niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Do szkoły z uśmiechem

Do szkoły z uśmiechem

Do szkoły z uśmiechem
Data publikacji: 2015-08-15 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 435 11777

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas gdy jedni uczniowie wybierają w sklepach plecaki i piórniki najmodniejszych marek, niektórzy martwią się, czy będą mieli na czas choćby zeszyty i czy nosić je będą w reklamówce. Z myślą o nich jak co roku wyprawki szykują organizacje pomocowe. Do tych starań można się przyłączyć.

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej kupiła w czerwcu ponad 3 tysiące plecaków i przekazała je do parafii, które zdecydowały się wziąć udział w tegorocznej akcji "Tornister pełen uśmiechów". Rolą chętnych do pomocy parafian jest wypełnienie szkolnych plecaków wyprawkami - zeszytami, piórnikami, kredkami, blokami. Co i dla kogo trzeba kupić, umieszczono na ulotce wewnątrz, wraz z podziękowaniami dla darczyńcy.

- W tegorocznej akcji bierze udział 80 naszych parafii - mówi Bożena Jeziorska z Caritas w Szczecinie. - Niektóre z nich pełne tornistry przekażą u siebie rodzinom potrzebującym takiego wsparcia. Ale jest 25 parafii, które przygotują też pełne plecaki dla dzieci spoza swojego terenu.

Tornistry dostały też dzieci wypoczywające na koloniach organizowanych przez Caritas w Zieleniewie i Brzózkach. Akcja trwa - każdy, kto chce wspomóc dzieci, może przynosić do Caritas przy ul. Wieniawskiego w Szczecinie wyprawki, które zostaną przekazane ubogim rodzinom. 

Około 200 wyprawek chce przyszykować dla uczniów Polski Czerwony Krzyż w Szczecinie. Przekaże je szkołom, z którymi współpracuje. Artykuły szkolne organizacja zamierza pozyskać w trakcie zbiórek w marketach.

- Dyrektorzy i pedagodzy na początku września ocenią, ilu dzieciom potrzebna jest nasza pomoc - mówi Joanna Łaskarzewska, dyrektor PCK w Szczecinie. - Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać 200 wyprawek, choć chcielibyśmy oczywiście więcej. Pisaliśmy też prośby o wsparcie do firm. Od PZU otrzymaliśmy 30 gotowych wyprawek dla dzieci w wieku przedszkolnym i zerówkowiczów. Trafią one do podopiecznych z naszej świetlicy "Wesoła chatka".©℗

(gan)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (archiwum)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie