Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Na utylizacji nie zaoszczędzą

Data publikacji: 19 listopada 2015 r. 16:43
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Na utylizacji nie zaoszczędzą
 

W świnoujskim terminalu promów morskich celnicy udaremnili wwóz do Polski odpadów ze szwedzkiej budowy. Nielegalnie przewożone miały trafić do utylizacji w naszym kraju.

W części ładunkowej ciężarówki celnicy ujrzeli mieszaninę odpadów budowlano-remontowych. Kierowca powiedział, że załadowano je na placu budowy z przeznaczeniem do segregacji i utylizacji w Polsce, bo jest to znacznie tańsze niż w Szwecji.

Kierowca nie miał dokumentów potwierdzających powiadomienie właściwych organów o transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Po konsultacji z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska uznano, że transport jest nielegalny.

O próbie nielegalnego transgranicznego przewozu odpadów zawiadomiony został główny inspektor ochrony środowiska w Warszawie, a pojazd zatrzymano do jego dyspozycji.

Za niedopełnienie obowiązku poinformowania właściwych organów o planowanym przemieszczaniu odpadów i brak pisemnej zgody na przewóz przed rozpoczęciem wysyłki, GIOŚ nakłada administracyjną karę pieniężną w wysokości od 50 000 do 300 000 złotych.

(mag)

Fot. arch. Służby Celnej

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kary
2015-11-20 06:56:34
Polska jest aktualnie traktowana jak śmietnik Europy, więc nie ma się czemu dziwić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA