Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Zmiany klimatu powodują wojny

Data publikacji: 2015-11-24 22:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Zmiany klimatu powodują wojny
Fot. Robert Stachnik  

Książę Karol uważa, że podstawową przyczyną wojny domowej w Syrii, terroryzmu i w konsekwencji kryzysu spowodowanego falą uchodźców są zmiany klimatu, którym świat nie zdołał przeciwdziałać.

W wywiadzie dla telewizji Sky News brytyjski następca tronu powiedział m.in: "Niektórzy z nas mówili jakieś 20 lat temu, że jeśli nie zajmiemy się tymi kwestiami, będziecie świadkami coraz większych konfliktów powodowanych niewystarczającymi zasobami naturalnymi, coraz większych trudności powodowanych suszą i skumulowanym efektem zmiany klimatu, która oznacza, że ludzie muszą się przemieszczać". Zdaniem Karola są dowody, że "jednym z głównych powodów tego horroru w Syrii, dziwnym trafem, była susza, która trwała przez pięć czy sześć lat, co oznacza, że ogromna liczba ludzi musiała w końcu opuścić tereny wiejskie i coraz więcej tych ludzi przybywało do miast".

Na pytanie, czy istnieje bezpośredni związek między zmianą klimatu a konfliktami i terroryzmem, Karol odpowiedział, że absolutnie tak. Jak dodał "nigdy nie zajmujemy się problemem, leżącym u podłoża, jakim niestety jest to, co wyrządzamy naszemu środowisku". Ostrzegł, że czekają nas większe problemy, jeśli niezwłocznie nie zajmiemy się kwestią zmiany klimatu. (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

och karol
2015-11-25 11:48:53
Prawdziwy Geniusz. Jak dla mnie to ON jest dowodem na zgubne skutki zmian klimatu
Konfliktow ciag dalszy...,
2015-11-25 01:00:07
Dzieki "szalonym" Politykom czy Przywodcom Religijnym... ! Gdzie o roznego rodzaju Wojskach czy Policjach juz nie wspomne ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ