piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Darmowe przejazdy dla wszystkich kibiców?

Darmowe przejazdy dla wszystkich kibiców?

Darmowe przejazdy dla wszystkich kibiców?
Data publikacji: 2019-10-23 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:59
Wywietleń: 1104 423991

Skargę na uchwałę szczecińskiej Rady Miasta w sprawie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla kibiców piłkarskiej Pogoni złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie lokalny aktywista Igor Podeszwik.

Igor Podeszwik zarzuca uchwale istotne naruszenie art. 2 (zasady sprawiedliwości społecznej) i art. 32 (zasady równości) Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

"Podkreślam, że sam kibicuję Pogoni Szczecin, a w całej sprawie chodzi o elementarne zasady sprawiedliwości społecznej. Dlaczego kibice innych drużyn sportowych, w dniu meczu, od godziny 12 do godziny 23.59, mają ponosić pełną opłatę za przejazdy komunikacją miejską a kibice Pogoni Szczecin nie?" - zastanawia się aktywista. 

Igor Podeszwik uważa, że nie ma racjonalnego wytłumaczenia dla ponoszenia przez miasto dodatkowych nakładów finansowych związanych z darmowymi przejazdami kibiców Pogoni Szczecin.

"Co więcej, uchwała w rzeczywistości uprawnia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską praktycznie przez cały dzień, a nie tylko w okresie bezpośrednio przed i po meczu „Pogoni Szczecin”, co tym bardziej wskazuje, iż wybrana grupa mieszkańców w sposób nieuzasadniony i zupełnie dowolny zyskała prawo do darmowych przejazdów komunikacją miejską" - argumentuje aktywista.

Według Podeszwika, Rada Miasta powinna rozważyć wprowadzenie w uchwale "kryterium różnicującego o charakterze generalnym", np. „kibice drużyn sportowych”. Dodatkowo uważa, że fani innych zespołów np. King Wilki Morskie, są stawiani w gorszej sytuacji niż fani Pogoni, bowiem w dniu meczów muszą oni uiszczać opłatę za przejazd w pełnej wysokości.

Radni przegłosowali projekt uchwały w zeszłym roku. Głosowanie nie było jednogłośne. Poza czterema radnymi, którzy wstrzymali się od głosu, siedmiu głosowało przeciw, a ośmiu za wprowadzeniem uchwały w życie.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

pocoto
Brawo !!! A dla zamiejscowych darmowe taksówki.
2019-10-24 13:27:06
Prawda jest taka, że jak jedzie tramwaj pełny kibiców, to i tak żaden kanar nie sprawdza biletów, bo
nikt nie pcha się w kłopoty jak nie musi, więc niech pan Igor zajmie się czymś pożytecznym, np. dlaczego plastikowe bilety czasowe uprawniające do parkowania w strefie płatnego parkowania trzeba co roku wymieniać na nowe, skoro różnią się tylko hologramem naklejanym na miejscu w kasie SSP??
2019-10-24 10:40:16
Z okazji takiego wydarzenia (mecz) darmowy przejazd należy się wszystkim mieszkańcom naszego miasta
- i przeległych "wiosek z tramwajami"....Jajcarz - w cenę biletu wlalkulować przejazd na stadion, tylko i wyłącznie.
2019-10-24 10:25:01
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Kibic
"... powinny to być 2 godziny przed i po a nie cały dzień." PO_d_PiS_ują się obiema rękoma.
2019-10-24 10:22:22
Szczcinianin
Z okazji takiego wydarzenia (mecz) darmowy przejazd należy się wszystkim mieszkańcom naszego miasta
2019-10-24 07:51:45
Pawel
W Niemczech kluby maja podpisane umowy z miastami i oplacaja przejazdy swoich kibiców.
2019-10-23 22:50:34
Kibic
Darmowe przejazdy dla kibiców piłkarskich są powszechne np. w Niemczech. Nie chodzi o jakieś specjalne wyróżnienie a o zachęcenie do skorzystania z KM zamiast z własnego auta. Choć powinny to być 2 godziny przed i po a nie cały dzień. Zastanawiające jakich innych kibiców miałoby to obejmować wg . p Igora. Kibiców amatorskich biegów ulicznych, co weekend jakieś są, a co z fanami szachów, bierek, bilarda. Nie zapominajmy o e-sporcie. Afera dla afery, nie ważne czy z sensem, ważne że pan aktywista znów się pojawił w mediach.
2019-10-23 21:35:39
no tak
nie jestem za takimi przejazdami ale jak znam zycie i jego dzialania pan igor zlozy zaraz wniosek by dac je zamiast kibicom mniejszosciom seksualnym.
2019-10-23 19:02:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie