środa, 21 października 2020.
Strona główna > Świat > Zmiany klimatu powodują wojny

Zmiany klimatu powodują wojny

Zmiany klimatu powodują wojny
Data publikacji: 2015-11-24 22:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 3267 40940

Książę Karol uważa, że podstawową przyczyną wojny domowej w Syrii, terroryzmu i w konsekwencji kryzysu spowodowanego falą uchodźców są zmiany klimatu, którym świat nie zdołał przeciwdziałać.

W wywiadzie dla telewizji Sky News brytyjski następca tronu powiedział m.in: "Niektórzy z nas mówili jakieś 20 lat temu, że jeśli nie zajmiemy się tymi kwestiami, będziecie świadkami coraz większych konfliktów powodowanych niewystarczającymi zasobami naturalnymi, coraz większych trudności powodowanych suszą i skumulowanym efektem zmiany klimatu, która oznacza, że ludzie muszą się przemieszczać". Zdaniem Karola są dowody, że "jednym z głównych powodów tego horroru w Syrii, dziwnym trafem, była susza, która trwała przez pięć czy sześć lat, co oznacza, że ogromna liczba ludzi musiała w końcu opuścić tereny wiejskie i coraz więcej tych ludzi przybywało do miast".

Na pytanie, czy istnieje bezpośredni związek między zmianą klimatu a konfliktami i terroryzmem, Karol odpowiedział, że absolutnie tak. Jak dodał "nigdy nie zajmujemy się problemem, leżącym u podłoża, jakim niestety jest to, co wyrządzamy naszemu środowisku". Ostrzegł, że czekają nas większe problemy, jeśli niezwłocznie nie zajmiemy się kwestią zmiany klimatu. (pap)

Komentarze

och karol
Prawdziwy Geniusz. Jak dla mnie to ON jest dowodem na zgubne skutki zmian klimatu
2015-11-25 11:48:53
Konfliktow ciag dalszy...,
Dzieki "szalonym" Politykom czy Przywodcom Religijnym... ! Gdzie o roznego rodzaju Wojskach czy Policjach juz nie wspomne ! !
2015-11-25 01:00:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie