czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dariusz Matecki został przewodniczącym

Dariusz Matecki został przewodniczącym

Dariusz Matecki został przewodniczącym
Data publikacji: 2020-01-15 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-20 16:24
Wywietleń: 2118 438182

Radny szczecińskiej rady miasta Dariusz Matecki został przewodniczącym Zachodniopomorskiego Zarządu Regionalnego Solidarnej Polski. Zastąpił na tej funkcji Roberta Stankiewicza.

Dariusz Matecki (30 l.) był kandydatem do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 41. Startując z 15. pozycji na liście uzyskał 7 121 głosów. Z wykształcenia jest prawnikiem.

To jeden z najbardziej kontrowersyjnych i aktywnych szczecińskich radnych. Było o nim głośno m.in. wtedy gdy wziął udział w konferencji przed manifestacją „Szczecin dla Rodziny”, gdy padły słowa o dezynfekowaniu ulic z LGBT – to stwierdzenie oburzyło nie tylko lewicę, ale i Prawo i Sprawiedliwość. Matecki musiał też przepraszać za swoją wypowiedź o tym, że w szczecińskiej adwokaturze jest tyle samo pedofilów co w Kościele. Z drugiej strony organizował m.in. medialną kampanię „Szczecin powstańcom” poświęconą Powstańcom Warszawskim. Gdy napisaliśmy o komunistycznych symbolach na ekranie akustycznym na ulicy Krakowskiej, zmył je stamtąd.

Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że w jego mieszkaniu zrobiła przeszukanie prokuratura – reagując na doniesienie o rzekomo rasistowskich wpisach złożone przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na czele OMRIK stoi skazany na 2 lata więzienia Rafał Gaweł, który ukrywa się przed policją w Norwegii.

Solidarna Polska współtworzy Zjednoczoną Prawicę wraz z PiS i Porozumieniem Jarosława Gowina. W tegorocznych wyborach parlamentarnych przedstawiciele SP startowali jako kandydaci KW PiS. Ugrupowanie wprowadziło do parlamentu 18 posłów i dwóch senatorów.

(as)

Komentarze

von Stettin
Jak spotkacie Darka, to go zapytajcie o tatusia https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=418137&q=michu%20matecki&page=1&url=%5B%7Ctyp=0%5D
2020-01-20 16:07:42
Obs.ryver
Zero i zero=OO=WC
2020-01-17 11:21:15
do byłego i pytającego
- słowa "poje..go "klasyka" aż do "bulu"; ” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……” Doszło, czy czekacie do maja?
2020-01-16 20:41:51
były wyborca PIS
Oto filozofia "dobrej zmiany": każda władza wybiera sobie takich sędziów, jakich chce. Bo komu sędzia ma służyć? Władzy.
2020-01-16 18:32:15
Dla znajomego pytam
Matecki to ten po prawej czy po lewej stronie zdjecia?Znajomy- zwolennik PIS - ma z tym klopot;).
2020-01-16 12:11:31
Kenny
Hejter i pajac na usługach ziobry.
2020-01-16 11:32:01
mdm
Wreszcie pogoniono nieroba Stankiewicza, grafomana i ściemniacza. Za jego szefowania Solidarna miała w województwie około 12 członków na prawie 2 mln mieszkańców. Wszystkich mądrzejszych od siebie Stankiewicz wywalał na zbity łeb....
2020-01-16 11:12:51
kibic
jak się czują wyborcy dr. koperta? ... pewnie są dumni.
2020-01-16 08:41:38
?
A dlaczego musiał przepraszać za tamte słowa, to było kłamstwo?
2020-01-16 08:22:12
sid
Przedtsawiciele Ministerstwa hejtu, czyli płatne pachołki PiSu. Tyle warta jest ta cała solidarna polska.
2020-01-16 08:11:55
zyczenia pojsciw ministry
Pan radny ma tylko 30 lat??? a z wygladu to jakies 50 lat z okladem, moze Pan Radny i Pani MJW pojda w ministry???
2020-01-16 08:07:36
przestępcy tak mają
w mafii ręka rękę myje
2020-01-16 08:04:41
Odważny polityk.
Matecki miał znakomity wynik w wyborach do sejmu. Ponad 7 tysięcy głosów z 15 miejsca. Rewelacja. Za 4 lata na pewno zostanie posłem. Mechanizm jest prosty , im większy atak opozycji tym lepszy wynik. Podobne było z Nitrasem i Gawłowskim. Matecki jest odważny. To ważna cecha , bardzo rzadko spotykana.
2020-01-16 07:32:26
eee
Kogo obchodzi ten cymbał?
2020-01-16 07:15:28
Szkoda Pomysłowego Dobromira
Pan Stankiewicz miał mnóstwo świetnych pomysłów.
2020-01-15 22:53:08
Kalafior
Piękne dwa dzbanuszki na sweet focia 😀.
2020-01-15 22:47:46
Do jan bury
Widać, że znasz zagadnienie od podszewki.
2020-01-15 22:46:16
Ola
Droga redakcjo błąd w nazwisku, pisze się Matołecki.
2020-01-15 22:36:02
Mam propozycje
Nadaje się on ci do Warszawy. Plis.
2020-01-15 22:24:26
Sramna mateskieho
Sramnamateskiegi
2020-01-15 22:20:07
@jan bury itp.
Już komunikat dostaliście , już pyszczycie za kilka groszy od wpisu??Nie ma to jak konserwa PIS!! Łatwiej kupić TRolli niż umiejętnie rządzić!!!
2020-01-15 21:04:54
Janek bury
Zachodniopomorskie to zaglebie czerwonej zarazy.Tutaj mieszka wielu wyborców prezydentow ''donosa'',''flaszki'' i ''bigosa''W Szczecinie mieszka wielu ubekow,sbekow,donosicieli komunistycznych sluzb,komunistycznych sedziow,prokuratorow,trepow LWP iich rodzin,Dlatego jestem pelen podziwu panie Matecki za pana dzialalnosc wtak trudnym terenie.
2020-01-15 20:22:14
West
Chcialbym to skomentowac- ale nie jestem pewny-czy matecki jest juz po godzinach pracy...
2020-01-15 20:09:49
I tak leci "kabarecik" PIS
My im obiecujemy a oni nas wybierają za to co im obiecaliśmy i sami za to płacą. Później obiecujemy im jeszcze więcej, oni nas znów wybierają i sami płacą za to co my im obiecaliśmy. W tym czasie my przytulimy wszystkie ciepłe posadki rządowe i w spółkach skarbu państwa oraz nieletnie prostytutki w hotelu na godziny. Wszystko w imię Boga i miłości do ojczyzny.
2020-01-15 20:07:27
krotko
Brawo Matecki!Jeden z nielicznych co mowi prawde o targowwicy,lewiznie i teczowych sodomitach.
2020-01-15 19:27:52
Się popierają
Zero do zera
2020-01-15 19:26:39
Zwykły obatel ( nie z PIS)
jak to jest? mięli zamykać polityków PO, bo niby kradli i robili szwindle ...... a jakoś zamykają tylko swoich?.....he he he ..... tacy prawi i sprawiedliwi.... he he he........ i kiedy przesłuchanie dewelopera Kaczyńskiego, panie Ziobro?
2020-01-15 19:22:37
Żegnając hejtera...
Jest szansa ,że się go stąd pozbędziemy niech jeszcze weźmie Jacynę pod pachę i wszystkim tutaj lokalnie będzie lżej,a i wstydu mniej...
2020-01-15 19:16:43
Olaf
I bardzo dobrze! Nowe pokolenie pomimo wielkiego oporu z Wyborczej, TVN wchodzi na pełnej parze - to też pokazuje, że te media nie mają już żadnego posłuchu. Tyle co szczecińska wyborcza wylała na Mateckiego hejtu to aż szkoda słów a jednak dalej ciśnie.
2020-01-15 19:03:35
@A kiedy do ministerstwa
Mistrzów hejtu to możesz sobie znaleźć wśród zapiekłych antyklerykałów, komentujących również na tym portalu. Nikt ich nie przebije w kloacznym słownictwie.
2020-01-15 18:50:41
Śp.Stalin
A ilu tych jełopów kilkunastu??? ...mocarze????
2020-01-15 18:50:11
A kiedy do ministerstwa
Mistrz hejtu doceniony