wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla Czarka serce (s)krusz

Dla Czarka serce (s)krusz [FILM]

Dla Czarka serce (s)krusz
Data publikacji: 2016-02-01 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1606 115384

Czarek to schroniskowy weteran, w nieustającym oczekiwaniu na miejsce, w jakim będzie miał szansę godnie spędzić emeryturę. Wolontariusze schroniska od lat za pośrednictwem portali społecznościowych szukają dla niego takiego schronienia. Niestety, od lat bezskutecznie.
On - pies z numerem 70/12 u szyi - spędził cztery długie lata za kratami, przerzucany z jednej betonowej podłogi na drugą, przez boksy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Bo poprzedni pan jego życia i śmierci go odepchnął.
Przez lata w schronisku - jak opowiadają wolontariusze: „Czarek poznał wielu fajnych ludzi. Jednak żaden nie polubił go na tyle, żeby zabrać ze sobą. Poznał dużo psów. Widział tysiące takich, które przychodziły i odchodziły… Ostatni pies, który jeszcze pamiętał jego pierwszy dzień w schronisku, dawno znalazł dobry dom. Teraz to on w bidulu jest najdłużej". Blisko... połowę życia.
- Czarny, tzw. podpalany, niewysoki. Przyjazny, bardzo grzeczny pies. Nie wiem, może uroda nie ta? Może wiek, bo ma już prawie 10 lat, a wraz z nimi typowe dla staruszków dolegliwości? - mówi Monika, wolontariuszka opiekująca się Czarkiem w schronisku. - Ma uroczo przekrzywioną główkę. Uwielbia spacery i wszelkie zabawy. Rzucić mu piłkę: będzie się nią chwalił. Łasuch z niego taki, że wystarczy chwila nieuwagi, by poczęstował się łakociem czy kanapką trzymaną przez kogoś w ręku.
Pewnie z tego powodu raczej nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Chociaż cierpliwości i życzkiwości w nim bezmiar. Tym trudniej patrzeć, jak Czarek bezustannie wyczekuje przy kratach człowieka, który jego los odmieni. A ma - to fakt - coraz mniej czasu, by czekać na nowy dom. Kto chciałby go przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt: wolontariuszka Monika 506 201 533, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. Dorota KOSZ
Film: Dariusz LITKIEWICZ

Dla Czarka serce (s)krusz Dla Czarka serce (s)krusz

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie