Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Darmowe przejazdy dla wszystkich kibiców?

Data publikacji: 23 października 2019 r. 18:44
Ostatnia aktualizacja: 25 października 2019 r. 11:59
Darmowe przejazdy dla wszystkich kibiców?
 

Skargę na uchwałę szczecińskiej Rady Miasta w sprawie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla kibiców piłkarskiej Pogoni złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie lokalny aktywista Igor Podeszwik.

Igor Podeszwik zarzuca uchwale istotne naruszenie art. 2 (zasady sprawiedliwości społecznej) i art. 32 (zasady równości) Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

"Podkreślam, że sam kibicuję Pogoni Szczecin, a w całej sprawie chodzi o elementarne zasady sprawiedliwości społecznej. Dlaczego kibice innych drużyn sportowych, w dniu meczu, od godziny 12 do godziny 23.59, mają ponosić pełną opłatę za przejazdy komunikacją miejską a kibice Pogoni Szczecin nie?" - zastanawia się aktywista. 

Igor Podeszwik uważa, że nie ma racjonalnego wytłumaczenia dla ponoszenia przez miasto dodatkowych nakładów finansowych związanych z darmowymi przejazdami kibiców Pogoni Szczecin.

"Co więcej, uchwała w rzeczywistości uprawnia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską praktycznie przez cały dzień, a nie tylko w okresie bezpośrednio przed i po meczu „Pogoni Szczecin”, co tym bardziej wskazuje, iż wybrana grupa mieszkańców w sposób nieuzasadniony i zupełnie dowolny zyskała prawo do darmowych przejazdów komunikacją miejską" - argumentuje aktywista.

Według Podeszwika, Rada Miasta powinna rozważyć wprowadzenie w uchwale "kryterium różnicującego o charakterze generalnym", np. „kibice drużyn sportowych”. Dodatkowo uważa, że fani innych zespołów np. King Wilki Morskie, są stawiani w gorszej sytuacji niż fani Pogoni, bowiem w dniu meczów muszą oni uiszczać opłatę za przejazd w pełnej wysokości.

Radni przegłosowali projekt uchwały w zeszłym roku. Głosowanie nie było jednogłośne. Poza czterema radnymi, którzy wstrzymali się od głosu, siedmiu głosowało przeciw, a ośmiu za wprowadzeniem uchwały w życie.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pocoto
2019-10-24 13:27:06
Brawo !!! A dla zamiejscowych darmowe taksówki.
Prawda jest taka, że jak jedzie tramwaj pełny kibiców, to i tak żaden kanar nie sprawdza biletów, bo
2019-10-24 10:40:16
nikt nie pcha się w kłopoty jak nie musi, więc niech pan Igor zajmie się czymś pożytecznym, np. dlaczego plastikowe bilety czasowe uprawniające do parkowania w strefie płatnego parkowania trzeba co roku wymieniać na nowe, skoro różnią się tylko hologramem naklejanym na miejscu w kasie SSP??
Z okazji takiego wydarzenia (mecz) darmowy przejazd należy się wszystkim mieszkańcom naszego miasta
2019-10-24 10:25:01
- i przeległych "wiosek z tramwajami"....Jajcarz - w cenę biletu wlalkulować przejazd na stadion, tylko i wyłącznie.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Kibic
2019-10-24 10:22:22
"... powinny to być 2 godziny przed i po a nie cały dzień." PO_d_PiS_ują się obiema rękoma.
Szczcinianin
2019-10-24 07:51:45
Z okazji takiego wydarzenia (mecz) darmowy przejazd należy się wszystkim mieszkańcom naszego miasta
Pawel
2019-10-23 22:50:34
W Niemczech kluby maja podpisane umowy z miastami i oplacaja przejazdy swoich kibiców.
Kibic
2019-10-23 21:35:39
Darmowe przejazdy dla kibiców piłkarskich są powszechne np. w Niemczech. Nie chodzi o jakieś specjalne wyróżnienie a o zachęcenie do skorzystania z KM zamiast z własnego auta. Choć powinny to być 2 godziny przed i po a nie cały dzień. Zastanawiające jakich innych kibiców miałoby to obejmować wg . p Igora. Kibiców amatorskich biegów ulicznych, co weekend jakieś są, a co z fanami szachów, bierek, bilarda. Nie zapominajmy o e-sporcie. Afera dla afery, nie ważne czy z sensem, ważne że pan aktywista znów się pojawił w mediach.
no tak
2019-10-23 19:02:32
nie jestem za takimi przejazdami ale jak znam zycie i jego dzialania pan igor zlozy zaraz wniosek by dac je zamiast kibicom mniejszosciom seksualnym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA