli wziąć kredyty na mieszkanie...
FIGO
2022-07-24 22:22:19
Nie każdy ma tę łaskę od Boga , aby urodzić zdrowe i liczne dzieci! Ile małżeństw liczy na in vitro !?. Nie wyśmiewaj tych co rodzą ! To Dar Boga i należy to uszanować i wspierać . Jak jesteś zawistny lub pusty , to Twój problem !Możesz się mocno modlić o zmianę. Biblijny Abraham " otrzymał " w darze syna , będąc w sędziwym wieku ! Zmień nastawienie . Twoje pieniądze na podatki były Twoje do momentu wykonania przelewu na konto US. Potem , to są pieniądze Państwa i Suwerena . Chyba, że jesteś ??
Zazdrość
2022-07-24 19:23:54
Przez was przemawia, róbcie dzieci i od razu kasa sama wpadnie... Skoro uważacie że tu chodzi o robienie dzieci to co się ograniczacie, 8 od razu, będzie 4000.
Najpierw powinno sie
2022-07-24 15:59:49
Chyba zalozyc Rodzine planujac i pracujac by zdobyc mieszkanie... a dopiero pozniej po-rodzic... 6 x 500 czyli 3 000 zl /na mieciac + ew. inne jeszcze dodatki w Nagrode...!!!
@@Zofia
2022-07-24 14:09:44
Zofia trochę racji ma. Ty też masz trochę racji. Mieszkam 60 lat w tym samym poniemieckim domku. Widziałem wiele rodzin wielodzietnych i mało które z tych dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców doszło do czegoś więcej niż związanie się z kimś podobnym i powielanie życia na koszt innych. Znam też rodziny malodzietne majętne i ich dzieci skończyły jako menele. Program może i dobry o ile rodzice będą pracować i uczyć szacunku do pracy swoje dzieci.
kredyt
2022-07-24 13:59:55
Jedni muszą ciężko pracować z kredytem na 30 lat a inni narobią dzieciaki i wszystko za darmo.Uczciwe to raczej nie jest
@Zofia
2022-07-24 11:54:41
Skąd ta pogarda do innych ludzi, tylko dlatego że są wielodzietną rodziną? Proszę doczytać (jeśli jeszcze zawiść nie przesłoniła wszystkiego), że wśród warunków jest konieczność stałej pracy rodzica i brak zadłużenia. Czy zgodnie z tokiem myślenia "Zofii" (koszt podatników) miasto powinno wygnać na bruk wszystkich lokatorów mieszkań komunalnych? Czy na pewno ludzie mają wybierać partnerów życiowych przez kalkulacje i wyrachowanie, a nie z miłości? To dobra inicjatywa miasta - dla dobra dzieci.
;/
2022-07-24 11:53:27
Wysiedlic cała patologie ze srodmiescia która nie płaci, zalega ,chleje itd. a mieszkania wlasnie dac takim rodzinom, to jedyna nadzieja na normalnych mieszkanców w miescie, inaczej zostaja całodobowe monopole i conocne awantury,oczywiscie kazdy rodzic powinien tez pracowac a nie tylko bazowac na socjalu
Zofia
2022-07-24 08:30:27
Darmowe mieszkanie za płodzenie dzieci to porażka. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym zostanie. Od dzieciństwa żyją na koszt innych podatników, a potem mieszkają w mieszkaniu kosztem innych podatników. Z tymi dziećmi nikt się nie ożeni, normalny pracujący nie chce za zięcia czy synową mieć wielodzietnych, bo z państwowego socjalu przejdą w dorosłości na prywatny socjal do cudzej rodziny. Wspaniałe życie od kołyski po grób kosztem pracujących podatników i cudzych rodzin pracujących.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA