Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dla wygody podróżnych

Data publikacji: 12 czerwca 2016 r. 18:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Dla wygody podróżnych
 

Stacje w Szczecinku i Białogardzie jeszcze w tym roku będą bardziej dostępne dla podróżnych. Poprawa obsługi na nich ma kosztować PKP Polskie Linie Kolejowe SA niemal 3 miliony złotych.

Stacja w Szczecinku nie tylko poprawi swój wygląd, lecz przede wszystkim będzie lepiej dostosowana do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronach pojawią się nowe tablice informacyjne oraz system oznakowania. Wyremontowane też zostanie przejście pod torami, dzięki czemu pojawi się w nim czytelne oznakowanie, nowe oświetlenie i monitoring. Na peronach nr 2 i 3 powstaną windy, a dostęp na peron nr 1 poprawi platforma przyschodowa. Szacowany koszt robót w Szczecinku to 2,4 mln zł.
Także na stacji Białogard znikną bariery dla osób niepełnosprawnych. PLK na schodach prowadzących na perony chce tam zamontować platformy. Będzie również czytelne oznakowanie i monitoring. Kamery umożliwią nadzór i ewentualne wsparcie służb ochrony. Zmiany te mają kosztować prawie pół miliona złotych.
- PLK konsekwentnie podnosi standard obsługi na stacjach i przystankach - mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego spółki. - Zarządca infrastruktury planuje dostosować do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się także przejścia pod torami w Koszalinie i Sławnie. Koszalińska stacja zostanie wyposażona w dwie windy, a stacja Sławno w 4 platformy przyschodowe.

Obecnie PLK prowadzi prace w Międzyzdrojach. Remontowane są tam perony i zamontowane zostaną windy.

(mag)

Fot. Ryszard Bańka

NZ. Stacja kolejowa w Szczecinku

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA