niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymani za napad na stację paliw

Zatrzymani za napad na stację paliw

Zatrzymani za napad na stację paliw
Data publikacji: 2016-05-26 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:28
Wywietleń: 1350 135402

Chojeńscy funkcjonariusze kryminalni, przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego na stację paliw w Osinowie Dolnym. Dwóch 25-latków usłyszało już zarzuty, a sąd postanowił, że najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Do tego zderzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Z ustaleń wynikało, że do budynku stacji paliw w Osinowie Dolnym drzwiami głównym weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali dwóch pracowników stacji, opaskami uciskowymi skrępowali im ręce.

Po przeszukaniu pomieszczeń stacji paliw skradli pieniądze - około 30 tysięcy euro -i oddalili się do pobliskiego lasu. Podjęte wówczas czynności nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju. Policjanci nadal prowadzili jednak czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego napadu.

Po prawie 8 miesiącach od zdarzenia chojeńscy kryminalni przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalili, a w poniedziałek zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego. 25-letni mieszkaniec gminy Moryń oraz jego rówieśnik -  mieszkaniec gminy Cedynia zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania.

W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli część skradzionych w czasie napadu pieniędzy.  Jak ustalili funkcjonariusze, za skradzione pieniądze sprawcy kupili m.in. samochód, komputer, sprzęt AGD. Resztę zrabowanej kwoty wydali na bieżące wydatki. Kryminalni  zabezpieczyli wszystkie te przedmioty.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dokonania napadu rabunkowego i opisali przebieg zdarzenia. Zeznali, że w trakcie napadu posłużyli się atrapą pistoletu, którą po napadzie utopili w jednym z jezior na terenie gminy Mieszkowice.

Komendant z Gryfina oraz Prokuratura wnioskowali o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztu. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 25-latków dwumiesięczny areszt.

Za dokonanie napadu rabunkowego z użyciem broni podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Komentarze

Oktany,
Brawo Policja i tak trzymac...!!
2016-05-26 12:07:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”