Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zatrzymani za napad na stację paliw

Data publikacji: 26 maja 2016 r. 13:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Zatrzymani za napad na stację paliw
 

Chojeńscy funkcjonariusze kryminalni, przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego na stację paliw w Osinowie Dolnym. Dwóch 25-latków usłyszało już zarzuty, a sąd postanowił, że najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Do tego zderzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Z ustaleń wynikało, że do budynku stacji paliw w Osinowie Dolnym drzwiami głównym weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali dwóch pracowników stacji, opaskami uciskowymi skrępowali im ręce.

Po przeszukaniu pomieszczeń stacji paliw skradli pieniądze - około 30 tysięcy euro -i oddalili się do pobliskiego lasu. Podjęte wówczas czynności nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju. Policjanci nadal prowadzili jednak czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego napadu.

Po prawie 8 miesiącach od zdarzenia chojeńscy kryminalni przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalili, a w poniedziałek zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego. 25-letni mieszkaniec gminy Moryń oraz jego rówieśnik -  mieszkaniec gminy Cedynia zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania.

W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli część skradzionych w czasie napadu pieniędzy.  Jak ustalili funkcjonariusze, za skradzione pieniądze sprawcy kupili m.in. samochód, komputer, sprzęt AGD. Resztę zrabowanej kwoty wydali na bieżące wydatki. Kryminalni  zabezpieczyli wszystkie te przedmioty.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dokonania napadu rabunkowego i opisali przebieg zdarzenia. Zeznali, że w trakcie napadu posłużyli się atrapą pistoletu, którą po napadzie utopili w jednym z jezior na terenie gminy Mieszkowice.

Komendant z Gryfina oraz Prokuratura wnioskowali o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztu. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 25-latków dwumiesięczny areszt.

Za dokonanie napadu rabunkowego z użyciem broni podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Oktany,
2016-05-26 12:07:00
Brawo Policja i tak trzymac...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA