niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Epidemia obnażyła niedoskonałość służby zdrowia”

„Epidemia obnażyła niedoskonałość służby zdrowia”

„Epidemia obnażyła niedoskonałość służby zdrowia”
Data publikacji: 2020-04-19 11:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-20 21:44
Wywietleń: 1374 451804

Epidemia obnażyła niedoskonałość służby zdrowia - uważa Gabriela Hofman, przewodnicząca Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych. Mówi o tym w kontekście apelu wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, który zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z pytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

- Rozesłałam apel do członków rady, tak jak zalecił pan wojewoda – opowiada Gabriela Hofman. - Nie mamy jednak wolnych przebiegów. Od 25 lat mówimy, że pielęgniarek jest za mało. Te, które są, często pracują na wielu etatach. Służba zdrowia jest od lat niedoinwestowana, i to niezależnie od opcji politycznej, która rządzi. Epidemia koronawirusa obnażyła niedoskonałość służby zdrowia, zresztą nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czy za sprawą pandemii coś się zmieni? To się okaże.©℗

(as)

Na zdjęciu: Jeden z protestów pielęgniarek - z 2012 roku.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Niedoskonałość
Obnażyła niedoskonałość służby zdrowia.Też mi odkrycie,pacjenci o tym wiedzą od urodzenia.Miejmy nadzieję że teraz powinny tam zajść zmiany.Dosypywanie pieniędzy bez rozwiązań systemowych nic nie daje.Są także winowajcy tacy jak ultraliberał Balcerowicz i jego uczniowie co chcieli z Unią Wolności prywatyzować służbę zdrowia.Poczytajcie ostatni wywiad z Mariuszem Łapińskim z SLD to wam się oczy otworzą jak to psuli.
2020-04-20 21:43:45
re: pan witek
A, to Prezydęt Jaśnie Panujący Piotr Wielki zapłaci za ten kościół? Mnie wiadomo, że to wierni płacą. A DPSy i przedszkola są budowane z podatków powszechnych i z nich utrzymywane. Idź do Pana Prezydęta po prośbie.
2020-04-20 11:08:11
SromotnikBezwstydny
"Kiedys działacz PIS" ma rację!!! PiSdzielcy-kłamcy i nieroby nadal żerują na naiwnej gawiedzi parafialnej przy wsparciu bi skopów i wszelkiego koloru katabasów. Słuzba zdrowia leży..Nierób i nieudacznik,eks kaczy minister zdrowia, gdy już dobił pielęgniarki i wykończył szkoły pielęgniarskie-został, decyzją Kaczyńskiego "wojewodą warszawsko-mazowieckim".Gdy warszawscy lekarze -zaczęli przed kamerami tvp skarżyć się przed Narodem, że nie mają podstawowych środków ochrony osobistej, ów wojewoda Radziwiłł zaczął ich oskarżać , że są nosicielami koronowirusa... Ot, takie to rządy kaczej ekipy "fachofffcófffffff"!!!!
2020-04-20 10:26:34
@do "kiedysia PiSowskiego"
Przetłumaczysz to z twojego na nasz?
2020-04-20 09:52:08
do "kiedysia PiSowskiego"
Łżesz huncwocie pisząc;" Polscy biskupi szczują." PO_prawnie " Polscy biskupi robią swe interesy w "demokracji liberalnej". Prz_PO_mnieć po..i (Neumann) jak polski biskup ("Gocio") sprawiż iż "łaska boska" spłynęła na "wnuczka dziadka z WH" akurat przed wyborami?
2020-04-19 21:57:52
bezimienna menda do Pana Witka
- jajcarz z Pana; ..nowoczesny ruch pozytywistyczny. Koń (Gie..ych) by się uśmiał. To co Pan Witek proponuje było możliwe przed "grubą kreską", tzn. DEKOMUNIZACJA.
2020-04-19 21:51:05
Pan Witek
Podobno na Gumieńcach mają budować nowy kościół. Nie szpital, żłobek, DPS, przychodnię. Zgadzam się z przedmówcami "Kiedyś działacz" i "czytam". Zachowując wszelkie proporcje, przydałby się w Polsce rozsądny, nowoczesny ruch pozytywistyczny.
2020-04-19 19:53:46
kiedyś działacz PIS- cytuję
Jak do tego doszło? Kaczyński przez kilkanaście lat (od 2005 roku) konsekwentnie prowadził kampanię nienawiści do politycznych konkurentów. Efekt? - Wyborcy PiS są na wojnie. Brak reakcji na nieetyczne postępowanie prezesa i jego przydupasów, świadczy, że wyborcy PiS wszystkich posiadających inne poglądy, traktują jak wrogów. Wojna zmienia aksjologię. Prowadzący wojnę wybaczają swoim żołnierzom czyny naganne. Kradzieże nazywają konfiskatami, albo zdobywaniem łupów i nowych przestrzeni. Mordercy okaleczający wrogów zostają bohaterami wojennymi. Podczas bitwy nie zmienia się dowódców. - Dlatego każdą zbrodnię wybaczą Ziobrze, Kamińskiemu, Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Atmosferę wojenną podgrzewa polski episkopat błogosławiący oddziały hejterów wyruszające do walki z imigrantami i LGBT. Polscy biskupi szczują. Naśladują postępowanie biskupów hiszpańskich przed wybuchem wojny domowej w 1936 roku. Historia niczego ich nie nauczyła.. Adam Jezierski
2020-04-19 18:25:17
czytam
Napyskować wielu potrafi . Trzeba przyjąc do wiadomości , że w ciągle starszych wiekiem spoleczeństwach potrzebne sa coraz większe nakłady na DPS , ZOL , hospicja i służbę zdrowia . I trzeba coś poświecić . Może zredukować wydatki na finansowanie partii ? . Ograniczyć liczbę posłow i senatorów np. o 50 % ? , ograniczyc finansowanie niektórych org. i ruchów , parad , projektów obywatelskich typu pomnik warzywa ?Może mniej fajerwerków , banerów , baloników . Może - jak się coś ma - coś gdzieś wpłacić ? Może nazbiera się na godziwe wynagrodzenie ciężkiej i niezastąpionej pielęgniarki , salowej , lekarza pracujacych w tych placówkach , które teraz potrzebują największego wsparcia . A jak nie , to bawimy się i krytykujęmy .
2020-04-19 14:46:25
Lekarz
A mecenas Bogudzki twierdzi. ze wszystko jest OK
2020-04-19 14:33:21
inz.SOCHA
szpitale mają wiele za uszami w zakresie organizacyjnym,i technicznym i są i skutki np. wypadnięcie złózka na podlogę pacjęta niepelnosprawnego i połamani miednicy i kosci udowej ,co w efekcie przyczynia się dośmierci choć pacjet nie jest pozbawiony innych chorób,
2020-04-19 14:24:01
ona
do On: w ruinie, to chyba umysł piszącego.
2020-04-19 13:10:29
On
Pis zniszczyło wszystko co możliwe , teraz jest Polska w ruinie tak jak krzyczała sołtysowa Beata
2020-04-19 12:55:52
dobre
Raczej obnażyła, tę chucpę, którą mam urządzają. Przecież to wszystko się kupy nie trzyma. co raz więcej "przypadków" ale poluzowują reżim. Wiadomo wybory ważniejsze, tak się o nas martwią. A po wyborach znowu śrubę dokręcą.
2020-04-19 12:23:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie