piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla tych, którzy zbierają selektywnie

Dla tych, którzy zbierają selektywnie

Dla tych, którzy zbierają selektywnie
Data publikacji: 2015-11-23 07:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2077 40467

Kilkanaście tysięcy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów, w najbliższym czasie otrzyma roczny zestaw worków do segregacji odpadów komunalnych. A wraz z nim przyszłoroczny harmonogram odbioru śmieci zebranych selektywnie.

Przyjęto założenie, że do 15 stycznia każdego roku firma wywozowa będzie dostarczać zestawy worków na dany rok. W związku z tym od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze. To zmiana wynikająca między innymi z sugestii mieszkańców, która ma dodatkowo usprawnić system gospodarowania odpadami w Szczecinie. W sumie właściciele otrzymają jednorazowo aż 116 worków. Duże, 120-litrowe w kolorze żółtym, będą przeznaczone do gromadzenia opakowań sztucznych, wielomateriałowych i metalu. Niebieskie, także 120-litrowe służyły będą do gromadzenia papieru. Właściciele nieruchomości otrzymają 64 żółte worki i 26 niebieskich, bo na tyle wyliczono ich potrzeby. Otrzymają także 26 zielonych worków o pojemności  60 litrów przeznaczonych do gromadzenia opadów opakowaniowych ze szkła.

Firmy wywozowe rozpoczynają właśnie dystrybucję zestawów worków, a także harmonogramów odbioru odpadów zbieranych selektywnie na 2016 rok. Worki można odebrać także osobiście i bezpłatnie w siedzibie firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych w danej dzielnicy.

W trosce o środowisko oraz ekonomiczny wymiar systemu worki wykorzystywane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem, a w dniu odbioru powinny być wystawione tylko zapełnione. W zabudowie jednorodzinnej do gromadzenia odpadów segregowanych można także wykorzystywać worki nabyte w sklepie, z zachowaniem obowiązującej kolorystyki dla poszczególnych grup odpadów.

(mos)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

misio
Pomysł na skalę prezydenta , 40 proc. worków do wyrzucenia
2015-11-23 09:27:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie