czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Długi, polityka i świnka - skarbonka

Długi, polityka i świnka - skarbonka

Długi, polityka i świnka - skarbonka
Data publikacji: 2019-08-14 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 08:28
Wywietleń: 1655 408323

Poseł Piotr Misiło i inni politycy, którzy dostali się do Sejmu z list Nowoczesnej, powinni spłacić dług tej partii - uważa Dariusz Matecki, szczeciński radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Misiło odpowiada, że czeka, aż Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu, odda pieniądze za prywatne loty. 

- Nowoczesna powstając w 2015 roku zaciągnęła dużo długów, między innymi 2 miliony złotych w jednym z polskich banków, w którym większość udziałów ma skarb państwa - mówił Matecki na konferencji przed biurem poselskim Misiły. - Te pieniądze nie zostały do dzisiaj spłacone. Klubu Nowoczesnej w Sejmie teraz nie ma. Cichy bohater tej kadencji to mąż posłanki Gasiuk - Pihowicz, człowiek, który odpowiadał za finanse komitetu wyborczego Nowoczesnej. Dzięki niemu Nowoczesna utraciła kilkanaście milionów złotych i dzięki niemu polscy podatnicy nie finansowali bezpośrednio działalności partii Nowoczesnej. Dziś do Nowoczesnej prawie nikt się nie przyznaje. Ludzie Nowoczesnej startują z list Platformy Obywatelskiej.

Radny przypomniał, że z list ugrupowania, które założył Ryszard Petru, do Sejmu dostało się 28 posłów. A jako że dług partii wynosi 2 miliony złotych, to, jego zdaniem, każdy z tych posłów, w tym Misiło, powinien oddać ok. 70 tysięcy złotych.

- Mam nadzieję, że Misiło już nigdy więcej nie pojawi się w polskim Sejmie, ale w biznesie dobrze sobie radził przedtem, więc liczymy na to, że da radę oddać publiczne pieniądze, dzięki którym został posłem - stwierdził Matecki.

Radny pozostawił w biurze poselskim Misiły świnkę skarbonkę z napisem "Na spłatę kredytu". Posła nie było na miejscu.

Misiło w rozmowie z "Kurierem" odpowiedział Mateckiemu cytatem z Kisiela:

- Głupota jest bardziej urozmaicona niż mądrość, bywa również ciekawsza niż mądrość. Mądrość to osobliwe zamiłowanie: aby zainteresować ludzi, wymaga ona specjalnej reklamy i popularyzacji, podczas gdy głupota tłumaczy się sama i zachwala się sama.

I dodał:

- Czekam, aż ministrowie oddadzą premie, i marszałek Kuchciński ponad 4 mln za prywatne loty, które zorganizował dla rodziny i znajomych wbrew obowiązującemu prawu.

Misiło z Nowoczesnej przeszedł do Platformy Obywatelskiej. Ale wśród ogłoszonych do tej pory nazwisk kandydatów PO - Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w naszym regionie polityka nie ma.

- Zacytuję Churchilla: Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj i myślę, że i ja się nie poddam. Ale zaczekajmy z tym spokojnie do ostatecznych decyzji ciał statutowych PO i całej Koalicji Obywatelskiej - komentuje polityk. - Bez względu na mój start, czy też jego brak, całym sercem będę wspierał PO i całą Koalicję Obywatelską w walce z rzezimieszkami z PiS.©℗

Tekst i fot. (as)

Na zdjęciu od lewej: radni Maciej Ussarz i Dariusz Matecki przed biurem poselskim Piotra Misiły

Komentarze

Byly wyborca PO
W polityce liczy sie skutecznosc i program.Dlatego jestem byly wyborca PO
2019-08-16 08:12:20
@ Klara
To tylko o tobie świadczy kogo wybierzesz ..Matecki i wszyscy twego pokroju są już nie do uratowania , mam nadzieję na koniec "tej dobrej zmiany" oby zaczęto nas szanować za granica , bo bez kasy UE nie pojedziemy z bezzębnym!
2019-08-15 19:28:57
Klara
Chyba dobrze rokuje na wybory Darek
2019-08-15 14:53:42
@ stettin
Ale grubemu Zarębie nie dorówna, bo ten tłuścioch to zwykłe chamidło
2019-08-15 14:07:57
A gdzie sa Ci wszyscy...
Odznaczeni po dniu 25.10.2015 roku... i dlaczego "siedza cicho" ?? Gdzie dosc czesto tylko Pan Matecki wraz z Kolega sa zaangazowani... przeciwko tym z Lewej !!
2019-08-15 12:31:03
Pomorzany
Darek pcha Szczecin do przodu! Czas na zmiany
2019-08-15 11:27:04
Plac miejski
Brawo panie radny.Politykow trzeba rozliczac
2019-08-15 10:03:01
normalny
Matołecki znowu w akcji. A może zapytasz Prezesa o dwie wieże i loty Kuchcińskiego? Co zabraknie odwagi!?
2019-08-15 10:00:40
Elka
Pan Matecki sumieniem?! Żałosne,chyba wyrzutem sumienia dla co niektórych,kariery w Warszawce nie zrobił a takie miał ambicje!Może pan Jaki asystentem w Brukseli zrobi?!
2019-08-15 09:32:15
J 25 do... j24
A jeszcze nie tak dawno bylo: ze Cep Cepa Cepem PO-ganial...!!!
2019-08-15 01:53:34
Panie Misilo...
I mi sie wczoraj snilo... ze dluuugi to PO-winno sie oddawac wg. lat i dat... a nie zaczynac od konca !!!
2019-08-15 01:47:08
Koles
Brawo Matecki, cisniesz tych POwcow!
2019-08-14 23:05:04
A na tym zdjęciu, który to Misiło?
Ten chudy, czy ten gruby ze świnką?
2019-08-14 22:41:39
jolka
Jakby jednej Jacyny i jej idiotyzmów w tym mieście było mało, to musiał jeszcze trafić się taki błazen Matecki, który co otworzy gębę, to tylko słychać pierd i czuć smród...
2019-08-14 22:07:35
Pisświnia
"Mat ecki , Pacyna, Duklan owski" osoby = szkodniki dla Szczecina
2019-08-14 21:44:23
były wyborca PIS
"Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami" I nikt nie powiedział o tym, że PiS to żydowsko-amerykańska targowica od wielu lat? Nic nie powiedział o ustawie JUST 447 i knowaniach PiS-u w tej sprawie? Nic nie powiedział o notatce ujawnionej przez red. Michalkiewicza? Nie mówił nic o przekupstwie wyborczym PiS z użyciem ogromnych środków publicznych zwanym dla niepoznaki 500+ na pierwsze dziecko, podobnie moralnym jak kiedyś przekupywanie posłów Samoobrony? Teraz będzie nas wszystkim straszył i wszystko obiecywał, aby odwrócić uwagę od prawdziwej natury tego, co robi.
2019-08-14 21:37:09
Haha
Matecki naczelny klaun PiSu, do budy
2019-08-14 21:36:06
odkodowany patol
PO językach ich poznacie.Co za pogarda przebija z postów rzuconych na odcinek komentarzy z elektoratu nowoczesnych i POstępowych.A przecież w maju po przegranych wyborach europejskich mówili że nie będą gardzili społeczeństwem.Niestety ośrodki monitorowania języka pogardy znajdują dużo u nich do naprawy.
2019-08-14 21:02:52
Marek
Darek gratulacje za działanie uświadamiające wyborcom że partie mają długi z powodu własnej nieporadności a aspirują do rządzenia.O tym że jesteś zawodnikiem wagi ciężkiej świadczy że POKO uruchomiło młodzieżówkę i tzw. pełnomocników z gotowymi do wklejenia postami.Takie działanie sprzyja demokracji i przejrzystości życia politycznego.Członkowie koalicji nie mogą uciekać od odpowiedzi na temat długu partyjnego i prób rozmycia odpowiedzialności.Darek jeszcze raz gratulacje i tak trzymaj!Dla regionu to korzystne.
2019-08-14 20:44:52
Katolik po resecie rozumu...
„Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt …jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu … Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów. Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych” … Stanisław Staszic (1755-1826)
2019-08-14 20:26:32
Jechać z PiSem
PiS nie jest ludowy tylko populistyczny. Lud nic PiS nie obchodzi, podobnie jak jego sprzymierzeńców: lobbystów i ojca Rydzyka. Stosuje tzw. bullshitting, czyli natrętną propagandę i techniki psychomanipulacyjne, ale robi coś zupełnie innego: wchodzi w du.dę inwestorom,kościołowi i wielkim bogaczom, licząc na łapówki lub inne prezenty.
2019-08-14 19:28:07
cdn
Nowosmieszna to twor ''starych Kiejkutow''utworzony dla ratowania parti oszustow/po/ten caly misilo pomylil sejm zcyrkiem
2019-08-14 19:09:13
Oto PIS Władza
Zakład utylizacji opon tuż pod nosem, skład odpadów, który za chwilę spłonie za twoim płotem, a może śmierdząca ferma tuczników , kurczaków albo norek w sąsiedztwie? Umożliwi to prawo, które właśnie teraz w trybie ekspresowym PiS przepycha w Sejmie( 19 lipca 2019). Najbardziej godzi ono w lokalne społeczności no i na pewno przysłuży się jakości życia mieszkańców…. No , ale co to może obchodzić ciecińskich patoli mieszkających w oficynach i blokach z wielkiej płyty , to ci , którym przez własne lenistwo się nie powiodło w życiu i teraz myślą ,że PIS ich zbawi ....Gratuluję poczucia humoru!
2019-08-14 18:51:23
Zako
Pan Matecki prowadzi kampanię PIS w Szczecinie na bardzo niskim poziomie, żeby nie powiedzieć dennym. Nowoczesna nie dostała finansowania kampanii z kasy Państwa przez głupi błąd ich księgowego. Błąd, nie przekręt. Przez to nie mogła spłacić zaciągniętego na ten cel kredytu i nieciekawie to teraz wygląda. Aktualne władze mają dużo więcej 'za uszami'. Rozdawanie publicznych pieniędzy swoim zausznikom (dotacje, współfinansowanie niepotrzebnych ludziom inwestycji, itp.), zakupy za grube miliony bez przetargów, wykorzystywanie służbowych przywilejów do celów prywatnych, premie za to, że są, ogromny wzrost kosztów administracji rządowej i wiele innych 'fajnych' rzeczy. Z tego powodu nie starcza im np. na finansowanie podwyżek dla nauczycieli i 'zwalają' to na samorządy. O SKOK'ach i panu Biereckim, który wspiera PIS, a rujnuje Kasy można by niezły kryminał napisać.
2019-08-14 18:50:03
Tęcza nie obraża
Zamiast wklejać obrazki na tłiterach pan Piotr Misiło mógłby gdzieś popracować w międzyczasie by dać przykład że zbiera na długi Nowoczesnej.W Polsce to zrobiłoby wrażenie na wyborcach.Może pożyczy od Sławka to ustrojstwo do czyszczenia ulic?
2019-08-14 18:30:08
OTUA
Brawo Darek,rozliczać ich z tej nowoczesnej.Tacy przemądrzali są a przelewu nie umieją wypełnić.Polską chcą rządzić a długi wciskają społeczeństwu
2019-08-14 18:26:46
BrawoDarek
Ale tego gościa lubię, powiem świeżości w szczecińskim PiSie. jedyny, któremu się chce, który ma własne pomysły, który coś robi
2019-08-14 18:03:59
Duma Szczecina
Charakterny ten Matecki!Misiło i reszta kompanii zbita z pantałyku
2019-08-14 18:03:39
Pisświnia
PiS szczodrze obdarza Kościół. W trzy lata parafie dostały ponad 2000 ha nieruchomości Daniel Drob 17.07.2019 17:19 Od 2015 r. do 2018 r. parafiom w całej Polsce Ministerstwo Rolnictwa przekazało ponad 2,2 tysiące hektarów nieruchomości. W wykazie resortu nie ma wartości działek, ale jeśli przyjąć średnią cenę gruntu w Polsce, PiS w trzy lata mógł oddać Kościołowi ziemie warte 100 milionów złotych. A NA LEKI DLA CHORYCH NA RAKA NI MA PININDZY...., za to dla Rydzola są!!!
2019-08-14 17:59:48
kiedyś sympatyk PIS
Obecnie PIS razem z towarzyszem Mateckim to "KOMUCHY Z KRZYŻEM W ZĘBACH" byle do koryta , a rzeczywistość skrzeczy:To są jaja. Traktuje samolot opłacany z naszych podatków (4mln zł) jako prywatną taksówkę dla rodziny, podczas gdy ma darmowe przeloty liniami rejsowymi, które na trasie Warszawa - Rzeszów są nader często. Mieszkanie opłacane z naszych podatków zajmuje syn tego osobnika. Czy to program PIS "Rodzina na państwowym"? Wyborco PiS - nie przeszkadza ci to? Miała być pokorą, umiar i służba, jest gorzej!!!Nigdy tak nie było.
2019-08-14 17:55:02
Wódz OTUA
Panie Darku,od pierwszego do pierwszego nie daj Mopowi dnia wolnego i zaoraj Mopa.
2019-08-14 17:53:42
@Filipinka
Tyś nie Filipinka,Tyś chora na chorobę filipińską...musiałaś nieźle tankować z towarzyszem Stolzmanem skoro wypisujesz takie bzdury.Pisz tak dalej,a Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie większość konstytucyjną i pogoni czerwoną zarazę hen za Ural.
2019-08-14 17:48:53
z pieczary
Podobno w PO są wściekli na Sławka ze Szczecina bo pragnąc rewanżu uruchomił lawinę która pogrzebie POKO.Pisowcy podobno obudzili się z letargu i szykują ostrą kampanię.Jak to mówią Matecki i społka zrobią im tysiąc wietnamów,będą rzucać skarbonkami w dinozaura aż do 12 października
2019-08-14 17:29:06
radny Mateki
nie jest sumieniem miasta Szczecin, tylko anty-sumieniem sitwy PiS w Szczecinie. Aha, a jak tam Stocznia Szczecińska, panie radny? I pana kolegi, posiadacza własnej fontanny?
2019-08-14 17:28:36
Strega
"A piosenka jest pisana dla pieniedzy..."
2019-08-14 17:25:36
Kasa
Oddawać długi
2019-08-14 17:14:27
mieszkaniec
radny Matecki zanieś skarbonkę wszystkim członkom PO.nowoczesnej.I zrób konferencję komu zaniosłeś.Niech społeczeństwo wie kto ucieka od długów.Tacy nie powinni mieć władzy bo nie udźwigną odpowiedzialności.Pytajcie też koalicjanta co on zrobi z długami,czy pożyczy na oddanie.Takiemu Leszkowi Millerowi w Moskwie pożyczyli to ci z PO nie pożyczą?Przecież bliższa koszula ciału
2019-08-14 17:06:04
Pytanie
Czy pan Matecki przygotowuje sobie grunt do wyjazdu ze Szczecina do Warszawy?
2019-08-14 16:59:27
Piter
Matecki dobra robota
2019-08-14 16:05:47
Filipinka
Zakładam, że informację o zadłużeniu innej partii radny posiada ze sprawozdań Nowoczesnej, bo nie sądzę, aby banki przekazywały informację o swoich klientach byle komu. A skarbonkę, a raczej skarbonę proponuję zanieść senatorowi Biereckiemu i innym beneficjentom SKOK-ów, aby zwrócili 5 miliardów złotych do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a który to był sfinansowany przez klientów banków, nie skok-ów. Widzę, że nie potrafi pan rozróżnić problemów finansowych spowodowanych przelaniem wpłaty pieniędzy z nieodpowiedniego konta (Nowoczesna) a wyprowadzaniem pieniędzy (skok-i) I proszę nie zapomnieć o następnej skarbonie na zwrot premii("nam się to należało"), i o skarbonie za odloty marszałków, premierów ("samolot i tak leciał"), i o następnej skarbonie za "wynajmowane" wille marszałków, prezesów, byłych ministrów - następne skarbony niech pan radny sobie sam dopisze, bo muszę wracać do pracy
2019-08-14 15:50:30
fabrykant z wody
Dlaczego ta świnka jest żółta a nie czerwona?
2019-08-14 15:46:28
Prawdziwy POlityk
Czyli walczy z PiS, żeby nie spłacać długów!
2019-08-14 15:33:29
dr Pietruszka
Rozpatrując zagadnienie zgodnie z racjonalnym podejściem Dariusz Matecki ma rację,Misiło jako członek czy ex-członek .Nowoczesnej ma udziały w masie spadkowej. Ciekawe posunięcie polityczne Mateckiego dowodzące żywego umysłu i zmysłu politycznego.Należy spodziewać się w dalszej kolejności jako naturalnego biegu rzeczy wezwania lokalnych władz PO do zaprezentowania stanowiska w zakresie długów koalicjanta.Nasuwa się przytomne stwierdzenie o prywatyzacji zysków i nacjonalizacji długów towarzyszące poczynaniom liberałów.Panu Misiło,który lubuje się widać z cytatach z internetów po koleżeńsku podsuwam inny cytat, jednak bardziej znany: a u was murzynów biją!
2019-08-14 15:29:20
j24
wszyscy siebie warci. Gamoń Gamonia Gamoniem nazywa.
2019-08-14 15:22:59
Kaśka
Misiło nie będzie szedł z PO do Sejmu? OJ NO TRUDNO Ciekawe czy Matecki wystartuje, mój głos by dostał. Heja!
2019-08-14 15:21:27
stettin
te cytaty misiły są tak żenujące, że płakać się chce, że taka osoba reprezentuje szczecin
2019-08-14 15:15:44
Janek
Matecki w tym mieście jest sumieniem. Dlatego tak go atakują. Misiło oddawaj hajs za kampanię Nowoczesnej!
2019-08-14 15:14:36