Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 24 maja. Nawet jeśli otworzą żłobki i przedszkola

Data publikacji: 2020-05-04 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-04 19:39
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 24 maja. Nawet jeśli otworzą żłobki i  przedszkola
 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do lat 8 w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu koronawirusa, został wydłużony do 24 maja. Jak dotychczas przysługuje on także wtedy, gdy niania lub opiekun dzienny nie może sprawować opieki z powodu COVID-19.

Od 6 maja mogą być otwarte placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi. Nie jest to jednak obowiązek. Będzie to indywidualna decyzja organu założycielskiego, podjęta we współpracy z powiatowymi służbami sanitarnymi, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w  rejonie i po konsultacji z rodzicami.

- Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, ale nie zapewni opieki wszystkim dzieciom, rodzice nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - wyjaśnia Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. - W przypadku kiedy mimo otwarcia placówki rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii, również dodatkowy zasiłek będzie im przysługiwał.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

Sonda

Czy początek maja to dobry termin na zapowiedziane przez rząd otwarcie przedszkoli i żłobków, galerii handlowych, hoteli, muzeów i bibliotek?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Genia
2020-05-04 19:37:05
Całe szczęście że Prezydent Krzystek nie dopuścił do zagrożenia naszych dzieci i zablokował otwarcie żłobków i przedszkoli

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA