wtorek, 25 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Decyzja sądu ws. ew. tymczasowego aresztu dla Gawłowskiego przełożona

Decyzja sądu ws. ew. tymczasowego aresztu dla Gawłowskiego przełożona

Decyzja sądu ws. ew. tymczasowego aresztu dla Gawłowskiego przełożona
Data publikacji: 2018-04-15 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1523 322996

Ogłoszenie decyzji szczecińskiego sądu ws. ewentualnego aresztu tymczasowego dla posła PO Stanisława Gawłowskiego spodziewane jest o godz. 20 - dowiedziała się PAP w sądzie. Pierwotnie decyzja miała zostać ogłoszona po godzinie 18.

Posiedzenie aresztowe rozpoczęło się w niedzielę przed południem. Jeszcze przed jego rozpoczęciem pod budynkiem sądu zebrało się kilkudziesięciu sympatyków PO i parlamentarzystów tej partii z regionu. Na transparentach, które mieli ze sobą, można było przeczytać m.in. "Wolne sądy".

Gawłowski spędził na sali kilka godzin. Po wyprowadzeniu poseł PO powiedział dziennikarzom: "Kiedyś były niedziele handlowe, a teraz są aresztowe".

O areszt dla sekretarza generalnego i posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego (zgodził się na ujawnianie nazwiska i upublicznianie wizerunku) zawnioskowała Prokuratura Krajowa. Jak podano w sobotnim komunikacie, tymczasowe aresztowanie jest uzasadnione, ponieważ "zachodzi realna obawa matactwa procesowego".

Według prokuratury, "poseł Stanisław G., znając zakres śledztwa w części dotyczącej przestępstw korupcyjnych, może usiłować dotrzeć do osób, których przesłuchania zaplanowano, w celu uzgodnienia wspólnych wersji oświadczeń procesowych".

"Tym samym może on podejmować działania zmierzające do zakłócenia prawidłowego toku dalszego postępowania. Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności Stanisław G. ostrzeże inne, nieustalone dotąd osoby, i np. uzgodni z nimi wspólną linię obrony w celu uniknięcia przez nie odpowiedzialności karnej albo jej zminimalizowania" - oceniła Prokuratora Krajowa w komunikacie.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

(PAP)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

agresssor
dlaczego go bronią jak niepodległości . to co się działo w melioracji w zachodniopomorskim to coś nieprawdopodobnego .Wspierają go z nadzieją ze to się dzięki jego zeznaniom nie rozleje . Jego wiedza jest cenna . najlepszy adwokat najniższy wyrok i reszta towarzystwa jakoś przetrwa na stołkach .Niestety to najlepszy scenariusz dla PO jeżeli pęknie jak ci którzy już trochę siedzą, zmiękli i go sprzedali, będzie krucho .
2018-04-16 07:02:20
Szybki
No co za bzdury. Wersje to już są dawno ustalone. Ile to się już ciągnie, ta pokazówka?
2018-04-15 23:23:18
Eskimosi
A moze te 5 Zarzutow... to dopiero "Czubek gory Lodowej" ? A jak by tak jeszcze "glebiej PO-kopac dzialke"...
2018-04-15 21:43:50
antypo
aresztowany, uuu pod celą zaopiekują się jego tyłkiem
2018-04-15 21:01:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny

Sonda

Z którego miejskiego kąpieliska w Szczecinie najczęściej korzystaliście w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy