środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dentobus w Zachodniopomorskiem

Dentobus w Zachodniopomorskiem

Dentobus w Zachodniopomorskiem
Data publikacji: 2018-05-16 10:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-17 21:26
Wywietleń: 734 327703

Już w przyszłym tygodniu pierwsi młodzi mieszkańcy Zachodniopomorskiego mają mieć możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy stomatologicznej w dentobusie. Wojewoda zachodniopomorski podpisał umowę ze świadczeniodawcą wyłonionym w konkursie. W środę przekaże mu kluczyki do mobilnego gabinetu stomatologicznego.

Dentobus przyjechał do Szczecina z firmy Zeszuta w Radomiu. Został kupiony ze środków ministra zdrowia. Jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym.

Taki mobilny gabinet ma być w każdym województwie. Ułatwi dostęp do specjalisty przede wszystkim uczniom z mniejszych miejscowości.

– Chcemy, aby każda szkoła miała możliwość zapewniania swoim uczniom dostępu do gabinetów stomatologicznych – na miejscu lub do takich, z którymi mają umowę. Tam gdzie jest daleko do jednego i drugiego, dojadą dentobusy – informował na konferencji poświęconej m.in. opiece medycznej nad uczniami minister zdrowia Łukasz Szumowski.

(sag)

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

polak
Głupota totalna ! Z jednej strony zabierają coraz więcej ludziom w podatkach, a z drugiej wydaja pieniądze na głupstwa. W Szczecinie jest tak duże nasycenie gabinetami że taki pojazd to czysty pijar ministra zdrowia. Osobiście wolę stały gabinet dentystyczny, gdzie znam osobiście personel i gdzie dba się o higienę, a taki samochód traktuje jako taki cyrk objazdowy !
2018-05-16 12:26:31
plomba
Ciekawy, który dentysta pójdzie tam do pracy? Za jakie pieniądze? Kolejny pomysł rządzących pod publiczkę
2018-05-16 11:21:30
z
Ciekawe, jak rozwiązano w nim dostęp do wody i ....wygłuszenie ;)
2018-05-16 11:10:59
wi fi
A może po prostu zorganizować opiekę stomatologiczną w ramach ubezpieczeń społecznych w przychodniach i szkołach tak jak było w "krwawych minionych czasach"
2018-05-16 10:27:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”