poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Do szkoły z uśmiechem

Do szkoły z uśmiechem

Do szkoły z uśmiechem
Data publikacji: 2015-08-15 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 370 11777

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas gdy jedni uczniowie wybierają w sklepach plecaki i piórniki najmodniejszych marek, niektórzy martwią się, czy będą mieli na czas choćby zeszyty i czy nosić je będą w reklamówce. Z myślą o nich jak co roku wyprawki szykują organizacje pomocowe. Do tych starań można się przyłączyć.

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej kupiła w czerwcu ponad 3 tysiące plecaków i przekazała je do parafii, które zdecydowały się wziąć udział w tegorocznej akcji "Tornister pełen uśmiechów". Rolą chętnych do pomocy parafian jest wypełnienie szkolnych plecaków wyprawkami - zeszytami, piórnikami, kredkami, blokami. Co i dla kogo trzeba kupić, umieszczono na ulotce wewnątrz, wraz z podziękowaniami dla darczyńcy.

- W tegorocznej akcji bierze udział 80 naszych parafii - mówi Bożena Jeziorska z Caritas w Szczecinie. - Niektóre z nich pełne tornistry przekażą u siebie rodzinom potrzebującym takiego wsparcia. Ale jest 25 parafii, które przygotują też pełne plecaki dla dzieci spoza swojego terenu.

Tornistry dostały też dzieci wypoczywające na koloniach organizowanych przez Caritas w Zieleniewie i Brzózkach. Akcja trwa - każdy, kto chce wspomóc dzieci, może przynosić do Caritas przy ul. Wieniawskiego w Szczecinie wyprawki, które zostaną przekazane ubogim rodzinom. 

Około 200 wyprawek chce przyszykować dla uczniów Polski Czerwony Krzyż w Szczecinie. Przekaże je szkołom, z którymi współpracuje. Artykuły szkolne organizacja zamierza pozyskać w trakcie zbiórek w marketach.

- Dyrektorzy i pedagodzy na początku września ocenią, ilu dzieciom potrzebna jest nasza pomoc - mówi Joanna Łaskarzewska, dyrektor PCK w Szczecinie. - Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać 200 wyprawek, choć chcielibyśmy oczywiście więcej. Pisaliśmy też prośby o wsparcie do firm. Od PZU otrzymaliśmy 30 gotowych wyprawek dla dzieci w wieku przedszkolnym i zerówkowiczów. Trafią one do podopiecznych z naszej świetlicy "Wesoła chatka".©℗

(gan)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (archiwum)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie