Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Represjonowani politycznie za darmo komunikacją miejską

Data publikacji: 28 sierpnia 2019 r. 16:58
Ostatnia aktualizacja: 26 października 2020 r. 10:58
Represjonowani politycznie za darmo komunikacją miejską
 

Od środy (28 sierpnia) posiadający status „osoby represjonowanej z powodów politycznych” lub „działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych” mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie. Weszły też zmiany związane z wydawaniem kart uprawniających do darmowego korzystania z komunikacji dla honorowych dawców krwi.

Na podstawie uchwały Rady Miasta od 28 sierpnia 2019 r. posiadacz statusu „osoby represjonowanej z powodów politycznych” lub „działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych” na podstawie ważnej legitymacji, wydanej przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, z potwierdzającym to zapisem, może korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie. Dotąd takie osoby były uprawnione do korzystania z 50 - proc. ulgi.

Od 28 sierpnia wprowadzone zostały zmiany związane z wydawaniem kart uprawniających do bezpłatnych przejazdów dla honorowych dawców krwi. Osoba posiadająca taki status będzie mogła skorzystać z uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Szczecinie na podstawie imiennej Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej (SKA) z nadanymi uprawnieniami do bezpłatnych przejazdów, wydanej przez ZDiTM w Szczecinie.
Wniosek o SKA należy złożyć w POK Brama Portowa przy ul. Wyszyńskiego 1 bądź POK Turkusowa (pętla tramwajowa/autobusowa).

Do wniosku o SKA należy dołączyć: zaświadczenie wydane przez dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (bądź jego następcę prawnego) lub dyrektora Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (bądź jego następcę prawnego), potwierdzające czas oraz ilość honorowego oddawania krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników; jedno zdjęcie legitymacyjne.

Honorowi dawcy krwi mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów na podstawie dotychczasowych legitymacji wydanych przez Urząd Miasta, w terminie na nich określonym.

(g)

Fot. "Solidarność"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Represjonowany przez SB i PZPR po 13.12.1981 roku...
2020-10-26 10:57:52
Za ta Ulge Komunikacyjna... Radnym Miasta Szczecina - Dziekujemy !!!
I jeszcze jedno...
2019-08-29 12:07:28
Czyzby jednym z powodow bylo pytanie zadane wowczas w Szczecinskim IPN-ie... a odbierze Pan to Odznaczenie z rak Prezydenta B. Komorowskiego - gdzie odp. padla Nie ! A wiec: nie wszyscy zyczyli Sobie odebrac to Odznaczenie z rak owczesnego Prezydenta ( z ramienia Lewicy ) B. Komorowskiego w latach jeszcze PO-stkomunistycznych... tj. do dnia 25.10.2015-go roku !!!
Szczecinski IPN cicho, Krajowy IPN cicho... a Prezydent R. P. dalej Nie poinformowany ? ? ?
2019-08-28 22:42:53
A ile lat musza jeszcze poczekac Te Osoby... ktore wchodzily w sklad MKS-u czyli Miedzyzakladowego Komitetu Strajkowego w Sierpniu 1980 roku w Stoczni im. A. Warskiego w Szczecinie / gdzie w sumie bylo to 41 Osob...!!!/ ktore doprowadzily do Podpisania Porozumiania z owczesnym Komunistycznym Rzadem PRL-u - by i po Represjach jakie do 1990 roku przeszly... doczekaly sie rowniez po 39 latach przyznania Najwyzszego Odznaczenia Solidarnosci czyli Krzyza Wolnosci i Solidarnosci - przyznawanego obecnie przez Prezydenta R.P. Pana Andrzeja Dude !!! Gdyz pewna ilosc Osob... z tych 41 Osob juz dostala w/w Odznaczenie - a pozostali jeszcze Nie, pytanie wiec dlaczego Nieee ???
do @ historia
2019-08-28 22:09:28
- słyszył "obatel" o tzw. słupkach procentowych?
kangur
2019-08-28 19:54:39
Dziękuję radnym za tę decyzję.Każda taka inicjatywa to ogromna pomoc dla mnie.Zwłaszcza,że mam bardzo niską rentę,by to odpowiednio zobrazować,to chciałbym mieć te pieniądze,które otrzymują ubecy po zabraniu im przywilejów.Mimo tej biedy,to warto zawsze być przyzwoitym.
historia
2019-08-28 18:50:58
To jest "evenement" w historii jak tylko istnieje!!!! Bezplatny przejazd komunikacja w Szczecinie nalezy sie dla KAZDEGO czlowieka po osiagnieciu wieku 70 i wyzej i NIE tylko w Szczecinie ale calej Polsce!!! wiec osoby ktore byly represjonowane w 1980 r to dzis ten wiek maja i zaden to przywilej - bo niby OD KOGO!!! z mocy wieku Prawo POLSKI ten przywilej im nadaje a NIE represje. Lepiej dodac represjonowanym wiecej kasiory niech jeszcze sobie lepjej pojedza owocow i wszystkiego na co maja apetyt!!! i nikt mi NIE wcisnie Kitu, ze ten co wtedy byl w wozku spacerowym byl represjonowany!!!
Wódz OTUA
2019-08-28 17:10:45
Nie ma Pana Marka Duklanowskiego w Radzie Miasta i można było załatwić taką ulgę finansową Bohaterom wolnej Polski.Mała rzecz a cieszy.Można?MOŻNA!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA