piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla wygody podróżnych

Dla wygody podróżnych

Dla wygody podróżnych
Data publikacji: 2016-06-12 18:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1212 138754

Stacje w Szczecinku i Białogardzie jeszcze w tym roku będą bardziej dostępne dla podróżnych. Poprawa obsługi na nich ma kosztować PKP Polskie Linie Kolejowe SA niemal 3 miliony złotych.

Stacja w Szczecinku nie tylko poprawi swój wygląd, lecz przede wszystkim będzie lepiej dostosowana do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronach pojawią się nowe tablice informacyjne oraz system oznakowania. Wyremontowane też zostanie przejście pod torami, dzięki czemu pojawi się w nim czytelne oznakowanie, nowe oświetlenie i monitoring. Na peronach nr 2 i 3 powstaną windy, a dostęp na peron nr 1 poprawi platforma przyschodowa. Szacowany koszt robót w Szczecinku to 2,4 mln zł.
Także na stacji Białogard znikną bariery dla osób niepełnosprawnych. PLK na schodach prowadzących na perony chce tam zamontować platformy. Będzie również czytelne oznakowanie i monitoring. Kamery umożliwią nadzór i ewentualne wsparcie służb ochrony. Zmiany te mają kosztować prawie pół miliona złotych.
- PLK konsekwentnie podnosi standard obsługi na stacjach i przystankach - mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego spółki. - Zarządca infrastruktury planuje dostosować do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się także przejścia pod torami w Koszalinie i Sławnie. Koszalińska stacja zostanie wyposażona w dwie windy, a stacja Sławno w 4 platformy przyschodowe.

Obecnie PLK prowadzi prace w Międzyzdrojach. Remontowane są tam perony i zamontowane zostaną windy.

(mag)

Fot. Ryszard Bańka

NZ. Stacja kolejowa w Szczecinku

Dla wygody podróżnych Dla wygody podróżnych

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie