sobota, 04 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dariusz Matecki ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sesja odwołana

Dariusz Matecki ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sesja odwołana (akt. 2)

Dariusz Matecki ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sesja odwołana
Data publikacji: 2020-03-17 07:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-20 12:42
Wywietleń: 5114 447815

Nie odbędzie się zaplanowana na wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Została odwołana po ujawnieniu informacji, że jeden z radnych jest zarażony koronawirusem. Tydzień temu uczestniczył w pracach jednej z komisji RM.

Chodzi o Dariusza Mateckiego z PiS – bardzo aktywnego radnego i bardzo krytycznego wobec aktualnie rządzących w ratuszu. Słynie z ogromnej liczby interpelacji i zapytań do władz miasta. Tydzień temu uczestniczył w posiedzeniu komisji skarg i wniosków Rady Miasta. Potem w spotkaniu z kolegą z Solidarnej Polski - ministrem ochrony środowiska Michałem Wosiem, u którego w poniedziałek stwierdzono koronowirusa. Również radny Matecki w poniedziałek zgłosił się do szczecińskiego szpitala przy ulicy Arkońskiej – czuł się źle, miał gorączkę. We wtorek rano na Twitterze poinformował, że stwierdzono u niego koronawirusa.

- Rano otrzymałam sms-em informację od pana Darka o jego zakażeniu. Podjęłam więc decyzję o odwołaniu sesji Rady Miasta. Choć byliśmy do niej dobrze przygotowani i zabezpieczeni - m.in. otwarte tylko jedno wejście prowadzące do sali obrad, płyny dezynfekujące, brak publiczności, radni rozsadzeni w bezpiecznej odległości. Nie wiem, kiedy teraz odbędzie się kolejna sesja – stwierdziła Renata Łażewska, przewodnicząca Rady Miasta Szczecin (Bezpartyjni).

Oprócz Mateckiego w ubiegłotygodniowym posiedzeniu komisji skarg i wniosków wzięło udział jeszcze sześcioro radnych.

- Podjęłam decyzję, aby na najbliższe dwa tygodnie zwiesić także prace wszystkich komisji Rady Miasta. Radni powinni dbać o zdrowie, pozostać w domach i poddać się kwarantannie. Panu Dariuszowi życzymy zdrowia, jesteśmy z nim duchem – dodała Łażewska.

Podczas wtorkowych obrad szczecińskiej Rady Miasta radni mieli zająć się prawie 30 uchwałami dotyczącymi m.in. zmianom w budżecie Szczecina oraz podniesieniu opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. ©℗

(dar)

***

Badania radnego Dariusza Mateckiego w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie dały wynik pozytywny, co oznacza, że jest on zarażony koronawirusem.

Radny potwierdził informację na Twitterze.

"Niestety, mam #koronawirus. Lekarze i pielęgniarki w Szczecinie sprawują się na medal! W większości polskich miast są dziś robione akcje wsparcia ich pracy, np. poprzez dowożenie im posiłków - z całego serca zachęcam do takiego wsparcia! No i oczywiście apel: #ZostańmyWDomu" - napisał we wtorek tuż po 8 rano Matecki.

Zaplanowana na godz. 9.00 I Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta została odwołana.

Nad sytuacją pracuje Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Łącznie na terenie województwa zachodniopomorskiego jest 7 hospitalizowanych przypadków zakażenia koronawirusem (2 Szczecin, 3 powiat stargardzki, 2 powiat policki).

(ip)

***

Wcześniejsza informacja

„Tak, od kilku dni mam wysoką gorączkę”, napisał na swoim profilu na Facebooku szczeciński radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki, „Aktualnie jestem w szpitalu na Arkońskiej na badaniu, rano maja być wyniki. Organizacyjnie tu jest wszystko na medal. Proszę o modlitwę! I siedźcie w domach!”.

Dariusz Matecki jest szefem Solidarnej Polski w naszym regionie. Startował do parlamentu z listy PiS-u w ostatnich wyborach.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Do "Komunistyczne bydło z PO i SLD."
Poszukaj sobie komuchów u siebie w pisie. Zacznij od prokuratora Piotrowicza, Pawłowicz i innych.
2020-03-20 12:25:56
Bodo
Mam pytanko do wszystkich PiSdzielskich trolli - czy szybciej zarazisz się czymś od uczestnika Marszu Równości, czy on trolla Mateckiego?? Moze to sprawdzimy?? Ja dziś idę w odwiedziny do kilku"marszowców" - a wy odwiedźcie w izolatce Mateckiego, co?? Challenge accepted?? :) P.S. Karma wraca , Panie Matecki !
2020-03-19 11:42:43
Pytam
Dlaczego Matecki nie ujawni (chociaż to wie) w jakich okolicznościach się zaraził?
2020-03-18 07:42:08
Virus
Jeżeli matołecki wyjdzie z tego to należy zangażować agenta Tomka z radia Szczecin i ABW oraz redakcję kuriera telewizji TVPis o możliwości popełnienia korupcji; Ustaleniem sposobu korumpowania pielęgniarek i lekarzy oraz portierów winna zająć się pilnie prokuratoria generalna.
2020-03-18 06:59:23
@Anty
Nudzisz się ? Skorzystaj z nauki przez internet !
2020-03-17 20:14:19
@Do ludzi prawicy
Uważasz się za człowieka prawego ? LEWUSÓW ZWALCZAJ PRZY URNIE !Nie bądż taki jak oni .
2020-03-17 19:40:25
Antypisior i antyklecha
Pewien ksiądz powiedział, że koronawirus to kara za homoseksualizm. Co na to powiesz Dariuszu ? Może odkaź ulice z zarazy lgbt ? Może nie korzystaj z respiratorów zakupionych przez WOŚP - odmów ! bądź honorowy : zmów 3 zdrowaśki i zamocz głowę w kropielnicy u abp. Dzięgi - jutro zdrów jak ryba...
2020-03-17 19:38:13
krótko
Matecki zachorował od własnej nienawiści
2020-03-17 17:51:56
;)
To ciekawe bo w tym szpitalu jest masa sprzętu od WOŚP- od łóżek po respiratory itd. gdzie są styczniowi coroczni hejterzy co tak na WOŚP jadą ... eh ....
2020-03-17 17:48:29
@Komunistyczne bydło z PO i SLD.
Przyganiał kocioł garnkowi.......
2020-03-17 17:00:37
Mis
Oh jacy to pislamisci miłością do bliźniego jacy oni prawi jacy gotowi do dzialania z iscie katolska szczeroscia i otwartym sercem ha czy oni maja zerce czy moze nienawisc ktora wysaczyli z nauk kk
2020-03-17 16:59:39
kibic
Komunistyczne bydło z PO i SLD. ... w samo sedno tylko to towarzystwo wykupiło cały ryż w sklepach,a ryż to niby skąd pochodzi?! ... natura wszystko ureguluje.
2020-03-17 16:54:22
Szmirek
Zobacz Matecki jak cie lubią.Aleś sobie wywalczył.Warto było?
2020-03-17 16:36:38
Okonopoeja
Dlaczego radny Tyszler nie jest na kwarantannie po spotkaniu z mateckim na komisji ????
2020-03-17 16:31:23
Gig
Po komentarzach widać jaki typ złego człowieka reprezentują platfusy. Wstydźcie się.
2020-03-17 15:52:45
Komunistyczne bydło z PO i SLD.
Komunistyczne bydło z PO i SLD cieszy się z ludzkiego dramatu. Wystarczy przeczytać te chamskie wpisy poniżej. To , że jesteście złodziejami wiedzą wszyscy , a teraz wszyscy wiedzą , że jesteście też szambem tego kraju. A panu Mateckiemu życzę powrotu do zdrowia , mimo , że nie jestem fanem jego działalności politycznej. Ale są wyższe wartości. To zdrowie i życie.
2020-03-17 15:36:24
abc
Panie Matecki Zycze panu szybkiego powrotu do zdrowia i dużo sil w walce z kodziarsko-teczowo-targowicko zaraza.
2020-03-17 15:25:14
Do ludzi prawicy.
Hejt na chorego radnego dla znak czasu. Polskojęzyczne złodziejskie lewactwo nie ma litości dla chorych ludzi z prawicy. Teraz wszystkie chwyty są dozwolone. Musimy robić to samo w przyszłości. Jak ktoś od nich zachoruje lub umrze nie miejcie litości i zasad. Piszcie to samo , co oni na Nas. Polska jest za ciasna. Ktoś musi wygrać.
2020-03-17 15:17:53
Nie słuchał swojego rządu?
Tyle mówi się żeby nie spotykać się w grupie i nie podróżować ale on musiał do kolegi a teraz zarazę sprowadził do urzędu i miasta.
2020-03-17 15:08:41
Woś
Niech Matecki się przyzna gdzie się zaraził
2020-03-17 14:46:24
hahaha
Nie było dnia, żeby nie brylował w lokalnych mediach. Teraz mam się nad nim rozczulać? Bez jaj. Taki był Daruś wygadany, a tu Suprajs!
2020-03-17 14:35:33
JJ
Może odkażanie jak na placu Solidarnosci we wrzesniu pomorze?
2020-03-17 13:00:44
Smutne
Od kilku dni miał wysoką gorączkę, na badanie się nie śpieszył. Ciekawe, kto jeszcze przez niego ucierpi.
2020-03-17 12:58:02
@? i reszta pisowców
szkoda na was słów i wypocin, jakby Grodzki był chory to jestem pewien że byście go łajali i wieszali na nim psy, jesteście zwykłym przedłużeniem przyrodzenia kaczorskiego i liżecie mu bobra jak on każe
2020-03-17 12:56:16
Hańba
Matecki przywlókł zarazę do Szczecina
2020-03-17 12:43:53
@Yanusz
Dobrze że za POPSL były dofinansowane, jak mówiła Kidawa Błońska -"zgubione" 19 miliardów zł z OFE napewno się nie "zmarnowało" tylko trafiło w "właściwe ręce" . Pozdrawiam "Prawdziwych Europejczyków".
2020-03-17 12:12:50
@Yanusz
Podaj jakieś fakty , linki , to ciekawe co tu piszesz . A może tak sobie odreagowywujesz coś ?
2020-03-17 11:24:20
zibi
Lepsza eksomunika niż komunia od Dzięgi.....
2020-03-17 11:11:17
@?
Nie obrażaj Mateckiego, jest chory. To, że hejtował Grodzkiego możesz mu w obliczu choroby darować.
2020-03-17 11:00:38
Yanusz
Matecki brał pieniądze za oczernianie ludzi w internecie. Pieniądze z budżetu państwa. Życzę zdrowia jako człowiekowi, ale jako"polityk" to jest gnida. Szpitale niedofinansowane, a PiS w propagandzie opowiada jak to jesteśmy imperium i nam wszyscy zazdroszczą bogactwa. Cholera, całą kasę na przekupstwo co naiwniejszych wyborców. NAJWAŻNIEJSZE: Matecki siał nienawiść za pieniądze- więc teraz pisowcy nie uprawiajcie hipokryzji i nie moralizujcie innych. zajmijcie się oglądaniem TVPis - tam Wam mózgi piorą pięknie :)
2020-03-17 10:47:50
Bezpartyjny bandyta
99% uchwał nie miała żadnego związku z pilnymi j nagłymi sprawami. Bezpartyjni i Prezydent Piotr Krzystek powinniście się wstydzić że chcieliście na siłę przepchnąć uchwały które można było podjąć nawet za pół roku. Dopiero choroba jednego radnego spowodowała że zmieniście zdanie i to jeszcze w ostatniej chwili tuż przed sesją. Trzeba być kompletnie oderwanym od rzeczywistości by odstawiać coś takiego obrzydliwego i do ostatniej minuty upierać się przy tej sesji.
2020-03-17 10:39:58
jeśli jest odpowiedzialny
to niech natychmiast ujawni w jakich okolicznościach się zaraził
2020-03-17 10:16:49
fido
Kompletnie nieodpowiedzialny człowiek, pewnie zaraził się od ministra Wosia. Zamknijcie go gdzieś żeby nie zarażał innych.
2020-03-17 10:13:49
Ewa
Życzę powrotu do zdrowia!
2020-03-17 09:58:23
Jabłoń
Choroba nie ma barw politycznych.Niektóre komentarze osiągnęły poziom szamba.Panu radnemu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
2020-03-17 09:54:00
?
Skąd się biorą takie mendy, które nawet w obliczu tego przeklętego wirusa wyciągają swoje życiowe frustracje i nie mogą się wznieść na wyżyny, aby po prostu życzyć choremu zdrowia?
2020-03-17 09:52:11
czekam na pierwszy PO_j,,y koronowirus i dam "czadu"
– Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą – Ewa Kopacz (minister zdrowia 2010).
2020-03-17 09:43:05
koronawirus
powinien INTERPELACJĘ zgłosić
2020-03-17 09:42:56
Czytam
Sporo postów jest pisanych tu przez ludzi , którzy cudze nieszczęście , problem i niepowodzenia uważają za powód do radości , okazję do ataku politycznego , światopoglądowego . Jeśli nie są opłacani , to są ludzmi o niskiej / bez / kulturze osobistej . Jeśli nie służą złej sprawie świadomie , to są chamami lub głupcami .
2020-03-17 09:31:51
Dom
Siedz w domu wracaj do zdrowia
2020-03-17 09:27:35
lewactwu życzę tego samego
czego lewactwo życzy Mateckiemu - karma wraca - pamiętajcie o tym - to że udało wam się przykryć 150 milionów pomordowanych w imię lewackich ideoologii nie oznacza że kiedyś to do was nie wróci...
2020-03-17 09:20:17
No niestety
A tyle się mówi o myciu rak i unikaniu przygodnych pocałunków.
2020-03-17 09:15:46
???
A w niedzielę w kościele...
2020-03-17 09:09:30
Aneta "kiduje"
– Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą – Ewa Kopacz (minister zdrowia 2010).
2020-03-17 09:04:25
@Daniel
Sesja odwołana.
2020-03-17 08:54:46
Tak, potwierdził na Twitterze
Szybkiego powrotu do zdrowia, panie Darku!
2020-03-17 08:52:49
Cyrus
Nie jestem zwolennikiem poglądów p. Mateckiego, ale w obliczu pandemii nie ma to dzisiaj żadnego znaczenia. Panie Darku życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
2020-03-17 08:50:23
Hm
Tak pozytywnie mówi o lekarzach, których jego partia mieszała z kupą i kazała pracować da darmo? Dziwne.
2020-03-17 08:46:24
faza
... a może spotkał się ostatnio z zero i długopisem...
2020-03-17 08:41:24
Aneta
Jakoś mi go nie żal, jego wyborców też nie.
2020-03-17 08:30:41
Ateistka
Zycze szybkiego powrotu do zdrowia:)
2020-03-17 08:27:52
Maciek
Tu chyba wszyscy powariowali.Opanujcie się.
2020-03-17 08:25:47
Właściwy kierunek
Woś - Matecki - Ziobro - cały rząd
2020-03-17 08:18:06
Sprawiedliwość
Kara za wszystkie złe czyny
2020-03-17 08:08:24
Mis
O!!!!!!!!!!!! A wiec karma wraca no to teraz lezenie krzyzem, oklady z tygodniowej wody swieconej i duuuzo zdrowia
2020-03-17 07:47:29
Szczecin
Matecki nawołuje siedźcie w domu. A sam niedojda co robił. Łaził po mieście i problemów wyszukiwał. Mam nadzieję, że wyleczy się z tego goowna, ale w głowie będzie miał zmiany na lepsze, bo gorzej z jego umysłem być już nie może.
2020-03-17 07:47:29
Polakkatolik
Matecki hejtował Trzaskowskiego gdy ten gorączkował i robił test na koronawirusa, czy teraz będzie miał tyle odwagi aby przeprosić Trzaskowskiego?
2020-03-17 07:39:03
atomek
Wszystkim dotknentym wirusem zycze szypkiego powrotu do zdrowia .Wasnie polityczne nie na miejscu
2020-03-17 01:35:48
o 22:58:49 10 wpisów
i wszystkie "kidawy" !!!
2020-03-16 23:50:22
,,,,,
olchokracja ,co tam stany ,wazne ze pincet na koncie a reszta paszoł
2020-03-16 22:58:49
beee
A gorączka to może od gadania i wypisywania debilizmów?
2020-03-16 22:05:55
?
Tak będziecie o każdym, kto czeka na wynik? A kto to jest Matacki?
2020-03-16 22:01:05
zapytanie
Mając wysoką gorączkę można pisać interpelacje ?
2020-03-16 21:33:42
abp
Po co poszedł do lekarza nie wystarczyło się modlić ?
2020-03-16 21:31:35
Roman
A użyje sprzętu zakupionego przez WOŚP, czy klauzula sumienia mu nie pozwoli?
2020-03-16 21:31:34
Zdrówka życzę...
W ramach terapii abp. Dzięga zaleca wodę święconą z kropielnicy i trzy zdrowaśki ...
2020-03-16 21:12:48
Daniel
Organizowanie sesji rady miasta w takich warunkach jest skrajną nieodpowiedzialnością. Czy Krzystek się wycofa?
2020-03-16 21:00:44
X Dymer
A czepiali się Grodzkiego...