Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Dla mruczka puszka ze schroniska

Data publikacji: 2020-01-06 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-08 14:19
Dla mruczka puszka ze schroniska
Schronisku przypadła rola swoistego pośrednika w pomocy opiekunom kocich siedlisk. Ale tylko tym zarejestrowanym, czyli posiadającym Kartę Szczecińskiego Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących.  

Szczecin nie pozostaje obojętny wobec potrzeb „braci mniejszych". Prowadzi schronisko. Wspiera dotacjami organizacje pozarządowe działające w sferze opieki nad zwierzętami. Miasto gwarantuje także daleko idącą pomoc społecznym opiekunom kotów wolno żyjących, m.in. w opiece lekarsko-weterynaryjnej nad podopiecznymi oraz - jak obecnie - ich zimowym dokarmianiu.

Ta pomoc nie byłyby możliwa, gdyby Szczecin nie dysponował Programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu ich bezdomności. Jest uchwalany corocznie przez Radę Miasta. Gwarantuje opiekę skrzywdzonym przez los i ludzi psom oraz kotom na poziomie wzorcowym w skali kraju.

W tym roku na realizację Programu z budżetu Szczecina zarezerwowano ponad 2 miliony złotych. Gros tych środków zabezpieczy potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Na odławianie porzuconych psów, zapewnienie im miejsca w placówce, na obligatoryjną sterylizację lub kastrację jej czworonożnych rezydentów, poszukiwanie im nowych rodzin i domów, a też na akcje sterylizacji kotów (działkowych), usypianie ślepych miotów, również na poprawę warunków bytowych podopiecznych placówki.

Także schronisku przypadła rola swoistego pośrednika w pomocy opiekunom kocich siedlisk. Ale tylko tym zarejestrowanym, czyli posiadającym Kartę Szczecińskiego Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących. Nieodpłatnie zapewnia im budki siedliskowe, a także wydaje karmę.

Kocia karma jest wydawana wyłącznie w okresie zimowym (od listopada do marca) i tylko we wskazane dni. W pierwszym tygodniu stycznia: wtorek (7 stycznia), czwartek (9 stycznia) i sobotę (11 stycznia). Podobnie będzie też w lutym i marcu, czyli w pierwsze wtorki, czwartki i soboty miesiąca. Niezależnie od dnia, w tych samych godzinach: 8-18.

- Przypominamy, że w innych terminach karmy nie wydajemy - zastrzegają pracownicy schroniska.

W Programie znalazły się też zapisy mające zmotywować społecznych opiekunów do prowadzenia rzeczywistej kontroli nad namnażaniem się kotów wolno żyjących. Co znaczy, że możliwości uzyskania karmy dla swych podopiecznych zostanie pozbawiony ten z nich, który zaniecha ich sterylizacji, kastracji, usypiania ślepych miotów. Lub będzie utrudniał podejmowanie takich działań innym. W konsekwencji może też zostać skreślony z listy społecznych opiekunów, a odebrana mu Karta Społecznego Opiekuna i z nią związane przywileje.

(an)

Fot. schronisko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taka karma
2020-01-06 16:40:17
Roczny budzet na sterylizacje kotow w mojej gminie-1000zl.Koszt sterylizacji jednego kota- okolo 200 zl.Ilosc mlodych w miocie- srednio 3.Trzy mioty z jednej samicy rocznie.Utrzymanie kota w schronisku-w/g info z mojej gminy- to 300 zl miesiecznie....Matematyke i zdrowy rozsadek polecam przy ustalaniu budzetu rocznego....A wroc- wlodarze mojej gminy licza na tych,ktorzy dokarmiaja za swoje,lecza za swoje i sterylizuja za swoje...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ