niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dla tych, którzy zbierają selektywnie

Dla tych, którzy zbierają selektywnie

Dla tych, którzy zbierają selektywnie
Data publikacji: 2015-11-23 07:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1906 40467

Kilkanaście tysięcy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów, w najbliższym czasie otrzyma roczny zestaw worków do segregacji odpadów komunalnych. A wraz z nim przyszłoroczny harmonogram odbioru śmieci zebranych selektywnie.

Przyjęto założenie, że do 15 stycznia każdego roku firma wywozowa będzie dostarczać zestawy worków na dany rok. W związku z tym od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze. To zmiana wynikająca między innymi z sugestii mieszkańców, która ma dodatkowo usprawnić system gospodarowania odpadami w Szczecinie. W sumie właściciele otrzymają jednorazowo aż 116 worków. Duże, 120-litrowe w kolorze żółtym, będą przeznaczone do gromadzenia opakowań sztucznych, wielomateriałowych i metalu. Niebieskie, także 120-litrowe służyły będą do gromadzenia papieru. Właściciele nieruchomości otrzymają 64 żółte worki i 26 niebieskich, bo na tyle wyliczono ich potrzeby. Otrzymają także 26 zielonych worków o pojemności  60 litrów przeznaczonych do gromadzenia opadów opakowaniowych ze szkła.

Firmy wywozowe rozpoczynają właśnie dystrybucję zestawów worków, a także harmonogramów odbioru odpadów zbieranych selektywnie na 2016 rok. Worki można odebrać także osobiście i bezpłatnie w siedzibie firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych w danej dzielnicy.

W trosce o środowisko oraz ekonomiczny wymiar systemu worki wykorzystywane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem, a w dniu odbioru powinny być wystawione tylko zapełnione. W zabudowie jednorodzinnej do gromadzenia odpadów segregowanych można także wykorzystywać worki nabyte w sklepie, z zachowaniem obowiązującej kolorystyki dla poszczególnych grup odpadów.

(mos)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

misio
Pomysł na skalę prezydenta , 40 proc. worków do wyrzucenia
2015-11-23 09:27:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie