środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oszukała NFZ?

Oszukała NFZ?

Oszukała NFZ?
Data publikacji: 2016-01-09 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2743 90948

Pięćdziesiąt dwa zarzuty dotyczące wyłudzenia pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawił szczecińskiej dentystce prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód. Ale to nie wszystko. Śledztwo przeciwko pani stomatolog wciąż trwa.

Zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy przeciwko szczecińskiej lekarce jest tak obszerny, że oskarżyciel publiczny podzielił go według dat. Przesłany do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia obejmuje 52 zarzuty oszustwa popełnione między 2008 a 2009 r. Do odrębnego postępowania wyłączono materiały dotyczące przestępstw popełnionych w latach 2010-2013 - to śledztwo jeszcze jest kontynuowane.

O tym, że dentystka wyłudza pieniądze powiadomił prokuraturę dyrektor zachodniopomorskiego Oddziału NFZ (w maju 2014 r.). Z przesłanych przez niego dokumentów wynikało, że oskarżona prowadząc prywatną praktykę stomatologiczną przedkładała w NFZ sfłaszowaną dokumentację, która potwierdzała wykonanie różnego rodzaju usług stomatologicznych i protetycznych. Wszczęte na tej podstawie postępowanie wykazało, że choć kobieta nie wykonywała tych prac to jednak zwracała się do Funduszu o zwrot kosztów.

W oparciu m.in. o zeznania pacjentów oskarżonej ustalono, że osoby te płaciły za usługi stomatologiczne i protetyczne, pomimo, że z dokumentacji wynikało, że wykonano je w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Nadto ustalono, iż świadczone pacjentom usługi realizowane były w mniejszym zakresie niż wynikało to z dokumentacji przedłożonej Funduszowi. Przez dwa lata - od 2008 r. do 2009 r. - doprowadziła Narodowy Fundusz Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia 27 tys. zł. 

Oskarżona nie przyznała się do dokonania zarzucanych jej  przestępstw i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

(lw)

Fot.: Robert STACHNIK

 

Komentarze

Bezzebny Eskimos,
A ciekawe jak bardzo uczciwi byli inni Dentysci...szczegolnie Ci, ktorym ostatnio "nie oplacalo sie juz" PO-zostac w zawodzie i nagle zostali PO-litykami ? A moze jest to dopiero czubek... bardzo duzej gory lodowej ??
2016-01-11 18:05:24
Pacjet
18 000 miesiecznie za kontrakt i jeszcze mało ??
2016-01-09 14:52:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie