niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Debata o spuściźnie stanu wojennego

Debata o spuściźnie stanu wojennego

Debata o spuściźnie stanu wojennego
Data publikacji: 2016-12-12 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wywietleń: 1614 183147

We wtorek, 13 grudnia, w salonie czytelniczym ProMedia, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 2 odbędzie się debata na temat: „Dyktatura jednoznaczności? O mentalnej spuściźnie stanu wojennego”. W spotkaniu wezmą udział: prof. dr hab. Danuta Dąbrowska, dr Maciej Kowalewski i dr Eryk Krasucki. Dyskusję poprowadzi red. Bogdan Twardochleb („Kurier Szczeciński”). W magazynowym wydaniu naszej gazety, w miniony piątek, opublikowaliśmy esej dr. Eryka Krasuckiego pt. „Dyktatura jednoznaczności?”, tezy którego będą zapewne jednym z wątków debaty.

Spotkanie w dniu 13 grudnia jest kolejnym w cyklu „Szczecińskie Wtorki”. Ich inicjatorem jest Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, do którego dołączyli Miejska Biblioteka Publiczna i „Kurier Szczeciński”.

Początek o g. 18. Wstęp wolny. Zapraszamy!

(a)

Fot. Zdzisław Steć (arch. IPN)

Komentarze

@koko
Masz pewność, że Polaka do Polaka? Bo ja mam duże wątpliwości.
2016-12-13 19:18:52
@jojo
JarKaczowi do pięt nie dorastasz. I dobrze o tym wiesz lewaczku.
2016-12-13 19:17:26
@fido
Mniej TVN, mniej GW i wróci równowaga. Powodzenia.
2016-12-13 19:16:22
koko
Spuścizną stanu i nie tylko stanu jest taka nienawiść Polaka do Polaka, że wkrótce nawet czołgi nie będą potrzebne, bo sami się pozabijają.
2016-12-13 01:45:04
Zlo.................................................................... Dobrem Zwyciezaj !
Krotka odp. do PO-nizszego fido...! PiS "rezim" nie jest taki "glupi" jak Ty to Sobie PO-myslales i wyobrazasz ! W 110 % nie PO-stapi tak glupkowato i morderczo... jak Twoi byli Komunisci i PO-stkomunisci PO-stapili w latach 1945-2015 (- 2 lata PiS-u ) !!
2016-12-12 22:29:36
jojo
A czy na spotkaniu będzie I opozycjonista JarKaczor.
2016-12-12 22:01:29
kombatant
fido, kup szybko rusznicę przeciwpancerną i ćwicz strzelanie na balkonie. I jedz dużo wojskowej grochówki, będzie większy huk.
2016-12-12 14:36:08
fido
Tylko czekać aż obecny PIS-reżim też puści czołgi na Polaków
2016-12-12 14:22:46
.
Pan red. Bogdan Twardochleb wygłosi zapewne referat o roli kapusia w kulturze stanu wojennego.
2016-12-12 13:37:56
Stoczniowy demonstrant - z dnia 13.12.1970 roku...
BARDZO DZIWNE... ze po 68 latach (1945-2015 - 2 lata ) i tym co dokonaly: tak Komuna jak i PO-stkomuna... maja jeszcze w Polsce az tylu "zwolennikow" ? Tym co polegli - CZESC ICH PAMIECI !!
2016-12-12 13:00:19
fan
Ogłoszone zostaną również wyniki castingu na męczennika stanu wojennego.
2016-12-12 12:59:01
.
Zbiera mi się na wymioty. Kolejna dyskusja na temat higiena w burdelu.
2016-12-12 11:50:35