Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Dla tych, którzy zbierają selektywnie

Data publikacji: 23 listopada 2015 r. 07:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Dla tych, którzy zbierają selektywnie
 

Kilkanaście tysięcy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów, w najbliższym czasie otrzyma roczny zestaw worków do segregacji odpadów komunalnych. A wraz z nim przyszłoroczny harmonogram odbioru śmieci zebranych selektywnie.

Przyjęto założenie, że do 15 stycznia każdego roku firma wywozowa będzie dostarczać zestawy worków na dany rok. W związku z tym od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze. To zmiana wynikająca między innymi z sugestii mieszkańców, która ma dodatkowo usprawnić system gospodarowania odpadami w Szczecinie. W sumie właściciele otrzymają jednorazowo aż 116 worków. Duże, 120-litrowe w kolorze żółtym, będą przeznaczone do gromadzenia opakowań sztucznych, wielomateriałowych i metalu. Niebieskie, także 120-litrowe służyły będą do gromadzenia papieru. Właściciele nieruchomości otrzymają 64 żółte worki i 26 niebieskich, bo na tyle wyliczono ich potrzeby. Otrzymają także 26 zielonych worków o pojemności  60 litrów przeznaczonych do gromadzenia opadów opakowaniowych ze szkła.

Firmy wywozowe rozpoczynają właśnie dystrybucję zestawów worków, a także harmonogramów odbioru odpadów zbieranych selektywnie na 2016 rok. Worki można odebrać także osobiście i bezpłatnie w siedzibie firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych w danej dzielnicy.

W trosce o środowisko oraz ekonomiczny wymiar systemu worki wykorzystywane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem, a w dniu odbioru powinny być wystawione tylko zapełnione. W zabudowie jednorodzinnej do gromadzenia odpadów segregowanych można także wykorzystywać worki nabyte w sklepie, z zachowaniem obowiązującej kolorystyki dla poszczególnych grup odpadów.

(mos)

Fot.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

misio
2015-11-23 09:27:43
Pomysł na skalę prezydenta , 40 proc. worków do wyrzucenia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA