czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dentyści do szkół

Dentyści do szkół

Dentyści do szkół
Data publikacji: 2015-09-01 11:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 1171 16224

Więcej gabinetów stomatologicznych ma działać w szkołach. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie dodawał punkty właśnie za taką lokalizację. To już postanowione. W Zachodniopomorskiem dzieci i młodzież przyjmowani są obecnie w 357 gabinetach i przychodniach stomatologicznych, 27 z nich znajduje się na terenie szkół.

Zmianę w systemie punktowania świadczeniodawców wprowadziło, podpisane 27 sierpnia tego roku, zarządzenie prezesa NFZ. Przewiduje ono, że w przypadku świadczeniodawców ubiegających się o zawarcie umowy na świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia i świadczenia ogólnostomatologiczne, dodatkowymi punktami będą premiowane oferty tych świadczeniodawców, którzy prowadzą gabinet stomatologiczny na terenie szkoły.

- Zależy nam na tym, aby jak największa liczba dzieci miała dostęp do opieki stomatologicznej w swoich szkołach - podkreśla prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk. - Chodzi przede wszystkim o stworzenie warunków do skutecznego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej oraz wczesne wykrywanie i leczenie próchnicy u dzieci i młodzieży. Liczymy, że dzięki zarządzeniu uda się uruchomić szkolne gabinety szczególnie w tych oddziałach wojewódzkich, w których dostępność do świadczeń stomatologicznych w szkołach jest niewystarczająca.

Zarządzenie obowiązuje od 28 sierpnia 2015 r. Będzie stosowane w przypadku zawierania nowych umów.
W województwie zachodniopomorskim dzieci i młodzież przyjmowani są w 357 gabinetach i przychodniach udzielających świadczeń ogólnostomatologicznych. A 27 z nich znajduje się w szkołach - w 12 z nich świadczeń udziela się tylko dzieciom i młodzieży, a 15 pozostałych to gabinety ogólnodostępne, przyjmujące także dorosłych.

Wykaz gabinetów w województwie zachodniopomorskim, mieszczących się na terenie szkół, dostępny jest na stronie zachodniopomorskiego oddziału NFZ: www.nfz-szczecin.pl

(sag)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Taki mały szczegół...
Następny konkurs w naszym województwie już za 4 lata.
2015-09-01 09:26:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie