Wtorek 27 lipca 2021r. 
REKLAMA

Dentyści do szkół

Data publikacji: 2015-09-01 11:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Dentyści do szkół
 

Więcej gabinetów stomatologicznych ma działać w szkołach. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie dodawał punkty właśnie za taką lokalizację. To już postanowione. W Zachodniopomorskiem dzieci i młodzież przyjmowani są obecnie w 357 gabinetach i przychodniach stomatologicznych, 27 z nich znajduje się na terenie szkół.

Zmianę w systemie punktowania świadczeniodawców wprowadziło, podpisane 27 sierpnia tego roku, zarządzenie prezesa NFZ. Przewiduje ono, że w przypadku świadczeniodawców ubiegających się o zawarcie umowy na świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia i świadczenia ogólnostomatologiczne, dodatkowymi punktami będą premiowane oferty tych świadczeniodawców, którzy prowadzą gabinet stomatologiczny na terenie szkoły.

- Zależy nam na tym, aby jak największa liczba dzieci miała dostęp do opieki stomatologicznej w swoich szkołach - podkreśla prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk. - Chodzi przede wszystkim o stworzenie warunków do skutecznego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej oraz wczesne wykrywanie i leczenie próchnicy u dzieci i młodzieży. Liczymy, że dzięki zarządzeniu uda się uruchomić szkolne gabinety szczególnie w tych oddziałach wojewódzkich, w których dostępność do świadczeń stomatologicznych w szkołach jest niewystarczająca.

Zarządzenie obowiązuje od 28 sierpnia 2015 r. Będzie stosowane w przypadku zawierania nowych umów.
W województwie zachodniopomorskim dzieci i młodzież przyjmowani są w 357 gabinetach i przychodniach udzielających świadczeń ogólnostomatologicznych. A 27 z nich znajduje się w szkołach - w 12 z nich świadczeń udziela się tylko dzieciom i młodzieży, a 15 pozostałych to gabinety ogólnodostępne, przyjmujące także dorosłych.

Wykaz gabinetów w województwie zachodniopomorskim, mieszczących się na terenie szkół, dostępny jest na stronie zachodniopomorskiego oddziału NFZ: www.nfz-szczecin.pl

(sag)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taki mały szczegół...
2015-09-01 09:26:23
Następny konkurs w naszym województwie już za 4 lata.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ