Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Detektyw apeluje do medyków: „Zgłaszajcie przypadki hejtu”

Data publikacji: 2020-04-30 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 19:12
Detektyw apeluje do medyków: „Zgłaszajcie przypadki hejtu”
 

Detektyw Małgorzata Marczulewska apeluje do medyków, aby zgłaszali jej przypadki hejtu. – Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc osobom, które zamiast podziękowań i gratulacji, spotykają się z aktami agresji – deklaruje szczecinianka.

Bohaterami tego trudnego czasu - jakim jest epidemia koronawirusa - są niewątpliwie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz personel medyczny. Na początku  epidemii byli powszechnie oklaskiwani i podziwiani, jednak ostatnio zaczęły pojawiać się wobec nich również negatywne. W Internecie zostało udostępnione zdjęcie liściku do jednej ze szczecińskich pielęgniarek „Wielka pani pielęgniarka? Nie powinnaś wracać i narażać innych! Dwa miejsca parkingowe to za mało? Nie chcemy tu zarazy!” – czytamy.

– To niedopuszczalne. Skala hejtu w społeczeństwie jest niezrozumiała i musimy dać temu głośny i wyraźny sprzeciw – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska, prezes grupy Averto, deklarując: - Każdy przypadek ewidentnego hejtu czy agresji wobec lekarza, pielęgniarki czy ratownika, jeżeli zostanie zgłoszony do mojej agencji, to zostanie rozwiązany.

Szczecińska detektyw prosi lekarzy i medyków o zgłoszenia, ponieważ „hejt i przypadki agresji nie mogą sprawcom ujść na sucho”.

– Agresja zaczyna się od słów czy pozornie prozaicznych sytuacji, jak anonimowy list z pogróżkami. Nie możemy na to pozwolić. Lekarze i pielęgniarki to osoby, które znajdują się na głównym froncie walki z epidemią. Mają na głowie poważniejsze zmartwienia niż stres o to, czy sąsiadowi podoba się ich powrót do domu, czy nie. Tu trzeba się dokształcać. Wirus nie skacze „z człowieka na człowieka” bez bliższego kontaktu. Szczeciński hejt na wspaniałych pracowników ochrony zdrowia oburzył mnie ogromnie - podkreśla detektyw.

M. Marczulewska zaznacza, że sprawy takie jak list z pogróżkami oraz przypadki innych agresywnych zachowań powinny być zgłaszane policji. Natomiast ekipa detektywistyczna może podjąć się np. wywiadu środowiskowego lub obserwacji miejsca, gdzie doszło do ataku agresji lub wandalizmu. Ustalenia detektywów zostaną przekazane ofierze, a ta będzie miała dowody przed sądem lub podczas postępowania policyjnego.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc osobom, które zamiast podziękowań i gratulacji spotykają się z aktami agresji. Nie ma na to naszej zgody. Zapraszam do kontaktu wszystkich lekarzy, pielęgniarki i ratowników. Zrobimy wszystko, by im pomóc w tej sytuacji – mówi Małgorzata Marczulewska.

Z Averto można się kontaktować: tel. 513 513 150 lub e-mail biuro@averto.pl.

Przypomnijmy, że biuro detektywistyczne Małgorzaty Marczulewskiej otrzymało tytuł „Najskuteczniejszej Agencji Detektywistycznej” w Warszawie w ocenie portalu internetowego oferteo.pl. To platforma, w której gromadzone są oferty przedsiębiorstw z podziałem na branże. W samej stolicy pracownicy grupy w ciągu roku rozwiązują ponad 90 interwencji. ©℗

(kn)

Fot. Facebook

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hhh
2020-05-19 18:03:28
Pani detektyw ma straszne parcie na szkło w gazecie ma chyba znajomego :) do tego za darmo chce wszystkim pomagać..
Figo
2020-05-01 18:47:39
Pani zmęczona , zaparkowała niezręcznie auto.To nie powód , aby obwiniać ją za szerzenie zarazy.Może niedługo biedna dziewczyna , będzie walczyła o Twój oddech , abyś wyzdrowiał.Pomyśl zanim rzucisz kamieniem !.
@@@Pytam tylko
2020-05-01 16:22:36
nie tylko prawdziwi katolicy - także sporo nieprawdziwych katolików no i wszyscy znani mi wyznawcy szeroko pojmowanego judaizmu - jako osoba niewierząca upatruję źródła tej nienawiści właśnie w mitologi judaistycznej z której przecież wywodzi się też i katolicyzm... Co do bólu to rozumiem że u was jesteście do tego przyzwyczajeni od pierwszego metzitzah b'peh (jest okazja by od niemowlęcia zarazić was jakimś HSV czy inną chorobą weneryczną)... barbarzyńcy z zachodniej Azji - idź lepiej zjeść uszy odcięte powieszonemu z dziewięciorgiem swoich dzieci Hamanowi, nie zapomnij też zakręcić (w oświecony i progresywny sposób) zakręcić nad głową kogutem (albo kurą)..
rot
2020-05-01 13:42:10
A w komentarzach znowu antykatolicka i antypolska nagonka.
As
2020-05-01 09:31:39
Przeciez jest hasło robta co chceta. To Hejtuja medyków, czy klecha molestuje młodych. Owsiak wymyślił hasło i niektórzy się stosują
do 04:15:34
2020-05-01 09:07:27
Ciebie chamie boleć powinien pysk wykrzywiony nienawiścią , nie chlej po nocach z poczucia beznadziejności swojej plugawej egzystencji , Bo plujesz jadem . I nie odpowiadaj bo jesteś małym zbłąkanym chłoptasiem .
@@Pytam tylko
2020-05-01 04:15:34
tylko prawdziwi katolicy sieją takim jadem . takie pytanie - czy du...pa nie boli was pisuardesy po kontaktach z klechami?? w odpowiedzi podaj czy jesteś chłopcem:)))
@Pytam tylko
2020-04-30 23:23:12
wychowany ale na gazecie Wyborczej i właśnie takie są efekty wychowywania przez gazetę wyborczą... a autorzy takich wiadomości to zwyczajna patologia - szkoda że nie wiadomo kto to jest bo może warto byłoby rozważyć możliwość odmowy udzielenia pomocy medycznej sytuacjach nie będących bezpośrednim zagrożeniem życia
Hubert
2020-04-30 21:12:15
Liścik jest głupi, ale gróźb w nim nie widzę. Pani pielęgniarka postara się parkować na jednym miejscu parkingowym, a pani sąsiadka jeszcze raz przemyśli co powypisywała. I tyle. Proponuję nie nakręcać spirali, a Jamesy Bondy niech szukają reklamy gdzie indziej.
cde
2020-04-30 20:18:42
to działa w te i wewte, o co common?
Pytam tylko
2020-04-30 19:39:47
Katolicki naród wyhodowany na tvpis. Czy kogoś to dziwi?
hh
2020-04-30 19:08:43
Dzień bez reklamy tej pani przez Kurier jest jak widać dniem straconym...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ